Tworzenie stron internetowych CMS WorfPress Legionowo

Czym jest WordPress?

WordPress (CMS) to zaawansowany i niezwykle funkcjonalny system zarządzania treścią, który początkowo wykorzystywany był przede wszystkim do tworzenia blogów, natomiast obecnie ceniony jest za mnogość dodatkowych efektywnych możliwości. Z jego pomocą możemy między innymi od początku do końca zbudować różnego rodzaju strony internetowe, w tym w szczególności różnorodne wirtualne sklepy (eSklep). W tym CMS-ie drzemie ogromny potencjał, który w rzeczywistości ogranicza tylko wyobraźnia użytkownika. Nie dziwi zatem fakt, że z roku na rok WordPress zyskuje coraz liczniejsze grono wiernych użytkowników, którzy doceniają przede wszystkim jego pełną niezawodność, zaskakującą wszechstronność i łatwą dostępność.

Zalety WordPressa

Prostota zarządzania
Administrowanie stroną jest intuicyjne, bardzo szybko można nauczyć się sprawnej obsługi panelu. Naszym Klientom oferujemy kurs obsługi WordPressa dostosowany do potrzeb Firmy.

Ogromna ilość wtyczek
Wiele różnorodnych wtyczek daje nam nieograniczone możliwości w tworzeniu Twojej strony internetowej.

Duży wybór szablonów
Dzięki temu możemy dopasować wygląd Twojej strony internetowej do branży oraz preferencji. Zmodyfikowany może zostać prawie każdy element strony.

Możliwości przekształcania
WordPress to bardzo elastyczny system CMS. Można go dostosować do prostej strony internetowej, ale także to zaawansowanych portali i katalogów, stron korporacyjnych.

Bezpieczeństwo
Nad bezpieczeństwem stron internetowych na WordPressie czuwają specjalne wtyczki oraz fakt, że na bieżąco są zapisywane kopie zapasowe.

Optymalizacja strony internetowej
WordPress to doskonałe środowisko pod optymalizację oraz późniejsze pozycjonowanie strony internetowej.

Wtyczki do WordPressa

Można je określić jako  odrębne programy, które dają dodatkowe funkcje na Twojej stronie internetowej.

Wtyczek do WordPressa jest tysiące. Pozwalają one na dowolne modyfikowanie Twojej strony internetowej. Dzięki nim możemy stworzyć dla Ciebie oryginalną i w pełni funkcjonalną wizytówkę Twojej firmy w internecie. Możliwe jest także bardziej zaawansowane rozbudowanie prostej strony internetowej. Kilka opcji modyfikacji WordPressa przedstawiamy poniżej.

Możliwe modyfikacje WordPressa

Sklepy internetowe
Możliwe jest postawienie sklepu internetowego na silniku WordPress. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych sposobów realizacji sklepów internetowych.

Katalogi
Na WordPressie bez problemów mogą funkcjonować zaawansowane katalogi firm lub stron internetowych.

Portale społecznościowe
Dzięki specjalnej wtyczce na WordPressie można postawić portal społecznościowy, na którym użytkownicy będą mogli się swobodnie komunikować, udostępniać zdjęcia, filmy lub opinie.

Serwisy ogłoszeniowe
Z pomocą odpowiednich pluginów możliwe jest także stworzenie serwisów ogłoszeniowych.

Ale dlaczego właśnie WordPress ?

Przecież istnieje wiele systemów zarządzania treścią, wiele platform na których można stworzyć bardzo ciekawie wyglądające serwisy czy strony www, że o blogach nie wspomnę.Dlaczego właściwie WordPress?

Może najpierw porównajmy serwis zbudowany w oparciu o WordPress a taki zbudowany jako statyczna strona www, nawet efektowna ale statyczna…

Moim zdaniem to porównanie nie ma sensu. Strona www zbudowana w html jest niczym więcej jak zwykłą wizytówką. Wprowadzanie w niej zmian, czy aktualizacje treści są trudne, wymagają więcej zachodu. Znajomości html (lub znajomości kogoś, kto zna html i jest skłonny za niewygórowane honorarium zrobić coś z naszą stroną).

O zmianie szaty graficznej nawet nie wspomnimy. Robisz stronę (albo ją zlecasz komuś do zrobienia) i każda zmiana grafiki na niej, każde dodawanie nowych zdjęć, podstron itp wiąże się często z przebudową całej strony.

Jeśli masz serwis na WordPressie i chcesz coś zmieniać, dodawać, aktualizować, przebudowywać, zmienić szatę graficzną, dodać zdjęcia, multimedia, robisz to najczęściej za pomocą kilku kliknięć.

Fakt, trzeba wcześniej nieco „dozbroić” naszego WordPress w odpowiednie wtyczki, żeby osiągać taki efekt jak chcemy osiągnąć ale potem sprawa jest dziecinnie prosta. Chcesz coś zmienić? Wchodzisz w panel admina i zmieniasz!

Teraz trochę subiektywnie o przewadze WordPress-a nad innymi rozwiązaniami:

  • Bardzo przyjazny system nawet dla mocno początkujących…
  • Ogromna ilość wtyczek i dodatków. Dzięki temu, można stworzyć rozbudowany serwis (lub blog) dostosowany często do bardzo specjalistycznych potrzeb.

Jeszcze kilka plusów, bardziej obiektywnych:

  • Niektóre źródła podają, że co szósta strona w sieci zbudowana jest w oparciu o WordPress-a.
  • Oprogramowanie posiada olbrzymie ilości materiałów wsparcia (fora itp), rozwiązujących prawdopodobnie każdy problem jaki użytkownik może napotkać. Jedyne co trzeba mieć, żeby z nich skorzystać to: czas na ich wyszukanie, trochę cierpliwości na ich zastosowanie u siebie (nie zawsze wszystko wychodzi od razu, takie jest życie;). Przydatna jest również znajomość angielskiego bo w tym języku jest o niebo więcej informacji niż w naszym, polskim.
  • Korzystają z niego zarówno zwykli ludzie jak i duże firmy, nawet Microsoft zaczął w 2010 roku współpracować z WordPress zamiast tworzyć własny system blogowy. To o czymś świadczy.Doszli do wniosku, że WordPress jest tak dobry, że lepiej zacząć go wykorzystywać niż próbować stworzyć coś swojego, co miałoby przebić WordPress. Jeśli nie wierzysz zapytaj Wujka Google wpisując mu Microsoft wykorzystuje WordPress, czy coś w tym rodzaju.

ZACZNIJMY

Gotowy na prawdziwą zmianę? 

Zbudujmy Twoją stronę razem!

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości