Z ostatniej chwili
Strona głowna / Social Media / Czy warto wystartować na Facebooku?

Czy warto wystartować na Facebooku?

Nie zawsze warto pchać się do serwisów społecznościowych. Czasami warto, ale się nie opłaca. Jeśli jednak zdecydujesz, że dasz radę w e-społeczności, zapamiętaj – Internet rządzi się swoimi, nowymi prawami. Jest ich mnóstwo. A to dziesiątka, która pomoże Ci wystartować na Facebooku, choć możesz odnieść to także do innych serwisów.

  1. Nie rozdawaj ulotek. Zainteresuj się inbound marketingiem. Być może ulotki całkiem dobrze sprawdzają się w niektórych biznesach, ale nie ma dla nich miejsca w serwisach społecznościowych. Jeżeli chcesz tworzyć posty opierające się na ulotkach – wróć do pierwszego zdania albo przynajmniej skorzystaj z pomocy grafika, który przystosuje treści do nowych warunków. Małe obrazki i tekst mniejszy od mrówki nie zdadzą egzaminu.
  2. Uważaj, bo w zakątkach internetu kryją się istoty rodem z „Drogi bez powrotu”. Przygotuj się na bezpośredni kontakt. Pamiętaj, że klient, któremu „zalazłeś za skórę” podzieli się swoją opinią znacznie chętniej niż ten, którego potraktowałeś jak miłosierny Samarytanin. Kolejna ważna kwestia to szybka, sprawna komunikacja. W sieci nie ma kolejek i czekania.
  3. Emocjonuj! Język korzyści też nadal rządzi. Sprzedajesz ziemniaki? Powiedz klientowi o rodzinnym obiedzie w przytulnej atmosferze. Naprawiasz samochody? Przypomnij o tym, że to klucz do bezpiecznego podróżowania.
  4. Do kogo kierujesz swoje działania? Określ swoją grupę docelową i dopiero wtedy planuj działania. Serwisów społecznościowych jest naprawdę bardzo dużo. Dowiedz się – jak Twoi konsumenci korzystają z sieci. Bardzo przydatne informacje znajdziesz na przykład w raporcie Wave 8 (użyj Google – raport jest w 100% darmowy).
  5. Facebook to nie posąg. Stworzenie strony Twojej marki nie wystarczy. Strona, która nie jest systematycznie aktualizowana przypomina sklep spożywczy z pułkami, które święcą pustkami. A sklepy służą przecież do czegoś zupełnie innego…

Fragment artykułu, więcej przeczytasz na: http://websem.pl/

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Facebook i Google, a odpowiedzialność za treści. Google usuwa ‘Pokaż Obraz’, jak go przywrócić? Zdjęcie w tle na Facebooku. Twitter zbanuje wpisy

Facebook i Google muszą wziąć odpowiedzialność za treści Para Facebook-Google zgarnia około 60 proc. globalnych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA