Kluczową zaletą Internetu jest to, że on radykalnie zmniejszył dystans między ludźmi. To właśnie przyczyniło się nie tylko do mocnej zmiany tradycyjnego układu ludzkiego życia, lecz także do szybkiego rozwoju nowych i modyfikacji istniejących branż biznesowych.  Jako wynik, trudno wyobrazić  sobie teraźniejszy świat bez mediów społecznościowych, sklepów internetowych, poczty elektronicznej oraz bankowości www.  

Z drugiej strony trudno znaleźć duży e-sklep, firmę oraz serwis społeczny, który nie wspierałby kilka języków. Zmniejszenie dystansu między ludźmi pozwala firmom sprzedawać produkty oraz oferować usługi dla klientów z całego świata. Dlatego właśnie coraz częściej pojawiają się strony, które oprócz języka rodzimego zawierają jeszcze kilka języków międzynarodowych oraz regionalnych.

Lokalizacja strony pod kluczowe regiony działania jest właśnie nowym popularnym trendem w biznesie internatowym. Przykładem może być firma TemplateMonster, która w 2016 rok dodała 8 wersji językowych do swego sklepu www.

Wtyczka WPML

Jeśli prowadzicie Państwo swój biznes w Internecie, też na pewno myśleliście o dodaniu kilka wersji językowych dla swojej strony internetowej? Użytkownicy WordPress mogą to zrobić za pomocą różnych dodatkowych wtyczek, jednak najbardziej popularnym rozwiązaniem jest WPML.

Wtyczka WPML pozwala w wygodny sposób realizować wielojęzykową stronę www:

  • przetłumaczy różne elementy strony;
  • doda opisy w jeżykach obcych dla wszystkich stron i artykułów;
  • stworzyć unikatowe adresy URL oraz doda niezbędne znaczniki meta.

Oprócz tego podana wtyczka jest na bieżąco udoskonalana i współpracuje z popularnymi producentami motywów do WordPress, w tym z TemplateMonster. Dlatego przygotowałem dla Państwa nowy zestaw templatek od „Niebieskiego potworka”, które wspiera WPML i pozwala realizować multi-językowe strony internetowe.

Do dzisiejszego zestawu trafiły motywy, które są rozpowszechniane na licencji GPL oraz na licencji do jednorazowego użytku.  Każdy z tych typów produktów ma swoje wady i zalety, o których pisałem w poprzednim artykule. Jednak wszystkie one pozwalają realizować funkcjonalne strony internetowe i wspierają wtyczkę WPML.

Do kolejnych przewag tych motywów można zaliczyć responsywność (RWD) i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi. To pozwoli dla Państwa użytkowników korzystać się z niej bez żadnych ograniczeń za pomocą urządzeń mobilnych. Także podane templatki mają poprawny kod stworzony według standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu motywy są przyjazne dla SEO.

A jeśli będziecie mieli Państwo jakiekolwiek problemy z instalacją templatki oraz z jego dostosowaniem do potrzeb strony, będziecie mogli skorzystać z pomocy wsparcia technicznego. Specjaliści z TemplaMonster pracują 24/7 i odpowiedzą na wasze listy w ciągu 2 godzin.

Darmowy kurs WordPress od TemplateMonster

Dla osób początkujących TemplateMonster przygotował darmowy kurs WordPress. Dzięki niemu możecie otrzymać odpowiedzi na wszystkie kluczowe pytania dotyczące instalacji systemu i dopasowania strony dla własnych potrzeb.  Kurs jest podzielony na 6 części i zawiera teoretyczne i praktyczne zadania, które będą codziennie wysyłane na pocztę użytkownika. Dzięki temu możecie stworzyć Państwo swoją pierwszą stronę przez te 6 dni. 😉

 


ExhibitA

Motyw ExhibitA będzie idealnie pasować do tworzenia nowoczesnej i kreatywnej strony dla galerii sztuki. Jednak także można dopasować go do węższego tematu – realizacji portfolio fotograficznego i przedstawienie własnych prac w Sieci. Realizacja strony jest dość prosta, ponieważ do templatki został dodany funkcjonalny moduł – galeria Cherry, który pozwala w wygodny sposób opublikować zdjęcia na stronie i pokazać je odwiedzającym.

 

Do kolejnych przewag tego motywu można odnieść stylowy projekt, który został wykonany w szarych kolorach z dodaniem kolorowych elementów graficznych. Ten kontrast tworzy dodatkowe emocje i pozwala odwiedzającym zagłębić się w ekspozycji muzeum. Także ten projekt zawiera proste efekty animacyjne realizowane za pomocą technologii HTML i CSS oraz Parallax. A jeśli będzie chcieli dodać ciekawe wideo w tło, możecie skorzystać się z odpowiedniej opcji wbudowanej w motyw.

Funkcjonalność templatki została zrealizowana za pomocą Cherry Framework 5.0. Dzięki temu motyw został wzbogacony  w różne ciekawe moduły i widgety, w tym kalendarz, rozwijane menu, manager paska bocznego, mediateka itd. Oprócz tego ten motyw wspiera WPML, WooCommerce i inne popularne wtyczki z repozytorium WordPress.

Szczegóły |  Demo


TechnoFix

Jeśli prowadzicie Państwo działalność w zakresie napraw komputerów i poszukujecie funkcjonalnego rozwiązania do tworzenia strony firmowej, trafiliście na dobry produkt. TechnoFix zawiera nie tylko kluczowe opcje niezbędne do realizacji profesjonalnej strony, lecz także ma nowoczesny i przyjazny dla użytkowników wygląd. A jeśli będziecie potrzebowali Państwo dodatkowych opcji, możecie skorzystać z dodatkowych wtyczek dla WordPress.

 

Po wejściu na stronę domową odwiedzające mogą znaleźć kluczową informację o firmie i oferowanych usługach. Tutaj znajdziemy sekcje z przeglądem usług, przewag firmy i jej partnerów. Osoby odwiedzające mogą również zapoznać się z opiniami zadowolonych klientów i przejść do ostatnich artykułów na blogu.  A dla szybkiego kontaktu z managerem firmy na dole strony jest formularz kontaktowy. Za jego pomocą można zadać interesujące pytanie i szybko otrzymać odpowiedź.

Podany motyw rozpowszechniany jest na licencji GPL, a więc może być wykorzystany do tworzenia dowolnej liczby stron www. Do innych jego przewag można odnieść obecność różnych opcji realizowanych za pomocą najnowszej wersji Cherry Framework. Także ten motyw wspiera Power Builder, dzięki któremu możecie Państwo edytować stronę za pomocą techniki „Przyciągnij i upuść”.

Szczegóły |  Demo


Elbrus

Elbrus to funkcjonalny motyw dla realizacji stron biznesowych. Motyw cechuje  elegancki projekt, w którym wywarto nacisk na jakościowe obrazki i efekty animacyjne. Dzięki ostatnim strona wygląda dynamicznie i „ożywa” podczas najechania myszką na różne elementy graficzne. Oprócz tego motyw wspiera wideo w tle, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na odpowiednich częściach strony.

 

Projekt strony domowej został zrealizowany według trendu „długi skrolling”. To z jednej strony pozwoliło dodać na niej różne sekcji z informacjami, z drugiej – użytkownik musi spędzić trochę czasu, aby dostać się do stopki witryny.  Przy tym po odwiedzeniu strony domowej osoba odwiedzjąca może znaleźć odpowiedzi na wszystkie interesujące pytania i zdecydować na zamówienie usług w firmie. A jeśli będzie potrzebowała więcej informacji, może przejść do odpowiedniego rozdziału za pomocą rozwijanego menu górnego.

Motyw Elbrus został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0. Dzięki temu możecie korzystać  z rozwijanego menu, mediateki, kalendarza, opcji mediów społecznościowych itd. Do templatki została wbudowana wtyczka Visual Composer, co pozwala Państwu zarządzać wyglądem strony  jednym kliknięciem myszką. Także ten motyw jest całkiem responsywny i przyjazny dla SEO.

Szczegóły |  Demo


Interra

Jak mogliście zrozumieć z nazwy tego motywu on jest poświęcony tematowi „Dekoracje i wyposażeniq wnętrz”. Chociaż może być wykorzystany i do innych celów biznesowych.  Zawiera wszystkie niezbędne do tego funkcje. A dzięki obecności rozbudowanych opcji personalizacji, można modyfikować wygląd strony w trybie online. To znacznie przyspiesza proces dopasowania templatki do własnych potrzeb.

 

Projekt strony został wykonany w czarno-białych kolorach, dzięki czemu główny nacisk postawiono na zawartość strony. Przy tym strona domowa jest wizytówką dla firmy. Na niej można znaleźć informacji o oferowanych usługach, ostatnio realizowanych projektach i pozwala na przejście do ostatnich artykułów na blogu. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zapisać się do newsletter’a oraz „polubić” firmę w popularnych sieciach społecznościowych. Dzięki temu mogą dostawać wszystkie informacje o nowościach  w firmie, w wygodny dla siebie  sposób.

Podana templatka odnosi się do produktów GPL, co rozszerza jej wykorzystanie. Oprócz przewag licencji, motyw zawiera kluczowe moduły od Cherry Framework 5.0, w tym wyszukiwarkę, usługi, zespół i galerię Cherry. Do templatki zostały dodane również moduły treściowe i ciekawe widgety. Dzięki temu możecie tworzyć Państwo nowoczesną stronę bez stosowania dodatkowych rozszerzeń.

Szczegóły |  Demo


LaraWay

Ten motyw będzie idealnie pasował do tworzenia stron dla firm, które zajmują się pozycjonowaniem i marketingiem internetowym. Jednak nie jest to koniecznie. Templatka opiera się o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu otrzymujemy z nią różne wtyczki i widgety. To pozwoli Państwu wykorzystywać motyw do innych celów biznesowych. A jeśli wyniknie potrzeba dodania nowej opcji, można skorzystać  z wtyczek dostępnych w serwisie WordPress.org.

 

Na stronie głównej znajduje się pełnoekranowy suwak, który można wykorzystać  do celów reklamowych. Także tutaj jest sekcja z krótkim przeglądem usług firmy, jej historii i przewag. Odwiedzający mogą zapoznać się z pracownikami i partnerami firmy, a także przejść do artykułów tematycznych umieszczonych na blogu. Dlatego, aby dostać się do innych rozdziałów strony należy skorzystać  z rozwijanego menu górnego i menu tekstowego w stopce witryny.

Jak wspominałem powyżej motyw LaraWay opiera się o najnowszą wersję Cherry Framework. Dzięki temu dla Państwa udostępniono suwak, rozwijane menu, mediatekę, manager panelu bocznego itd. Także ten motyw wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. Motyw ma poprawny kod wykonany według standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |  Demo


Healtro

Motyw Healtro poświęcony jest usługom  medycznym, a więc przyda się do tworzenia stron dla szerokiego spektrum zakładów oferujących tego typu usługi. Motyw ma stylowy projekt wykonany w klasycznych dla tej dziedziny biało-niebieskich kolorach. Oprócz tego do motywu zostały dodane proste efekty animacyjne, co dodaje stronie dynamiczności.  Templatka pozwoli Państwu zrealizować nowoczesną stronę internetową.

 

Po wejściu na stronę domową można znaleźć kluczową informację o zakładzie medycznym. Tutaj jest sekcja z przeglądem usług, przewagami zakładu i opiniami pacjentów. Te informacje pozwolą odwiedzającym, aby przejść na stronę z kontaktami i zapisać się na spotkanie. A jeśli „narodzi się” dodatkowe pytanie, można skorzystać  z formularzu kontaktowego i w ten sposób dokonać szybkiego kontaktu z pracownikami zakładu.

Podany motyw jest w 100% GPL, co pozwala na stosowanie  go do tworzenia nieograniczonej liczby stron internetowych.  Jego funkcjonalność została zrealizowana za pomocą Cherry Framework i integracji Power Builder. Także do templatki zostały dodane moduły treściowe, fonty webowe Google i kalendarz z możliwością zapisu na wizyty. Motyw wspiera WPML i inne popularne wtyczki dla WordPress.

Szczegóły |  Demo


ReModel

Jeśli prowadzicie Państwo firmę, która zajmuje się remontami i budowami domów, na pewno potrzebujecie stworzyć kreatywną stronę mającą na celu przedstawienia usług w Sieci. Za pomocą motywu ReModel możecie w lekki sposób zrealizować taką stronę. Oprócz nowoczesnego projektu, templatka zawiera wszystkie niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnych witryn.

 

Kluczowym elementem strony głównej jest pełnoekranowy suwak, do którego można dodawać różne obrazki promujące działalność firmy. Poniżej suwaka znajdują się sekcje z przeglądem usług, krótką informację o firmie i portfolio ze zrealizowanymi projektami. W stopce strony znajdują się przyciski do profili firmy w popularnych sieciach społecznościowych i formularz pozwalający na zapis do newsletter’a, co pozwala osobą zainteresowanym otrzymywać świeże informacje z Państwa firmy w wygodny sposób.

Ten motyw został oparty o najnowszą wersją Cherry Framework. Dzięki temu templatka została „uzbrojona” we wbudowane różne moduły i widgety Cherry, rozszerzające funkcjonalność strony internetowej. A jeśli te opcje okażą się niewystarczające, możecie zawsze skorzystać  z popularnych rozszerzeń dla WordPress. Motyw jest w pełni kompatybilny z nimi.

Szczegóły |  Demo


Ascendio

Ascendio to cudowny wybór do realizacji stron oferujących usługi doradcze. Chociaż ten motyw może być lekko dopasowany do innych tematów biznesowych. Oprócz zasad licencji GPL wersji 3.0, zgodnie z jakimi możecie Państwo modyfikować i stosować ten motyw wielokrotnie, templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji. To pozwala Państwu zarządzać wyglądem strony w trybie online.

 

Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzających skupia się na zawartości strony. Przy tym strona domowa nie jest obciążana nadmierną ilością elementów graficznych, dzięki czemu osoby, które pierwszy raz trafią na nią, szybko znajdą interesującą ich informację.  A za pomocą wygodnej nawigacji  mogą dostać się do innych rozdziałów strony www.

Oprócz modułów wchodzących w zestaw Cherry Framework 5.0, do motywu zostały dodane ponad 30 modułów treściowych. Dzięki nim i integracji Power Builder możecie realizować Państwo ciekawe projekty stron www i zarządzać nimi za pomocą techniki „Przyciągnij i upuść”. Także ten motyw jest przyjazny dla SEO, a więc nie musicie dopasowywać go do wymagań wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |  Demo


Trendomania

Jeśli poszukujecie Państwo rozwiązanie do tworzenia blogu poświęconego modzie, na pewno musicie skorzystać  z motywu TrendoMania. Na pierwszy rzut oka, jest to dość prosty projekt,  i  w tym jest jego przewaga.  Po pierwsze, projekt templatki został wykonany w jasnych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartość strony. Po drugie,  zawiera on  wszystkie niezbędne opcje do wygodnego użytku strony dla osób odwiedzających.

 

Ten motyw ma dwukolumnowy układ. Po prawej stronie znajdują się różne widgety, w tym wyszukiwarka, informacja o autorze bloga, przyciski do profili w popularnych sieciach społecznościowych, kalendarz itd. Po lewej stronie  – kluczowa sekcja z przeglądem artykułów. Także na tej stronie jest sekcja z wybranymi losowo artykułami i fotografiami z Instagram. Dostać się do pozostałych rozdziałów witryny można za pomocą rozwijanego menu.

Do podanego motywu zostały dodane różne moduły z Cherry Framework. Wśród nich można wyodrębnić rozwijane menu, suwak, mediatekę, kalendarz, newsletter itd. Także i ten motyw wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. On również ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Szczegóły |  Demo


TastyBites

Motyw TastyBites będzie idealnie pasował do tworzenia kreatywnego bloga kulinarnego, który pozwoli Państwu dzielić się najlepszymi przepisami  z użytkownikami.  Ale nie ma żadnego problemu, aby wykorzystać tą tempaltkę do realizacji bloga poświęconych innym tematom . Dzięki Cherry Framework rozszerzono opcje personalizacji motywu, co pozwoli Państwu w lekki sposób modyfikować wygląd strony www dla własnych potrzeb.

 

Na stronie głównej znajduje się dynamiczny suwak, kafelki z kluczowymi kategoriami bloga i krótki przegląd artykułów kulinarnych. Przy tym na panelu bocznym można znaleźć kalendarz i artykuły polecane do przeczytania. Aby dostać się do pozostałej informacji należy skorzystać się z rozwijanego menu. A jeśli osoby odwiedzające chcą otrzymywać świeże informacje na bieżącą,  mogą dołączyć  do fanów bloga w jednej z popularnych sieci społecznościowych.

TastyBites jest typowym motywem dla bloga.  Jednak posiada on różne funkcjonalne dodatki. Do templatki zostały dodane rozwijane menu, opcje mediów społecznościowych, kalendarz, mediateka itd. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google i popularne wtyczki dla WordPress. Także i on jest całkiem responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Szczegóły |  Demo

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości