USUWANIE WIRUSA ZE STRONY – WEBANTI

W ostatnich latach mamy coraz większą liczbą zainfekowanych stron internetowych, przejęciami i kradzieżami danych. Każdego dnia mechanizmy Google blokują na całym świecie od 5000 do nawet 15000 portali internetowych zawierających złośliwe oprogramowanie. Z pomocą przychodzi Nam antywirusowe rozwiązanie Webanti.

Średnio zdolny haker jest wstanie złamać zabezpieczenia niemal każdej strony internetowej. Szczególnie narażone są na to witryny, które działają w oparciu o popularne silniki CMS, jak WordPress, Joomla albo Maganto. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez firmę Sucuri to one są najczęściej infekowane złośliwym oprogramowanie. Dotyczy to zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw.

Co gorsze, ataki są coraz częstsze. W stosunku do ubiegłego roku ich liczba wzrosła w Polsce aż o 14%. Jak podaje Webanti w 90% przypadków nie odpowiadają za nie jednak ludzie, ale specjalnie przygotowane programy. To one wyszukują podatne na zagrożenia i słabo chronione strony, a następnie przystępują do ataku. Dzieje się to automatycznie, najczęściej bez wiedzy właściciela strony.

Poczytaj:https://legiobiznes.pl

Webanti to innowacyjne oprogramowanie antywirusowe dla stron internetowych. Jesteśmy specjalistami od spraw bezpieczeństwa – dla dużych firm, jak i osób prywatnych. Nasze rozwiązanie przez cały czas monitoruje wszystkie pliki na Twojej stronie internetowej (pakiet MAXI) i sprawdza, czy doszło do włamania. Ochrona, jaką oferuje Webanti, jest darmowa bądź płatna. Prowadzisz własną firmę? Zadbaj o jej bezpieczeństwo.

Wyobraź sobie scenariusz, gdy nagle u Ciebie, w Twojej firmie pojawia się Policja informując, że jesteś sprawcą SPAM-u, włamania na inny serwer, wykradzenia danych itp. Czarne chmury zaczną wisieć nad Tobą, zanim wyjaśnisz, że to nie Ty stracisz nerwy, osiwiejesz…

Pamiętaj gestia bezpieczeństwa innych w sieci, a korzystających z Twoich Usług, leży po stronie właściciela witryny, sklepu, aplikacji  internetowej. Webanti zapewni Tobie i Twojej witrynie ochronę przed włamaniami i wirusami. Jest to dziecinnie proste, nie musisz być informatykiem.

Pytanie co zrobić, jeśli nie jesteś informatykiem ani specjalistą od bezpieczeństwa it. Przecież z problemem wirusów na WordPress, Jomla itp. zmagają się prawie wszyscy. Ale prawie jest to wielka różnica od wszyscy, ponieważ nie użytkownicy antywirusa dla stron internetowych jakim jest Webanti.

Ochrona przed włamaniami, wirusami, malware dla witryn, sklepów internetowych opartych o znane CMS-y: Joomla, WordPress, Drupal, PrestaShop, Contro, PageKit, TYPO3 oraz innych producentów.

Twoja strona internetowa lub sklep codziennie jest zagrożony atakami cyberprzestępców, którzy włamują się regularnie na strony internetowe. Infekując je złośliwym oprogramowaniem, dokonują kolejnych włamań z serwerów (może być to Twoja witryna), na których działa zawirusowana witryna. Najbardziej narażone na włamania są strony oraz sklepy internetowe oparte na silnikach CMS, takie jak Joomla, WordPress, Drupal, PrestaShop, Contro, PageKit, TYPO3 oraz innych producentów. Będąc właścicielem strony internetowej nakładany jest na Ciebie obowiązek chronienia jej przed hackerami i dbanie o to, aby nie przekazwyała ona wirusów oraz nie była źródłem włamań na inne strony. Zainfekowana strona internetowa to także bardzo duży problem wizerunkowy.

Zacznij chronić Twoją stronę www, sklep, już Teraz!

Czym ryzykujesz, jeśli zostaniesz ofiarą cyberwłamania ?

  • Wysyłką spamu:

Po udanym włamaniu na Twoją stronę, serwer który ją udostępnia w Internecie zostanie wykorzystany do masowej wysyłki spamu. Twoja domena trafi na SPAM listy, co utrudni komunikację z klientami. Nie będziesz mógł/mogła wysyłać poczty, która automatycznie będzie traktowana przez serwery pocztowe jako SPAM, przez co Twoja poczta nie będzie docierała do klientów, współpracowników itp.

  • Stracisz kontrolę:

Haker może zablokować Twój dostęp do strony, nad którą tracisz całkowitą kontrolę. Chwilę później otrzymasz propozycję zapłaty okupu. Poczytaj o atakach w dziale https://legiobiznes.pl/I/bezpieczenstwo-it/ – jest to naprawdę przerażające, co może stać się z twoimi danymi. Czy warto ryzykować?

  • Wyciek informacji:

Kolekcjonowane długimi latami dane Twoich klientów trafią w ręce hakerów. Nie możesz pozwolić sobie na ich wyciek. Chronienie danych osobowych Twoich kontrahentów, klientów, współpracowników spoczywa na właścicielu witryny internetowej czy Sklepu – poczytaj: https://legiobiznes.pl/I/?s=wyciek

  • Utrata pozycji w Google innych wyszukiwarkach internetowych (SEO, pozycjonowanie):

W chwili wykrycia przez mechanizmy Google złośliwego oprogramowania na Twojej witrynie zakładana jest blokada. Każdy odwiedzający stronę jest informowany o zagrożeniu. Twoja strona czy sklep traci użytkowników, a ciężko wypracowana pozycja w Google diametralnie spada do zera, już Twojej strony nie ma w wynikach wyszukiwania! Spory odsetek witryn trafia na tzw. „czarną listę” (nie chcesz się tam znaleźć) i traci szansę na uzyskanie certyfikatu SSL. Z tą łatką nigdy nie wrócisz do pierwszej dziesiątki w wynikach wyszukiwania. Do tego zarazisz swoich użytkowników niechcianym oprogramowaniem.

  • Pieniądze:

Od początku stycznia liczba ataków typu ransomware wzrosła aż o 172% w stosunku do poprzedniego roku. W efekcie właściciele stron internetowych stracili łącze 209 milionów dolarów! Czy chcesz do nich dołaczyć?

  • Wyższy rachunek za serwer i hosting:

Zainfekowana strona generuje większe obciążenie na serwerze jednocześnie pochłaniając Twój transfer danych. Ty za niego płacisz, więc i tracisz.


Załóż konto na http://webanti.com i dodaj swoją stronę do monitoringu, a Twoja strona od tego momentu będzie obserwowana przez specjalistów grupy Wbanti. Założenie konta jest bardzo proste – w razie pytań nasz specjalista, zawsze obecny na czacie, Ci w tym pomoże.

Panel http://app.webanti.com umożliwi Ci sprawdzenie:

  • wyników skanowania
  • wykrytych wirusów
  • plików w kwarantannie – wraz z możliwością przywrócenia i usunięcia ich
  • listy wyjątków, czyli plików, które Webanti mogło uznać za wirusy, jednak Twoim zdaniem są one jak najbardziej poprawne.

Wizja grupy Webanti

Wizją przyświecającą powstaniu Webanti było stworzenie unikatowego rozwiązania zapewniającego wysoką ochronę stron internetowych przed zagrożeniami typu Malware. Przez ostatnie lata specjaliści z Webanti dokonali analizy tysięcy szczepów niebezpiecznych wirusów, tworząc indywidualną bazę. Narzędzie dysponuje jednocześnie inteligentnym silnikiem, który „uczy się” nowych szczepów. W ten sposób Webanti zapewnia ochronę przed wirusami niezależnie od wielkości chronionej platformy.  Wirusy i Malware wykrywane są już w 0,1 sekundy a następnie skutecznie usuwane. Jak podają współtwórcy, w przeciągu ostatniego tygodnia Webani usunęło już ponad 20 000 wirusów z portali Klientów.

Jak działa Webanti?

Wystarczy założyć konto na https://app.webanti.com/ i dodać swoją stronę do monitoringu, w czym pomoże Ci intuicyjny panel rejestracji. W razie potrzeby skorzystać można z pomocy specjalisty na czacie. Dodana do monitoringu strona jest chroniona podobnie jak Twój komputer za pomocą programu antywirusowego. System skanuje witrynę pod kątem niebezpiecznego oprogramowania i powiadamia użytkownika, kiedy na serwerze pojawi się zagrożony plik. Wyniki skanowań, wykryte wirusy i pliki w kwarantannie możesz na bieżąco monitorować i usuwać przy użyciu panelu. Znajduje się tam również lista wyjątków, czyli lista plików, które Webanti zidentyfikowało jako wirusy, ale Twoim zdaniem są one poprawne. Dodanie plików do listy wyjątków zmniejsza liczbę fałszywych alarmów.

Co zyskujesz dzięki Webanti?

Webanti oferuje ochronę stron internetowych za darmo (pakiet FREE), lecz ta forma ochrony w dzisiejszych czasach nie jest wystarczająca przy dużym ruchu na witrynie. Najbardziej ekonomicznym pakietem, jest tutaj pakiet MAXI, który zapewnia nam ochronę w czasie rzeczywistym ( nie jest to duży wydatek 19.99 PLN miesięcznie, za spokój 🙂 ).

 

Trzeba tu poinformować przyszłych klientów, że analiza plików, którą wykonuje system Webanti nie obciąża hostingu/serwera, na którym działa Twoja strona sklepu czy webaplikacji, czynności wykonywane są bowiem na serwerach Webanti. Niezależnie od wielkości planu abonamentowego, do dyspozycji każdego klienta są konsultanci, którzy zapewniają niezbędną pomoc we wdrożeniu systemu. System jest czujny, a gromadzona w nim baza niebezpiecznych plików podlega ciągłej aktualizacji, dzięki czemu Webanti  na bieżąco wykrywa najnowsze zagrożenia dla stron internetowych.

Gdy Webanti usunie wirusa to będę bezpieczny?

Praktycznie tak, ale należy pamiętać, że do włamania jakoś musiało dojść i jeśli już dojdzie i powiadomi Cię o tym grupa Webanti, to pamiętaj abyś skorzystał z formularza kontaktowego i poprosił specjalistów z Webanti o naprawienie problemu tj. usunięcie błędu, przez który wdarli się hakerzy. To oczywiście nie jest darmowa usługa, ale najtańsza w Polsce ponieważ ceny zaczynają się już od 100 zł.

 

Pamiętaj i zadbaj o bezpieczeństwo! W dobie rosnącej liczby włamań, wirusów każdego roku wzrasta (zobacz: https://legiobiznes.pl ) Bezpieczeństwo nie ma ceny, a nierozważne jest nie zapewnienie bezpieczeństwa Sobie i innym. Chroń stronę przed cyberprzestępcami i wirusami!

Zadaniem Webanti jest wykrywanie wirusów. Webanti powiadomi Cię o każdym wirusie na Twojej stronie jeśli wykupisz pakiet ochrony w trybie rzeczywistym. Webanti wykrywa więcej malware webowego niż tradycyjne antywirusy.

BEZ OBCIĄŻENIA HOSTINGU KLIENTA

Nasze rozwiązanie działające w modelu SaaS za pomocą inteligentnej ochrony pozwala na zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem Twojej strony, sklepu czy webaplikacji.

PEŁNA OBSŁUGA 24/7

Przetestuj darmową ochronę. Zaufaj wiedzy specjalistów i zacznij skutecznie:

chronić swoją stronę – sprawdź Webanti

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości