Jeśli korzystacie Państwo z WordPress’a, to na pewno wybraliście go za szereg możliwości, które pomogą szybko zbudować profesjonalną stronę internetową. Taki sam wybór zrobił jeszcze miliony innych użytkowników, co właśnie wpłynęło na monopolizację rynku systemów zarządzania treścią.

Według kilku ostatnich lat WordPress jest całkowitym liderem wśród gotowych rozwiązań do tworzenia stron www. Jeśli sprawdzić aktualne dane statystyczne od organizacji w3tech (rys. 1), można się w tym upewnić. Różnica pomiędzy pierwszym a drugim miejscem w rankingu jest istotna. Tak, wśród wszystkich stron na świecie 28,4% stroi na WordPressie i tylko 3,3% na Joomla!. Jeśli patrzyć na strony zbudowane w oparciu o dowolny CMS, wyniki są następne: 59,2% stron realizowane są za pomocą WordPress i 6,9% – za pomocą Joomla!

Rysunek 1 . Popularność WordPress według danych w3techs.com

I chociaż WordPress nadaje się do tworzenia szerokiego spektrum stron zaczynając od blogów a kończąc sklepami internetowymi, postanowiłem przygotować nowy zestaw tylko i wyłącznie z motywami dla blogerów. Taki wybór związany jest z zastosowaniem systemu. WordPress był zaprojektowany głównie do obsługi blogów i pozostaje najbardziej popularnym rozwiązaniem blogowym. Dlatego dzisiejsze templatki na pewno przypadną do gustu osobom, które planują odnowić projekt już istniejącego bloga lub chcą stworzyć nową stronę internetową.

Jak i poprzednio, poniższe motywy zostały zaprojektowane przez deweloperów z TemplateMonster, którzy posiadają 11-to letnie doświadczenie w tworzeniu funkcjonalnych produktów dla WordPress. Zbudowane są one zgodnie ze standardami W3C i rekomendacją wyszukiwarek internetowych. Oprócz tego wszystkie motywy są w pełni responsywne i przyjazne dla popularnych przeglądarek internetowych.

Do innych przewag dzisiejszych templatek możemy zaliczyć licencję GPL. Ten typ licencji oznacza, że możecie tworzyć Państwo dowolną ilość stron www stosując zakupiony motyw. Jedynie na co prosimy zwrócić uwagę to, że produkty GPL nie będą zawierali obrazków komercyjnych, które możecie zobaczyć w trybie DEMO. Po instalacji danych demonstracyjnych, wszystkie one będą zablurowane. Jest to związane z ograniczeniami licencji, jednak dotyczą one tylko sprzedaży motywów. Dlatego możecie Państwo szybko zamienić wszystkie zabudowane obrazki na własne poprzez rozbudowane menu personalizacji.

Razem z motywem dostaniecie Państwo rozszerzoną dokumentację, która opisuje możliwości templatki. Oprócz tego otrzymujecie Państwo dożywotne wsparcie techniczne. Dzięki temu przy pojawieniu jakichkolwiek problemów z motywem możecie zawsze liczyć na pomoc specjalistów TemplateMonster, którzy dostępni są 24/7.

Spodziewam się, że znajdziecie Państwo ciekawy motyw dla WordPress z pośród produktów przedstawionych poniżej.

 

Identiz

Za pomocą motywu Identiz możecie zbudować Państwo nowoczesny blog i dostosować go do dowolnego tematu niszowego. Jest to możliwe dzięki projektowi templatki, w którym obrazki wykorzystano tylko w suwaku i jako wyróżniające w artykułach. Dlatego możecie szybko podmienić je na dowolne inne. Oprócz tego motyw posiada rozbudowane opcji personalizacji, dzięki czemu można modyfikować wygląd strony bezpośrednio w trybie online.

Pierwsze, co widzi odwiedzający po wejściu na stronę domową to pełnoekranowy suwak, do którego można dodawać najpopularniejsze artykuły. Poniżej umieszczone są sekcje z kategoriami strony, popularnymi oraz najnowszymi wpisami. Na panelu bocznym można znaleźć widget z informacją o autorze, przyciskami do profilu blogu w popularnych sieciach społecznościowych oraz formularz zapisywania się do newsletter’a. A na dole strony umieszczone są fotki z profilu na Instagramie.

Podany motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0, a więc możecie korzystać Państwo z szeregu wtyczek i widgetów Cherry. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji możecie zaimplementować je, instalując popularne wtyczki dla WordPress’a. Ten motyw jest kompatybilny z nimi. Oprócz tego wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Szczegóły |  Demo

Credo

Kreatywny i funkcjonalny motyw do tworzenia blogu hobbistycznego. Przy tym do templatki została dodana galeria, co pozwala używać jej do realizacji bloga i portfolio dla fotografa. Chociaż możecie dostosować projekt motywu i do innych tematów niszowych. Tym bardziej, że wszystkie zmiany można wprowadzić przez sekcję Personalizacja i dokonać sprawdzenia efektów w trybie online. Do innych przewag motywu można odnieść obecność 7 gotowych układów nagłówka i szeroki wybór widgetów, co pozwala dopasować wygląd strony do potrzeb projektu.

W projekcie motywu zostały wykorzystane stylowe efekty animacyjne realizowane za pomocą HTML i CSS Grid. Jest to pierwszy motyw producenta, w którym została wykorzystana specyfikacja CSS Grid. Pozwala ona znacznie rozszerzyć wizualne efekty strony, co możecie zobaczyć w projekcie templatki Credo.

Funkcjonalność motywu była realizowana za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework. To pozwala korzystać się Państwu z rozwijanego menu, galerii, madiateki, managera paska bocznego, opcji mediów społecznościowych itd. Oprócz tego motyw wspiera 500+ fontów webowych od Google, co pozwala używać stylowych typografii na stronie www.

Szczegóły |  Demo

 

Fashion

Jeśli planujecie stworzyć nowoczesny blog poświęcony modzie, to ten motyw będzie idealnie pasował dla was. Szablon ma stylowy projekt, który został wykonany w biało-czarnych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartości strony. Oprócz tego projekt templatki nie jest obciążony nadmierną ilością elementów graficznych i różnych skryptów. Dzięki czemu strona zbudowana w oparciu o ten motyw będzie miała wysokie wskaźniki w serwisach Google PagaSpeed i GTmetrix.

Na stronie domowej znajduje się pełnoekranowy suwak, do którego można dodawać obrazki z linkami do popularnych artykułów. Poniżej suwaku umieszczone są sekcji z najnowszymi, polecanymi i tematycznymi artykułami. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zapisać się do newsletter’a dzięki formularzowi, który znajduje się na dole strony internetowej. Dostać się do pozostałych rozdziałów bloga można przez menu ukryte w „Hamburgerze”.

Oprócz wtyczek i widgetów Cherry, do motywu zostały dodane: Power Builder i 25+ modułów treściowych. To pozwala Państwu tworzyć unikatowe projekty strony i zarządzać elementami treściowymi przez jeden klik myszką. Templatka również wspiera WPML i inne popularne wtyczki dla WordPress.  A więc możecie szybko dodać niezbędne opcje na stronę www.

 Szczegóły |  Demo

 

TrendoMania

Kolejny ciekawy motyw do realizacji bloga modowego, chociaż może być on wykorzystany do innych tematów niszowych. Tym bardziej, że templatka rozpowszechniana jest na licencji GPL, dzięki czemu możecie używać jej do tworzenia nieograniczonej liczby stron www. Oprócz tego motyw ma klasyczny 2 kolumnowy układ, co pozwala Państwu zbudować charakterystyczny blog internetowy.

Projekt motywu został zrealizowany w jasnych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartości strony.  Oprócz tego szablon nie jest obciążony elementami graficznymi i efektami animacyjnymi. Dzięki temu strona zbudowana o ten motyw będzie ładować się szybko. Do innych przewag templatki można zaliczyć wygodną nawigację, co pozwala szybko dostać się do interesujących artykułów.

Motyw TrendoMania został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0. Dzięki temu do niego zostały dodane MegaMenu, mediateka, kalendarz, mapa Google, newsletter i szereg innych widgetów Cherry. Oprócz tego motyw ma poprawny kod zbudowany w odpowiedniości do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Dzięki czemu strona będzie przyjazna dla SEO.

Szczegóły |  Demo

Tasty Bites

Podany motyw będzie idealnie pasował do tworzenia nowoczesnego bloga kulinarnego. Oprócz stylowego projektu, zawiera on szereg opcji, co pozwoli Państwu w wygodny sposób dzielić się najlepszymi przepisami z użytkownikami. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji, możecie skorzystać się z popularnych wtyczek dla WordPress. Ten motywjest kompatybilny z nimi.

Na stronie głównej znajduje się dynamiczny suwak, który można używać do prezentacji nowych oraz popularnych artykułów. Poniżej umieszczona jest sekcja z kluczowymi kategoriami na blogu, która przedstawiona w postaci kafelków z obrazkami tematycznymi. A za kafelkami można znaleźć ostatnie publikacje na stronie www. Dostać się do pozostałych rozdziałów strony można przez rozwijane menu górne.

Tasty Bites jest typowym motywem blogerskim, który rozpowszechnia się na licencji GPL. A więc możecie używać go do realizacji dowolnej liczby stron www.  Oprócz przewag licencji motyw zawiera popularne wtyczki wchodzące w zestaw Cherry Framework 5.0. To pozwala Państwu korzystać  z dynamicznego suwaka, rozwijanego menu, opcji mediów społecznościowych, kalendarza, mediateki itd. Oprócz tego wspiera on fonty webowe Google i wspiera technologię Retina.

Szczegóły |  Demo

Gisele

Jeśli planujecie pisać o gwiazdach, celebrytach oraz o modzie i urodzie, podany motyw będzie idealnie pasował dla was. Jego projekt został wykonany w biało-czarnych kolorach. I chociaż na pierwszy rzut oka wybór takiego rozwiązania może wyglądać prosto, to jednak zapewnia to elegancję strony. Oprócz tego uwaga odwiedzających będzie skupiona na artykułach, a nie na elementach graficznych witryny.

Strona domowa również ma prosty projekt. Na niej znajdują się różne sekcji prezentujące nowe i popularne wpisy. Dzięki temu osoby odwiedzające mogą szybko przejść do interesującego artykułu. Oprócz tego na stronie można znaleźć fotografię z Instagram i linki do profilu bloga w popularnych sieciach społecznościowych.

Do motywu Gisele były dodane tylko kluczowe wtyczki wchodzące w zestaw Cherry Framework 5.0. To jednak nie ogranicza jego funkcjonalność. Do Państwa użytku dostępna jest mediateka, MegaMenu, manager paska bocznego, opcje mediów społecznościowych itd. Motyw również wspiera WPML i inne popularne wtyczki dostępne w repozytorium WordPress.

Szczegóły |  Demo

Motiovix

Podany motyw można stosować sdo realizacji również bloga hobbistycznego, jak i portalu informacyjnego. Taki szeroki spektrum zastosowań jest możliwy dzięki obecności rozbudowanych opcji zaimplementowanych dzięki Cherry Framework. Oprócz tego templatka wspiera popularne wtyczki dla WordPress’a, co pozwala szybko dodać brakujące opcje na stronie www.

Na stronie domowej przedstawione są najpopularniejsze artykuły bloga, kategorii wyświetlanych tematów i najnowsze wpisy tematyczne. To pozwala osobom, które pierwszy raz trafiają na stronę szybko znaleźć interesujący artykuł i przejść do bliższego zapoznania z nim. Także osoby odwiedzające mogą zapisać się do newsletter’a i otrzymywać świeże nowości na skrzynkę pocztową.

Jak pisałem powyżej, funkcjonalność motywu została zrealizowana dzięki Cherry Framework. Przy tym do templatki została dodana wtyczka Power Builder i moduły treściowe. Dzięki nim można tworzyć nietypowe projekty stron i zarządzać zawartościami jednym kliknięciem myszką. Także ten motyw wspiera 500+ fontów webowych Google i zawiera mapę Google.

 

Szczegóły |  Demo

Fashionia

Jak mogliście wyczytać z nazwy tego motywu, jest on poświęcony modzie i będzie idealnie pasował do realizacji tego typu blogów. Chociaż templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala szybko dopasować jej wygląd do innych celów. Oprócz tego do motywu zostały dodane popularne wtyczki Cherry, dzięki czemu można tworzyć profesjonalne strony internetowe.

Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach z lekkim dodaniem różowego koloru. Pozostałych barw templatce dodają różne obrazki umieszczone w zawartości artykułów, jak i widgetów w panelu bocznym. Dzięki temu strona będzie przyciągać uwagę odwiedzających. Do innych przewag templatki można odnieść wygodną nawigację, co pozwala szybko dostać się interesującego artykułu.

Funkcjonalność motywu Fashionia została zrealizowana za pomocą Cherry Framework 5.0. Dzięki temu możecie korzystać się z mediateki, MegaMenu, polecanych wpisów, menedżera paska bocznego, kalendarza itd. Oprócz tego templatka wspiera WPML, WooCommerce i inne popularne wtyczki z repozytorium WordPress.

Szczegóły |  Demo

Steamline

Jeśli uwielbiacie gry komputerowe i chcecie podzielić się swoim doświadczeniem z czytelnikami, podany motyw będzie idealnie pasował do realizacji tego celu. Do niego zostały dodane różne wtyczki Cherry, które pomogą w wygodny sposób przedstawić różne typy zawartości na stronie internetowej. Oprócz tego szablon zawiera Power Builder, co pozwala zarządzać zawartością strony dzięki metodzie „Przyciągnij i Upuść”.

Projekt templatki nie jest obciążony elementami graficznymi i efektami animacyjnymi. Dzięki temu strona zbudowana w oparciu o ten motyw będzie ładować się szybko. Do innych przewag templatki należy odnieść wygodną nawigację. Dostać się do interesujących artykułów można przez rozwijane menu górne oraz widgety: kategorii, tagi i polecanych wpisów.

Motyw Steamline rozpowszechniany jest na licencji GPL 3.0. A więc możecie używać go Państwo wielokrotnie do tworzenia dowolnej liczby blogów. Oprócz tego motyw opiera się o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu macie pod ręką wszystkie niezbędne opcji do realizacji profesjonalnej strony internetowej. Templatka posiada poprawny kod i jest przyjazna dla SEO.

Szczegóły |  Demo

Kustrix

Motyw Kustrix będzie idealnie pasował do tworzenia blogów poświęconych modzie, chociaż nie jest to konieczne. Zawiera on rozbudowane opcje personalizacji, które zostały przeniesione do sekcji „Personalizacja”. Dzięki nim możecie szybko zmieniać Państwo wygląd strony i na bieżąco sprawdzać rezultat tych zmian. Oprócz tego motyw Kustrix ma typowy dla blogów projekt, a więc możecie używać go do innych tematów blogowych.

Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach z lekkim dodaniem różowych i brązowych kolorów. Dzięki ostatnim udało się wyróżnić elementy nawigacyjne oraz skupić uwagę odwiedzających na ważnych informacjach na stronie. Na stronie głównej można wyróżnić bloki w postaci kafelków, które prowadzą do kluczowych rozdziałów bloga. Także tutaj jest widget z informacją o autorze i ostatnimi fotografiami z profilu na Instagramie. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zapisać się na profil bloga w popularnych sieciach społecznościowych i przez to otrzymywać nowości na bieżąco.

Ten motyw jest jednym z pierwszych motywów GPL stworzonych przez specjalistów z TempalteMonster. Dlatego do niego zostały dodane tylko podstawowe wtyczki wchodzące w zestaw nowej wersji Cherry Framework. To jednak nie przeszkadza Państwu tworzyć stylowych i funkcjonalnych blogów. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji, możecie zainstalować popularne wtyczki dla WordPressa.

Szczegóły |  Demo

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości