Z ostatniej chwili
iPhone’y nie szpiegują ich właścicieli! Lokalizator Telefonu, uwaga na naciągaczy! Google ciągle nas śledzi. Intel łata kolejne luki w procesorach

iPhone’y nie szpiegują ich właścicieli! Lokalizator Telefonu, uwaga na naciągaczy! Google ciągle nas śledzi. Intel łata kolejne luki w procesorach

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

iPhone’y nie szpiegują właścicieli

Amerykański Komitet ds. Energii i Handlu zapytał przedstawicieli Apple i Google o to, czy i komu przekazywane są dane zbierane przez klientów tych firm. W odpowiedzi Tim Cook stwierdził, że iPhone’y nie szpiegują użytkowników.

Cook stwierdził, że żadne rozmowy prowadzone na iPhone’ach nie są rejestrowane, a prywatność użytkowników jest podstawowym prawem każdego człowieka…

Więcej dowiesz się u źródła >

CEO Apple: iPhone’y nie szpiegują użytkowników

CEO Apple, Tim Cook, przekazał w odpowiedzi na pytania Komitetu ds. Energii i Handlu, że iPhone’y nie szpiegują użytkowników. Prowadzone rozmowy nie są nagrywane, a udostępnianie lokalizacji odbywa się tylko za wyraźną zgodą. Cook twierdzi, że prywatność jest fundamentalnym prawem każdego człowieka.

Amerykański Komitet ds. Energii i Handlu w zeszłym miesiącu zapytał przedstawicieli Apple i Google o przekazanie informacji o tych danych, które zbierane są od użytkowników ich produktów…

Więcej dowiesz się u źródła >

Chcesz namierzyć telefon? Uważaj, możesz za to słono zapłacić!

Wielu internautów jest zainteresowanych namierzeniem telefonu – swojego lub innej osoby. Jednym z serwisów, oferujących tego typu usługę jest Lokalizator Telefonu. Jednak uwaga – to naciąganie.

Lokalizator Telefonu działa pod adresem namierz-telefon.com.pl. Wszystko wygląda w miarę niewinnie – wpisujemy na stronie głównej numer telefonu, który chcemy namierzyć, a wówczas mechanizm zaczyna swoją pracę i powoli wyszukuje lokalizację urządzenia… a przynajmniej tak to wygląda. W wynikach widzimy, że telefon jest w Polsce, można nawet sprawdzić miasto, ulice i współrzędne, jednak te trzy zazwyczaj najbardziej interesujące poszukującego opcje są zakryte…

Więcej dowiesz się u źródła >


Google śledzi nas czy tego chcemy, czy nie

Jak wykazało śledztwo dziennikarzy z Associated Press, aplikacje Google śledzą użytkowników nawet wtedy, gdy ci nie wyrażą zgody na udostępnianie gdziekolwiek lokalizacji. Niezależnie od tego jak często korzystamy z np. Google Maps i czy wyrażamy zgodę na cokolwiek, firma rejestruje nasze dane o lokalizacji.

Według Associated Press problem jest poważny. Dotyczy bowiem około dwóch miliardów urządzeń z Androidem na pokładzie i siłą rzeczy kolejnych setek milionów użytkowników iPhone’ów…

Więcej dowiesz się u źródła >

Intel łata kolejne luki we własnych procesorach

Intel nie ma w tym roku szczęścia. Po zagrożeniach Spectre i Meltdown w procesorach udało się znaleźć kolejne luki, o których właśnie poinformowano. Nowy zestaw zagrożeń nazwano L1TF lub L1 Terminal Fault. Intel twierdzi, że istnieją trzy zagrożenia, z czego dwa można załagodzić dostępnymi już aktualizacjami.

Intel miał fatalny początek roku, gdy usłyszeliśmy o zagrożeniach o nazwach Meltdown i Spectre. Teraz firma poinformowała o kolejnych uchybieniach, które nazwano L1TF lub L1 Terminal Fault. Zagrożenia dotyczą rozszerzeń programowych Intela – SGX…

Więcej dowiesz się u źródła >

Wyłączyliście autoryzację SMS w mBanku? Niestety łatwo to ominąć

Włączyliście w mBanku autoryzację w aplikacji, by nikt nie mógł ukraść Wam kodu z SMS-a? To dobry pomysł, ale niestety okazuje się, że bez żadnego problemu można dla konkretnej transakcji wymusić autoryzację SMS. Zaskoczeni? Słusznie.

Włączenie autoryzacji w aplikacji bankowej jest mądrym ruchem. Choć nie eliminuje wszystkich możliwych ataków, to najpopularniejsze znacznie przestępcom utrudnia. Rekomendujemy ją wszystkim użytkownikom bankowości internetowej – ale co z tego, skoro w mBanku, mimo włączonej autoryzacji w aplikacji, nadal można wymusić autoryzację przez kod SMS… Na szczęście jest to opcja, z której możecie zrezygnować…

Więcej dowiesz się u źródła >


Klienci sektora finansowego istotnym celem ataków phishingowych

W drugim kwartale 2018 r. technologie antyphishingowe firmy specjalizującej się w cyberbezpieczeństwie udaremniły ponad 107 milionów prób odwiedzenia stron phishingowych, z czego 35,7% dotyczyło usług finansowych – tak przynajmniej wynika z ostatniego jej raportu.

Ataki na klientów organizacji finansowych, w tym banków, systemów płatności oraz transakcji w sklepach internetowych, stanowią nieprzemijający trend w cyberprzestępczości i obejmują kradzież pieniędzy oraz danych osobowych. Poprzez tworzenie fałszywych stron bankowości, płatności lub sklepów atakujący przechwytują poufne informacje niczego nieświadomych ofiar – takie jak nazwisko, hasło, adresy e-mail, numery telefonu, numer karty kredytowej czy kod PIN…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Uniwersytet Zielonogórski zhackowany. Młody haker przejął milion serwerów wirtualnych. Nowe oszustwo na BLIK-a.

Uniwersytet Zielonogórski zhackowany. Młody haker przejął milion serwerów wirtualnych. Nowe oszustwo na BLIK-a.

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Uniwersytet Zielonogórski zhackowany, nie działa kilka systemów, w tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA