Przedłużamy nasz cykl artykułów na temat płatnych motywów dla WordPress’a. Wśród poprzednich zestawów możecie znaleźć Państwo produkty kompatybilne z WPML, wspierające technologię Retina, oparte o Cherry Framework, pozwalające stworzyć stronę firmową oraz tradycyjnego bloga.

Tym razem przedstawimy Państwu templatki, które zawierają jeden z popularnych efektów w projektowaniu webowym. Chodzi o Lazy Load, znanym również jako „leniwe” ładowanie zdjęć.

Czym jest Lazy Load?  Lazy Load to efekt, który nie tylko zwiększa atrakcyjność wyglądu witryny, lecz także zmniejsza transfer danych i przyspiesza ładowanie strony. Działa on  w oparciu o bibliotekę jquery, dlatego można go szybko zaimplementować na stronę internetową.

Na obecną chwilę istnieje dużo interpretacji skryptu Lazy Load, które rozszerzają jego możliwości.  Jednak one wszystkie  polegają na „leniwym” ładowaniu zdjęć na stronie. Dzięki temu podczas przeglądu zawartości witryny obrazki będą zaczytywane w momencie, w którym osoba odwiedzająca przewinie do miejsca, gdzie one się znajdują.

Użycie efektu Lazy Load ma dwie wielkie zalety. Przede wszystkim, pojawienie zdjęć towarzyszy  stylowa animacja. To dodaje dynamiczności stronie i pozwala skupić uwagę odwiedzających na odpowiednich elementach graficznych. Z drugiej strony, ładowanie obrazów w momencie przejścia do nich znaczniej przyspiesza ładowanie samej witryny www.

Oprócz tego to zmniejsza transfer danych zarówno po stronie użytkownika, jak i po stronie serwera. Dzięki temu „leniwe” ładowanie zdjęć jest tak popularne wśród deweloperów i używa się tej funkcji podczas tworzenia motywów dla WordPress.

Jeśli zainteresowaliście się Państwo tematem i też chcielibyście posiadać stronę, która zawiera efekt Lazy Load, zapraszamy do zapoznania z dzisiejszym zestawem motywów dla WordPress.

Do dzisiejszego artykułu zostały wybrane najnowsze i najpopularniejsze produkty ze strony TemplateMonster. Dlatego oprócz wspomnianego efektu animacyjnego posiadają one jeszcze kilka istotnych zalet. Wśród nich można wyróżnić:

  • Responsywność i kompatybilność z przeglądarkami www. W kodzie templatek jest uwzględniana rozdzielność ekranów urządzeń mobilnych. Dzięki temu one będą poprawnie wyświetlać się na różnych smartfonach i tabletach bez różnicy na wybraną przeglądarkę www.
  • Rozbudowane opcji. Funkcjonalność motywów realizowana jest w oparciu o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu możecie używać rozbudowane wtyczki i widgety Cherry. Oprócz tego templatki wpierają inne popularne wtyczki dla WordPress, co pozwala wam szybko dodać nowe opcje na stronę www.
  • Poprawny kod. Motywy mają czysty kod stworzony zgodnie ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu strona oparta o jeden z nich będzie przyjazna dla SEO.
  • Pliki PSD oraz obrazki komercyjne. W zależności od licencji motywu, paczka z produktem zawiera pliki PSD oraz obrazki komercyjne do użycia. Dzięki nim można szybko modyfikować wygląd strony w zależności do potrzeb projektu.
  • Dokumentacja. Razem z motywem dostaniecie Państwo niezbędną dokumentację, która jest dostępna w paczce oraz w trybie online. Dzięki niej będziecie mogli szybko opanować opcje templatki i zbudować stronę www.
  • Dożywotne wsparcie techniczne 24/7. W przypadku pojawienia jakichkolwiek problemów z użyciem motywu możecie Państwo śmiało skorzystać się z pomocy specjalistów wsparcia technicznego od TemplateMonster. Dostępni oni są 24 godziny na dobę i z chęcią pomogą rozwiązać wynikły problem.

Więcej informacji o motywach znajdziecie Państwo w poniższych opisach.

 

Steven Mosk

Jeśli poszukujecie stylowego rozwiązanie do tworzenia portfolio fotograficznego, podany motyw będzie idealnie pasował do tego celu. On ma nowoczesny projekt, który przypadnie do gustu odwiedzającym stronę. Oprócz tego motyw zawiera rozbudowaną galerię, co pozwala w wygodny sposób przedstawić swoje pracy dla potencjalnych klientów.

Strona domowa stanowi wizytówką dla fotografa. Na niej można znaleźć tu informację powitalną, zapoznać się z umiejętnościami fotografa oraz przejść do portfolio. Także do przeglądu dostępne są opinie byłych klientów oraz artykuły tematyczne z bloga. A jeśli wynikną dodatkowe pytania, można napisać do właściciela strony używając odpowiedniego formularza kontaktowego.  Dostać się do pozostałych rozdziałów strony można przez rozwijane menu, które znajduje się nad suwakiem.

Funkcjonalność motywu realizowana za pomocą Cherry Framework 5.0. Dzięki temu możecie korzystać Państwo z najnowszych możliwości tego rozwiązania, a mianowicie: MegaMenu, mediateki, galerii, opinii, usług i serwisów Cherry. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. Posiada on  czysty kod, który został wykonany odpowiednio do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |  Demo

Box

Jeśli zajmujecie się projektowanie elementów graficznych oraz projektami dla stron, to na pewno potrzebujecie kreatywnego wyglądu dla własnej witryny. Za pomocą motywu Box będziecie mogli zrealizować stronę, która będzie odpowiednią wizytówką dla Państwa. Oprócz stylowego projektu, templatka zawiera szereg opcji realizowanych za pomocą Cherry Framework. Dzięki nim możecie tworzyć profesjonalną stronę bez stosowania cudzych rozwiązań.

Na stronie domowej znajduje się dynamiczny suwak, który można używać do celów reklamowych. Także tutaj jest sekcja z informacją powitalną, krótkim przeglądem ofertowych usług i opiniami byłych klientów. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się z popularnymi artykułami na blogu oraz przejść do strony kontaktowej używając odpowiedniego przycisku na dole strony.

I chociaż podany motyw został zbudowany o poprzednią wersję Cherry Framework, to w żaden sposób nie ogranicza to jego funkcjonalności. Do użytku Państwa dostępne są różne wtyczki i widgety Cherry, które dodają 100+ opcji. Także do templatki zostały dodane wizualny edytor treści MotoPress Editor i wizualny suwak MotoPress Slider. Za ich pomocą można zarządzać zawartością strony dzięki technice „Przyciągnij i Upuść”.

Szczegóły |  Demo

Tune Station

Tune Station to funkcjonalne rozwiązanie do prezentowania aplikacji, plików muzycznych w Internecie. Chociaż możecie dostosować go Państwo do innych tematów biznesowych. Dzięki obecności plików PSD i obrazków komercyjnych modyfikacja projektu strony nie będzie stanowiła żadnego problemu. Oprócz tego motyw zawiera wszystkie niezbędne opcje do realizacji nowoczesnych stron www.

Pierwsze, co widzi odwiedzający po wejściu na stronę, to wstępna informacja o aplikacji lub pliku muzycznym i przyciski do jego pobrania i zapoznania z szczegółami technicznymi. Przewijając stronę w dół można znaleźć informację o możliwościach i przewagach projektu oraz firmach używających go w prace. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą zapisać się do newslettera oraz „polubić” jeden z profili  w popularnych sieciach społecznościowych.

Motyw Tune Station jest motywem potomnym Monstroid, co wskazuje na szereg dostępnych opcji do użytku. Możecie skorzystać Państwo z MegaMenu, dynamicznego suwaka, galerii z filtrami, zakładek ulubionych stron, chmury tagów itd. Oprócz tego motyw wspiera WPML, Ecwid, WooCommerce i inne popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Motyw ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Szczegóły |  Demo

Drondo

Za pomocą motywu Drondo można stworzyć nowoczesną stronę dla wydawnictwa, który pozwoli na oferowanie usług w Sieci. Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartość strony. Oprócz tego, zostały  w nim  wykorzystane stylowe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie. Przy tym templatka nie jest obciążona skryptami, a więc będzie szybko ładować się na urządzeniach mobilnych osób odwiedzających.

Strona główna zawiera niezbędne informacje, które pozwolą odwiedzającym zapoznać się z usługami wydawnictwa i zaangażować ich do zamówienia odpowiednich usług. Tutaj jest dynamiczny suwak, sekcja z krótkim przeglądem usług, przewagami w porównywaniu do konkurencji i portfolio ze zrealizowanymi projektami. Osoby odwiedzające mogą zapoznać się z ostatnimi artykułami z bloga oraz dołączyć do grona fantów wydawnictwa w popularnych sieciach społecznościowych.

Do użytku Państwa dostępne są MegaMenu, galeria z filtrami, kalendarz, przycisk „Powróć do góry”, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka zawiera również produkty z rodziny MotoPress – wizualny edytor treści i wizualny suwak. Dzięki nim można szybko tworzyć unikatowe projekty stron i zarządzać elementami w kilka kliknięciach myszką.

Szczegóły |  Demo

CreativeTattoo

Jak można wysnuć z nazwy tego motywu jest on przeznaczony do tworzenia strony dla salonu tatuaży. Oprócz stylowego projektu, obecności efektów animacyjnych, templatka zawiera zestaw opcji, pozwalających zbudować profesjonalną stronę bez użycia dodatkowych wtyczek. Paczka z motywem zawiera również pliki PSD i obrazki komercyjne niezbędne przy dopasowaniu jego wyglądu do potrzeb projektu.

Strona główna nie zawiera tradycyjnego suwaku. Zamiast niego znajduje się duży obrazek reklamowy. Także na tej stronie jest umieszczona informacja o pracownikach salonu i oferowanych usługach. Odwiedzające mogą zapoznać się z pracami tatuażystów w galerii zdjęć oraz skontaktować się z managerem strony dla wyjaśnienia dodatkowej informacji. W stopce strony znajduje się mapa Google, która pozwala klientom szybko znaleźć Wasz salon.

Do motywu zostały dodane funkcjonalne wtyczki Cherry, które pozwalają Państwu korzystać  z rozwijanego menu, galerii z filtrami, edytora shortcodes, suwaka, kalendarza itd. Templatka wspiera także fonty webowe Google i pozwala umieszczać wideo w tle. Oprócz tego jest ona responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dzięki temu strona oparta o ten motyw będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych.

Szczegóły |  Demo

Linda Wade Catering Service

Podany motyw jest przeznaczony do tworzenia strony dla firmy oferującej usługi cateringowe. Chociaż można go „lekko” dopasować do innych tematów niszowych, np. zakładów gastronomicznych. Obecność plików PSD oraz dostępne rozszerzenia pomogą Państwu szybko wprowadzić niezbędne zmiany. A jeśli wyniknie potrzeba można szybko dodać dodatkowe opcje, z tym też nie ma żadnego problemu.  Motyw wspiera popularne wtyczki dla WordPress.

Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach z dodanie różowej barwy. Za pomocą niej wyróżniane są kluczowe informacji na stornie oraz elementy nawigacyjne. Oprócz tego nacisk w projekcie położono na jakościowe obrazki i dużą typografię. To pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartość strony. Do innych przewag templatki należy zaliczyć wygodną nawigację. Dzięki temu osoby, które pierwszy raz trafiły na stronę mogą szybko znaleźć interesującą informacje.

Podany motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 3.1.5. Dlatego on będzie ciekawym rozwiązaniem do odnowienia projektów stron używających starsze wersji WordPress. Motyw wygląda bardzo atrakcyjnie i na pewno przypadnie do gustu odwiedzającym. Templatka również wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google.

Szczegóły |  Demo

BodyBuilding

Templatka idealnie pasuje do realizacji strony dla klubu fitness. Posiada ona nie tylko tematyczny projekt, lecz także zawiera szereg opcji, które pomogą przedstawić Państwa usługi w Internecie. Razem z templatką dostaniecie Państwo pliki PSD i obrazki komercyjne. To znacznie upraszcza proces dopasowania wyglądu strony do potrzeb projektu.

Na stronie domowej znajdują się różne sekcje z informacjami o klubie i trenerach z linkami do ich profili w popularnych sieciach społecznościowych. Także tutaj są sekcja z opiniami byłych klientów i ostatnimi wpisami z bloga. Osoby odwiedzające mogą dołączyć się do grona fanów klubu w popularnych sieciach społecznościowych i w wygodny sposób otrzymywać najnowsze informacji z życia firmy.

I chociaż  motyw BodyBuilding opiera o Cherry Framework 3.1.5, zawiera on wszystkie niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnej strony. Możecie skorzystać  Państwo z rozwijanego menu, zakładek ulubionych stron, chmury targów, galerii itd. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. Templatka ma czysty kod stworzony odpowiednio napisany do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |  Demo

LifeCoach

Sama nazwa tego motywu mówi sama za siebie, przeznaczony jest on do tworzenia strony dla trenera personalnego. Jednak możecie użyć tej templatki do innych celów biznesowych. Motyw zawiera szereg opcji, które pomogą spełnić własne potrzeby i oczekiwania użytkowników. Oprócz tego motyw ma nowoczesny projekt w którym połączone są styl, prostota i funkcjonalność.

Na stronie domowej projektu została umieszczona wizytówka dla trenera. W niej znajdują się wszystkie kluczowe informacje, które pozwalają osobom odwiedzającym zapoznać się z umiejętnościami trenera i zachęcić do kontaktu z nim. Oprócz tego na stronie dostępne są linki do profilu trenera w popularnych sieciach społecznościowych. Jeśli „polubią” je, to pozwoli im  śledzić  aktualne nowości w wygodny sposób.

Podany motyw też jest zasilany przez starszą wersję Cherry Framework. Dlatego on będzie pasował do odnowienia projektów WordPress 4.2 – 4.4. Chociaż może być wykorzystany również w nowych wersjach. Wśród rozszerzeń templatki należy wyróżnić MegaMenu, dynamiczny suwa, galerię TM, zakładki, chmurę tagów oraz opcje mediów społecznościowych. Motyw wpiera WPML, WooCommerce i inne popularne wtyczki dla WordPress. To pozwala szybko dodać brakujące opcje na stronę www.

Szczegóły |  Demo

Car Repair

Zajmujecie naprawą samochodów i planujecie przedstawić swoje usługi w Internecie? Za pomocą podanego motywu będziecie mogli stworzyć funkcjonalną stronę, która spełni potrzeby Waszych klientów. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji, możecie je bardzo szybko dodać. Motyw jest całkowicie kompatybilny z popularnymi wtyczkami z repozytorium WordPress.

Motyw został wykonany w biało-szarych barwach z lekkim dodanie pomarańczowej farby. Za pomocą ostatniej wyróżnione są ważne elementy graficzne i przyciski nawigacyjne na stronie. Do innych przewag projektu templatki należy zaliczyć wygodną nawigację, która pozwala odwiedzającym szybko dostać się do interesującej informacji. Motyw jest lekki, a więc strona zbudowana na nim będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach mobilnych.

Funkcjonalność motywu realizowana za pomocą Cherry Framework. Dzięki temu macie Państwo do dyspozycji rozwijane menu, galerię z filtrami, kalendarz, newsletter, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka wspiera również fonty webowe Google, co pozwala korzystać  z 600+ różnych typografii na stronie www. Motyw Car Repair jest responsywny, a więc będzie poprawnie wyświetlać się na smartfonach i tabletach użytkowników.

Szczegóły |  Demo

Travel Guide

Podany motyw pasuje do stworzenia strony dla biura podróży, jak i do realizacji bloga poświęconego podróżom. Dzięki obecności rozbudowanych wtyczek Cherry i różnych widgetów realizacja każdej z tych stron nie będzie stanowiła żadnego problemu. Sam motyw ma charakterystyczny projekt, który posiada jaskrawe kolory i jakościowe obrazki. Dzięki temu strona wygląda bardzo atrakcyjnie.

Na stronie domowej znajduje się sekcja z oferowanymi usługami, krótką informację o pracownikach, przewagach i osiągnięciach firmy. Także tutaj jest sekcja z przeglądem dostępnych oferowanych miejsc podróży. Klikając w obrazek wyróżniający można przejść do bliższego zapoznania z ofertą  i zamówić podróż. Odwiedzające mogą również napisać do managera i uzyskać dodatkowe informacje. Na stronie domowej znajduje się odpowiedni formularz kontaktowy.

Motyw Travel Guide opiera się o Cherry Framework. Dzięki niemu macie wszystkie niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnej strony www. Oprócz tego możecie zawsze je rozszerzyć, instalując wtyczki ze strony wordpress.org. Templatka ma również poprawny kod, dzięki czemu nie musicie go dopasowywać do wymagań wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |  Demo

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości