W marcu została wydana wersja WordPress 5.4, która przeniosła miłośnikom nowe przydatne opcje do Gutenberga. Po aktualizacji swojego systemu możecie Państwo skorzystać z:

  • 2 zupełnie nowych bloków dla Gutenberga. To są ikony społecznościowe i przyciski do dodania linków.
  • Nowych sposobów kolorowania przycisków w Gutenbergu. Dostępne są gradienty pozwalające robić unikatowe przyciski na stronie.
  • Łatwiejszego sposobu umieszczania i wymiany multimediów w każdym bloku edytora. Do bloku Media i Tekst możecie Państwo podpięć nawet dokument.
  • Lepszej nawigacji po blokach Gutenberga. Usprawniono nawigowanie za pomocą klawisza „tab”.
  • I jeszcze kilka drobnych zmian.

Oprócz tego wizualny edytor został szybszy. Według raportu wordpressowców Gutenberg ładuje się o 14% szybciej, a pisanie jest o 51% szybsze.

Ale nowa wersja przyniosła nie tylko zmiany w Gutenbergu. Były wprowadzone nowe opcje dla deweloperów, ulepszono bezpieczeństwo systemu, prywatność danych osobowych itd. Więc jeśli nie aktualizowaliście swój system, zachęcamy to zrobić. Tylko prosimy stworzyć wersję zapasową strony, aby w przypadku awarii móc szybko przywrócić stronę!

Jeśli Wasza strona dawno nie była aktualizowana i wcześniejszy motyw nie jest wspierany, możecie odnowić swój CMS razem z designem. Przygotowaliśmy listę nowych świetnych motywów WordPress z oferty TemplateMonster. Poniższe szaty graficzne poświęcone są popularnym tematom niszowym. Dlatego na pewno znajdziecie coś ciekawe dla siebie. Także można przejrzeć inne zestawy z szablonami na blogu .

Do zalet wybranych motywów można odnieść poprawny kod, responsywność i kompatybilność z przeglądarkami internetowymi. Templatki są wspierane przez ich twórców. Możecie Państwo liczyć nie tylko na aktualizacji produktu, lecz także na profesjonalne wsparcie techniczne zapewniane przez deweloperów motywu.

Więcej informacji o templatkach znajdziecie w opisach poniżej.

 

Leash

Za pomocą tego motywu można stworzyć stronę dla firmy turystycznej oraz blog o podróżach. Templatka posiada charakterystyczny projekt dla strony domowej i gotowe układy dla podstron oraz elementów witryny. Modyfikować wygląd strony pomogą wizualny kreator WPBackery i dodatkowe opcje personalizacji.

Motyw posiada MegaMenu, Contact Form 7,  WPBackery, licznik umiejętności, galerię, opinie klientów, newsletter i popup itd. Templatka także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Do jej zalet można odnieść czysty kod, optymalizowany pod kątem SEO. Oprócz tego motyw będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych internautów.

Leash

Szczegóły |  Demo

 

Vaibrate

Vaibrate to rozbudowany motyw do tworzenia stron biznesowych. Motyw oferuje 5 unikatowych układów dla strony domowej, 17 układów dla nagłówka i stopki oraz dodatkowe projekty dla podstron. Dzięki temu możecie Państwo wybrać optymalny układ dla witryny, a dalej go dostosować za pomocą Elementora. Ten wizualny kreator posiada 40+ elementów do tworzenia unikatowych stron.

Do motywu Vaibrate zostały dodane rozwijane menu, suwak, licznik umiejętności, galeria, newsletter, opinie klientów, opcje mediów społecznościowych, formularz kontaktowy itd. Oprócz tego można dodać popularne wtyczki dla WordPress, na przykład WPML, Yoast SEO, WooCommerce itd. Motyw także ma poprawny kod optymizowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

Vaibrate

Szczegóły |  Demo

 

Nutrimof

Ten motyw pasuje do tworzenia stron poświęconych dietetyce i odżywianiu. Jego projekt wykonany w tradycyjnych kolorach dla tematu, posiada duże obrazy i typografie. Także warto wyróżnić stylowe efekty animacyjne, które dodają stronie dynamiczności. Jednak one nie odwracają uwagi odwiedzających od informacji na stronie.

Motyw Nutrimof posiada wszystkie niezbędne rozszerzenia do tworzenia profesjonalnej strony internetowej. Do użytku dostępne są MegaMenu, suwak, polecane produkty, galeria, opinie klientów, newsletter, popup itd. Dodatkowo można podłączyć popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z nimi.

Nutrimof

Szczegóły |  Demo

Opo

Za pomocą tego motywu można w najlepszy sposób zaprezentować aplikację w sieci. Templatka posiada 8 układów dla strony domowej i szereg projektów podstron. Oprócz tego można korzystać z Elementowa aby dostosować każdy w projektów do własnych potrzeb. W personalizacji strony pomogą także dodatkowe obrazy, które umieszczone są w paczce z templatką.

Wybierając ten motyw możecie Państwo korzystać z rozwijanego menu, newslettera i popupu, formularzu kontaktowego, opinii klientów, galerii itd. Templatka wspiera WPML, Yoast SEO, WooCommerce, MailChimp i inne popularne wtyczki dla WordPress. Jest ona responsywna i kompatybilna z przeglądarkami internetowymi. Oprócz tego motyw jest przyjazny SEO.

Opo

Szczegóły |  Demo

Kolbern

Stylowe rozwiązanie do tworzenia stron gastronomicznych, zaczynając od blogu a kończąc stroną do restauracji. Templatka posiada 7 unikatowych układów dla strony domowej oraz dodatkowe projekty dla elementów witryny. Zarządzać wyglądem strony można za pomocą rozszerzonych opcji personalizacji i WPBackery Page Builder.

Motyw Kolbern posiada płatne rozszerzenia, w tym Evatheme admin panel, Slider Revolution i Food Menu. Templatka także zawiera rozwijane menu, dynamiczny suwak, opcje mediów społecznościowych, galerię itd. Kod motywu jest optymalizowany pod kątem SEO. Dlatego strona będzie miała dobre pozycje startowe w wyszukiwarce Google.

Kolbern

Szczegóły |  Demo

Deskt

Jeszcze jeden ciekawy motyw do oferowania produktów cyfrowych oraz firm IT w sieci. Do użytku dostępne są 5 unikatowych układów dla strony domowej, szereg gotowych projektów dla podstron i elementów witryny. Modyfikować wybrane układy można za pomocą Elementora, który posiada 47 widgetów. Dzięki temu możecie Państwo tworzyć własne unikatowe strony za pomocą metody „Przyciągnij i Upuść”.

Oprócz Elementora, do motywu zostały włączone MegaMenu, suwak, licznik umiejętności, newsletter i popup, opinie klientów, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka wspiera WMPL, Yoast SEO, WooCommerce i inne wtyczki z repozytorium WordPress. Ona także jest responsywna i kompatybilna z przeglądarkami internetowymi.

Deskt

Szczegóły |  Demo

HUS

Poszukujecie Państwo projekt dla biura architektury? To trafiliście na odpowiedni produkt. Ten motyw ma tematyczny design i posiada kluczowe rozszerzenia dla prezentacji firmy i jej projektów w internecie. Strona domowa motywu występuję wizytówką firmy. Na niej umieszczona tylko kluczowe informacje. Dlatego aby przejść do podrozdziałów warto użyć odpowiednie elementy nawigacyjne.

Motyw HUS posiada MegaMenu, galeria z filtrami, formularz kontaktowy, newsletter, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Ona także ma czysty kod, który został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego witryna będzie przyjazna SEO.

HUS

Szczegóły |  Demo

Legalor

Za pomocą tego motywu możecie Państwo zbudować nowoczesną stronę dla prawnika. Chociaż templatka może być dopasowana do innych tematów niszowych. Pomogą w tym gotowe projekty dla podstron, elementów witryny i Elementor. Templatka także posiada wszystkie kluczowe widgety do oferowania różnych typów informacji do strony domowej. A jeśli zajdzie potrzeba, można skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z nimi.

Do motywu były dodane rozwijane menu, suwak, projekty i usługi, galeria, opcje mediów społecznościowych itd. Możliwości Elementora zostały rozszerzone za pomocą dodatkowych wtyczek: JetElements, JetBlocks, JetTabs oraz JetTrick. Motyw wspiera 950+ fontów webowych Google. Za ich pomocą możecie Państwo wyróżniać zawartości treściowe na stronie.

Legalor

Szczegóły |  Demo

Aslan

Aslan to rozbudowany motyw to tworzenia różnego typu stron internetowych. On ma 6 motywów potomnych do popularnych typów stron i różne projekty podstron. Każdy z projektów posiada własne widgety, które pomogą oferować odpowiednie produkty. Zarządzać wyglądem templatki można za pomocą Elementora i dodatkowych opcji personalizacji.

Ten motyw zbudowany w oparciu o Redux Framework, który ułatwia personalizację strony. Oprócz tego zawiera on wszystkie kluczowe funkcje i opcje do tworzenia profesjonalnej strony. Do użytku dostępne są rozwijane menu, dynamiczny suwak, galeria, rozwijany koszyk itd. A jeśli wyniknie potrzeba można dodać nowe opcje, można skorzystać z rozszerzeń z repozytorium WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z nimi.

Aslan

Szczegóły |  Demo

Corona

Ten motyw jest poświęcony tematowi COVID-19. Jeśli planujecie robić landing na stronie oraz zakładać osobną stronę w tym temacie, możecie zwrócić uwagę na Corona. Projekt templatki został wykonany w tematycznych kolorach i posiada ciekawe efekty animacyjne. Także warto wyróżnić duże obrazy i typografie. To wszystko pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartościach strony.

Motyw posiada rozwijane menu, galerię, newsletter, formularz kontaktowy, projekty i usługi, pytania i odpowiedzi itd. Templatka także wspiera WMPL, Yoast SEO, MailChimp i inne popularne wtyczki dla WordPress. Dodatkowo można podłączyć fonty Google aby wyróżnić zawartości treściowe na stronie. Motyw także jest responsywny i przyjazny SEO.

Corona

Szczegóły |  Demo

 

 

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości