Na początku lutego przedstawiłem Państwu kilka nowych darmowych motywów dla WordPress stworzonych przez specjalistów z TemplateMonster. Wszystkie one są na 100% GPL, co pozwala używać ich do budowania dowolnej liczby stron www. Oprócz tego wspomniane templatki mają podstawowe funkcje realizowane za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework. Dzięki nim możecie tworzyć Państwo nowoczesne blogi i strony hobbistyczne. Jednak do realizacji stron biznesowych na pewno będziecie potrzebowali innych produktów, które będą zawierały wszystkie niezbędne opcje do osiągnięcia pożądanego celu. Właśnie o nich i będę pisać w dzisiejszym artykule.

Zebrane dziś motywy zostały również stworzone przez zespół TempalateMonster. Ponadto większość z nich rozprowdza się na licencji GPL 3.0, chociaż kilka templatek udostępniane jest na licencji do jednorazowego użytku. Każdy z tych typów licencji ma swoje wady i zalety. Tak motywy GPL można używać wielokrotnie, jednak one nie posiadają komercyjnych obrazków przedstawionych w wersji demo. Ze swojej strony motywy, które można używać tylko i wyłącznie do tworzenia jednej strony www zawierają takie obrazki i dodatkowe pliki SPD oraz wtyczki z rodziny MotoPress. A więc wybór templatki będzie zależał od waszego celu i potrzeb projektu.

Do ogólnej przewagi przedstawionych motywów biznesowych można zaliczyć responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dzięki temu strona zbudowana w oparciu o te templatki będzie poprawnie wyświetlana się na różnych urządzeniach mobilnych. Oprócz tego podane motywy mają poprawny kod. odpowiadający standardom W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Jeśli przejść do funkcjonalności tych templatek to one zostały zrealizowana za pomocą Cherry Framework – darmowego frameworku producenta. Zawiera on różne moduły i wtyczki, dodające niezbędnych opcji, dzięki czemu możecie korzystać Państwo z motywów bez stosowania dodatkowych rozszerzeń.

Jeszcze jedną ważną zaletą podanych motywów jest wsparcie techniczne, które dostępne jest 24/7/365. Jeśli u was pojawiło się jakiekolwiek pytanie, możecie śmiało zgłosić się o pomoc do specjalistów TemplateMonster i otrzymać odpowiedź w ciągu 2 godzin. Oprócz tego na stronie producenta stworzony jest pomocniczy serwis Srartup Hub, gdzie zmożecie znaleźć Państwo dużo użytecznych informacji dotyczących obsługiwania WordPress.

Zapraszamy więc do bliższego zapoznania z poniższymi motywami.

Monstroid2

Jeśli poszukujecie Państwo uniwersalne rozwiązanie, które będziecie mogli stosować do tworzenia szerokiego spektrum stron internetowych, musicie skorzystać z Monstroid2. To nowy motyw flagowy producenta, który pojawił się w połowie stycznia i na obecną chwile został pobrany ponad 800 razy.

Za pomocą Monstroid2 możecie realizować Państwo różnego rodzaju projekty internetowe, zaczynając od blogów hobbistycznych, stron firmowych, a kończąc na e-sklepach. To wszystko stało możliwe dzięki oparciu templatki o Cherry Framework 5.0, Power Builder i inne dodatkowe rozszerzenia połączone w jednym produkcie. Oprócz tego motyw jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress, w tym WooCommerce, BuddyPress, WPML i itd. Za ich pomocą możecie Państwo szybko rozszerzyć funkcjonalność strony www.

Do kolejnych przewag motywu można odnieść możliwość zarządzania wyglądem strony w trybie online. Praktycznie wszystkie opcje były przeniesione w rozdział personalizacji WordPressa, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób początkujących. Oprócz tego motyw zawiera ponad 9 stylów stron poświęconych tematom niszowym, 7 konfigurowalnych stylów nagłówków i stopek oraz 4 konfigurowalne style bloga, co znacznie przyspieszy modyfikację strony. Także podana templatka wspiera fonty webowe Google, ikonki Linearicon i zawiera niezbędne pliki PSD.

Responsywny motyw WordPress Monstroid 2

Szczegóły | Demo

Bellaina

Motyw Bellaina będzie idealnie pasował dla firm zajmujących się nieruchomościami i planujących oferować swoje usługi dla klientów w sieci. Jego projekt został wykonany w biało-niebeskich kolorach, dzięki czemu strona jest czysta i jasna. Przy tym główny nacisk został zrobiony na dużą typografie i jakościowe obrazki, a więc uwaga odwiedzających skupi się na obiektach nieruchomości.

Na stronie głównej znajduje się suwak, do którego można dodać najlepsze propozycje dla klientów. W suwaku umieszczona jest wyszukiwarka z filtrami, która pozwoli odwiedzającym szybko znaleźć interesujące ogłoszenia. Także na tej stronie jest sekcja z przeglądem przewagi firmy, agentów i opinii zadowolonych klientów. A na samym dole znajduje się formularz za pomocą którego można zadać dowolne pytanie managerom strony www.

Podany motyw jest na 100% GPL, dzięki czemu możecie Państwo stosować go wielokrotnie. Także do niego zostały dodane kluczowe moduły i wtyczki Cherry, rozszerzające funkcjonalność templatki. To są wtyczka Cherry Real Estate, suwak, rozwijane menu, chmura tagów itd. Oprócz tego motyw jest przyjazny dla SEO, dlatego nie musicie dostosowywać jego kod do wymagań wyszukiwarek internetowych.

Responsywny motyw WordPress Bellaina

Szczegóły | Demo

LaraWay

Temat tego motywu jest poświęcony marketingowi i SEO, a więc będzie pasował firmom prowadzącym tego typu usługi. Jednak nie jest to koniecznie. Templatka rozpowszechniana na licencji GPL, dzięki czemu może być używana do tworzenia dowolnej liczby stron internetowych. Oprócz tego zawiera rozbudowane opcje personalizacji, co pozwoli Państwu szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb.

W projekcie motywu zostały połączone biały, turkusowy i karmazynowy kolor. Dzięki temu strona wygląda stylowo i młodzieżowo, a więc będzie ciekawa dla osób odwiedzających. Sama strona domowa zawiera kluczowe informacji dotyczące oferowanych usług, historii i przewagi firmy oraz klientów przedsiębiorstwa. Oprócz tego odwiedzający mogą zapisać się na newslettera i otrzymywać aktualne nowości na skrzynkę pocztową.

Motyw LaryWay jest zbudowany w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. Dzięki temu do templatki zostały dodane kluczowe opcje niezbędne do tworzenia profesjonalnej strony internetowej. Wśród nich można wyróżnić projekty, wyszukiwarkę, zespół Cherry itd. Oprócz tego motyw zawiera moduły treści i ikony Linearicon.

Responsywny motyw WordPress

Szczegóły | Demo

Emmet

Emmet to elegancki motyw do prowadzenia stron biznesowych. Projekt tempaltki nie został związany z żadnym tematem branżowym, co pozwala Państwu dopasować go do własnych potrzeb. Taka przebudowa nie będą stanowić dużych problemów, ponieważ ten motyw zawiera szereg funkcji realizowanych za pomocą Cherry Framework. Oprócz tego możecie Państwo modyfikować wygląd strony bezpośrednio w trybie online, korzystając z rozbudowanych opcji personalizacji.

Podany motyw został wykony w jasnych kolorach i zawiera proste efekty animacyjne. Dzięki temu uwaga odwiedzających skupia się na zawartości strony, a nie na projekcie witryny. W ten sam sposób jest realizowany projekt strony domowej, która stanowi wizytówkę strony. Na niej można znaleźć różne sekcje z informacjami dotyczącymi działalności firmy. To są sekcja przykładu usług i cen, ostatnich wpisów w blogu i opinii klientów, formularz zapisywania do newsletter oraz formularze kontaktowe.

Oprócz przewag licencji GPL, motyw zawiera szereg modułów Cherry. Dzięki nim możecie realizować różne projekty stron bez stosowania dodatkowych rozwiązań. Przy tym templatka jest kompatybilna z popularnymi wtyczkami dla WordPress, w tym WPML, WooCommerce, BuddyPress itd. Oprócz tego motyw jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Responsywny motyw WordPress na temat: biznes i usługi

Szczegóły | Demo

Advisto

Jeśli prowadzicie Państwo stronę, która zajmuje się doradztwem finansowym, na pewno musicie zwrócić uwagę na ten motyw. CEchuje go nie  tylko nowoczesny projekt, lecz także zawiera wszystkie niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnej strony internetowej. A dzięki licencji GPL, możecie tworzyć Państwo dowolną liczbę takich stron www.

Na stronie głównej osoby odwiedzające mogą znaleźć informacje o firmie i zapoznać się z oferowanymi usługami. Także na niej znajduje się licznik umiejętności, sekcja z opiniami klientów, partnerów i ostatnich artykułów z bloga. A na samych dole strony umieszczony jest formularz kontaktowy za pomocą którego można szybko zgłosić się do managerów firmy i otrzymać odpowiedź na interesujące pytanie. Pozostałe informacje mogą być dostępne za pomocą rozwijanego menu.

Motyw Advisto został zbudowany w oparciu Power Builder. Dzięki temu możecie Państwo modyfikować wygląd strony za pomocą techniki „Przeciągnij i upuść” posługując się myszą. Także do motywu dodane zostały zaawansowane widgety i wtyczki wchodzące w zestaw Cherry Framework. Oprócz tego templatka wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Responsywny motyw WordPress Advisto - Doradca finansowy

Szczegóły | Demo

Adam Stefano

Za pomocą motywu Adam Stefano można stworzyć stylową i funkcjonalną stronę dla salonu fryzjerskiego oraz centrum kosmetycznego. Chociaż motyw można dopasować do innych tematów branżowych. Motyw rozpowszechniany na licencji GPL, dzięki czemu można go używać wielokrotnie.

Po wejściu na stronę domową użytkownik może zapoznać się z asortymentem usług i cenami za te usługi, zobaczyć fotografie portfolio oraz zapoznać się z ostatnimi wpisami na blogu. Oprócz tego szablon pozwala na skonfigurowanie formularza zapisów się na spotkanie, wybierając odpowiednią datę i czas za pomocą specjalnego kalendarza. A jeśli wyniknie potrzeba skontaktowania się z managerem strony, może skorzystać się z tradycyjnych danych kontaktowych.

Funkcjonalność tego motywu została zrealizowana za pomocą Cherry Framework 5.0. Dlatego do niego zostały dodane kluczowe wtyczki i widgety wchodzące w jego zestaw. Oprócz tego motyw zawiera wtyczkę do rezerwacji miejsc, moduły treści i galerię z filtrami. A jeśli będziecie potrzebowali Państwo dodatkowych opcji, możecie skorzystać się z popularnych rozszerzeń dostępnych w repozytorium WordPress.

Responsywny motyw WordPress

Szczegóły | Demo

Srocks Feed

Jeszcze jeden z ciekawszych motywów do tworzenia stron firmowych, który można dostosować do dowolnego tematu niszowego. Tym bardziej, że paczka z templatką zawiera wszystkie niezbędne pliki PSD, co pozwala szybko zmodyfikować wygląd strony www. A obecność 100+ opcji realizowanych za pomocą Cherry Framework pozwala budować funkcjonalne strony bez stosowania dodatkowych rozszerzeń.

Na stronie głównej znajdują się różne sekcje z informacjami dotyczącymi działalności firmy. Tutaj są sekcjie z przeglądem oferowanych usług i przewagi firmy, zespołem pracowników i partnerów przedsiębiorstwa. Także osoby odwiedzające mogą zapisać się na newsletera oraz zapisać się do profilu firmy w popularnych sieciach społecznościowych. Każdy z tych sposobów pozwala odwiedzającym operatywnie otrzymywać aktualne nowości o działalności przedsiębiorstwa.

Podany motyw rozpowszechnia się na licencji do jednorazowego użytku. I chociaż macie Państwo ograniczenia związane z liczbą użyć tej tempaltki, to się kompensuje szerokim zestawem opcji. Oprócz wtyczek Cherry dostaniecie Państwo roczną licencję na wizualny suwak i edytor treści MotoPress. Do tego należy dodać jeszcze komercyjne obrazki, które możecie śmiało używać do promowania marki w Sieci.

Responsywny motyw WordPress

Szczegóły | Demo

Expenditorious

Jeśli poszukujecie nowoczesnego motywu dla firmy, która oferuje szeroki spektrum usług doradczych, trafiliście na dobre rozwiązanie. Expenditorious jest eleganckim projektem i zawiera zaawansowane opcje, które są realizowane za pomocą Cherry Framework. Oprócz tego templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji, co pozwoli Państwu zmieniać wygląd strony bezpośrednio w trybie online.

Po wejściu na stronę domową uwaga odwiedzających skupia się na pełnoekranowym suwaku, który można wykorzystywać do celów reklamowych. Do niego możecie dodawać Państwo obrazki promujące działalność firmy oraz informujące o różnych akcjach. Poniżej suwaka znajdują się sekcja z przeglądem usług, artykułów tematycznych i klientów firmy. Osoby odwiedzające mogą również skorzystać się z formularzu kontaktowego i zadać pytanie menedżerowi strony www.

Podany motyw jest w 100% GPL, co rozszerza możliwości jego zastosowania. Oprócz tego do templatki zostały dodane moduły Cherry: mediateka, rozwijane menu, dynamiczny suwak, manager paneli bocznych itd. Także ten motyw ma poprawny kod wykonany w standardzie W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Responsywny motyw WordPress

Szczegóły | Demo

BinarySales

BinarySales to kreatywny motyw poświęcony marketingowi, a więc będzie idealnie pasował do tworzenia stron związanych z tym tematem. Jednak to nie przeszkodzi Państwu zastosować go do innych celów biznesowych. Tym bardziej, zgodnie z licencją GPL, motyw może być używany do tworzenia dowolnej liczby stron internetowych.

Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzających skupia się na zawartości strony www. Dzięki temu osoby odwiedzające mogą szybko znaleźć interesującą informację i przejść do odpowiedniego działu witryny. Szablon charakteryzuje się efektywnym wyglądem strony domowej, zawierającej wizytówkę firmy oraz  prezentującej jej usługi. Pozostałe rozdziały witryny można podpiąć do rozwijanego menu, znajdującego się na górze strony.

Opcje motywu BinarySales zrealizowano za pomocą Cherry Framework 5.0. Dzięki temu możecie skorzystać Państwo z następnych opcji: kalendarza, rozwijanego menu, mediateki, opcji mediów społecznościowych itd. Templatka również zawiera niezbędne opcje WPML i jest kompatybilna z  innymi popularnymi wtyczkami, które są dostępne na stronie serwisu wordpress.org.

SEO & Digital Marketing Responsywny motyw WordPress

Szczegóły | Demo

Marszall

Jeśli planujecie odnowić projekt strony agencji marketingowej, skorzystajcie się z motywu Marshall. On nie tylko wygląda stylowo, lecz także zawiera kluczowe opcje do tworzenia funkcjonalnej strony internetowej. Oprócz tego motyw jest w 100% GPL, dzięki czemu możecie modyfikować i używać go, do realizacji innych projektów internetowych.

Po wejściu na stronę domową osoby odwiedzające mogą otrzymać podstawową wiedzę o firmie: zapoznać się z oferowanymi usługami, listą partnerów oraz przeczytać o przewagadze agencji marketingowej. Ta informacja jest wystarczająca, aby użytkownik podjął decyzję o zamówieniu usług w Państwa firmie. Także na stronie jest formularz zapisywania się do newsletter, dzięki czemu użytkownicy mogą otrzymywać świeże nowości na skrzynkę pocztową.

Podany motyw odnosi się do nowej generacji produktów stworzonych w oparciu o Cherry Framework 5.0. Do niego zostały włączone podstawowe wtyczki i widgety Cherry, dodające szereg opcji do użytku. Wśród nich można wyróżnić rozwijane menu, suwak, kalendarz, Power Builder itd. Oprócz tego motyw ma poprawny kod wykonany w odpowiedniości do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Business Analysis Responsywny motyw WordPress

Szczegóły | Demo

 

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości