Strony responsywne

Mobilne strony internetowe Legionowo…

Czym są strony responsywne?

Są to strony internetowe których budowa i struktura dopasowuje się bezwzględnie do rozdzielczości urządzenia, na którym ją w danej chwili wyświetlamy. Co jest zaletą takich stron? Dobrze wykonana strona responsywna ma na celu ułatwienie użytkownikom dostęp do poszukiwanych informacji przy jednoczesnym zachowaniu czytelności serwisu na każdym urządzeniu.

TEST ZGODNOŚCI Z URZĄDZENIAMI PRZENOŚNYMI

Na stronie Google można sprawdzić czy twoja strona wyświetla się poprawnie na komórkach i tabletach:

Aby ułatwić użytkownikom znajdowanie potrzebnych informacji, wyniki wyszukiwania prowadzące do stron zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych będą mieć etykietę „mobile friendly ”. Obecnie wyświetla się etykieta w polskim Google “na komórki”.

Klikając w poniższe przyciski możesz sprawdzić jak zachowuje się nasza strona responsywna na wybranych urządzeniach od PC, przez tablet po smartfon, no i oczywiście przetestuj Swoją.

Wynik mojego testu

Przyszłość Internetu to urządzenia mobilne – tablety i smartfony, na których coraz częściej przeglądane są informacje w sieci Internet. W naszej kompetencji jest tak zaprojektować stronę internetową aby była responsywna, dzięki której dostosowuje się ona do ekranu każdego urządzenia, na którym jest wyświetlana.

Projektowanie stron www w technologii responsywnej

Responsywna strona www dostosowuje się do rozdzielczości ekranu, na którym jest przeglądana. Dzięki temu wyświetla się w sposób poprawny i przyjazny dla użytkownika, korzystającego z komputera stacjonarnego, laptopa, a także tableta czy smartphona. Strona jest czytelna, wygodna w nawigacji i pozbawiona zbędnych elementów, które nie są niezbędne do wyświetlania na mniejszych ekranach.

Badania wykazały, że ok. 22 mln Polaków korzysta na co dzień z Internetu, a 5,5 mln z nich regularnie robi to, przy użyciu urządzenia przenośnego. Jedno jest pewne – liczby te rosną z roku na rok, a strony dostosowane do urządzeń mobilnych stają się standardem.

Jakie korzyści daje wersja responsywna Twojej strony www?

Przede wszystkim będzie maksymalnie dostosowana do każdego odbiorcy. Przekonasz się,  że Twoi klienci docenią duże przyciski do nawigacji strony, zoptymalizowanie jej pod ekrany dotykowe czy pozbawienie zbędnych elementów, co znacznie ułatwi jej obsługę na urządzeniach mobilnych. Co ważne – responsywność strony www nie wymaga od Ciebie dodatkowego hostingu i domeny, w zależności od ekranu, na którym jest wyświetlana, dynamicznie zmienią swój wygląd. Elementy graficzne i tekstowe się skalują i zmieniają swoje położenie. W tej chwili jest to wymóg wyszukiwarek aby strona była prawidłowo zindeksowana i dobrze zauważana przez wyszukiwarki.

 

Bądź mobilny – pozyskasz znacznie więcej klientów.

Użytkownicy sieci korzystają z Internetu przy użyciu różnych urządzeń. Wersja responsywna daje Ci oraz Twojemu biznesowi pewność, że niezależnie od tego, czy jest to laptop, telefon czy komputer stacjonarny, klient będzie w stanie dotrzeć do strony internetowej Twojej firmy  i przeglądać jej treści bez przeszkód.

 

ZACZNIJMY

Gotowy na prawdziwą zmianę? 

Zbudujmy Twoją stronę razem!

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości