Poszukujecie prosty, wygodny ale głównie darmowy motyw dla WordPress? Trafiliście Państwo na odpowiedni temat. Wybraliśmy nowe szaty graficzne z oferty TemplateMonster (poprzednie wpisy znajdziecie tutaj), które zawierają Elementor. W ciągu ostatniego roku ten kreator uzyskał niesamowitą popularność.  Zgodnie z informacjami na stronie producenta Elementor ma ponad 5 milionów aktywnych instalacji. A na początku roku takich instalacji było tylko 1,4 miliona. Wzrost jest niesamowity, nie prawda?

 

Obecnie Elementor jest uznawany za najpopularniejszy kreator stron dla WordPress. Jeśli nie brać pod uwagę Gutenberg, który jest włączony do tego systemu na stałe. Dzięki Elementorowi możecie Państwo łatwo edytować obecne strony i tworzyć nowe za pomocą metody „Przyciągnij i Upuść”. Personalizować witrynę pomogą także dodatkowe opcje personalizacji. Więc jeśli poniższe motywy nie do końca odpowiadają Państwa projektowi, możesz je dopasować do własnych potrzeb.

Do innych zalet motywów można zaliczyć:

  • Czysty kod optymalizowany pod kątem SEO;
  • Responsywność i kompatybilność z przeglądarkami internetowymi;
  • Wsparcie popularnych wtyczek dla WordPress;
  • Obecność dokumentacji.

Przy czym musicie Państwo zwrócić uwagę na to, że darmowe motywy od TemplateMonster nie są wspierane pomocą ze strony firmy. Wiec w razie pojawienia się dodatkowych pytań/problemów nie możecie Państwo liczyć na wykwalifikowaną pomoc techniczną zapewnianą przez twórców.  Chociaż warto dodać, że twórcy templatek starają się je ciągle aktualizować, aby poprawnie działały na nowych wersjach WordPress.

Zapraszamy do przejrzenia wybranych motywów.

Webion Lite

Webion Lite to elegancki motyw do tworzenia stron biznesowych. Jego projekt został wykonany w szarych kolorach i łączy proste efekty animacyjne. Dodają one dynamiczności stronie, przy tym nie przeciągają jej. Do innych zalet projektu można odnieść wygodne opcje nawigacji. Dostać się do podstron można za pomocą menu oraz widgetów na stronie domowej.

Do templatki zostały dodane Elementor Lite, usługi i projekty, licznik umiejętności, galeria, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka także wspiera fonty Google. Za ich pomocą możecie Państwo wyróżniać zawartości tekstowe na stronie. Kod motywu został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.  Dlatego strona będzie przyjazna SEO.

Webion Lite

DemoPobrać

 

Max Paxton

Ten motyw świetnie nadaje się do tworzenia strony personalnej oraz strony typu CV. W projekcie połączone są duże obrazy i typografie. Oprócz tego w projekcie wykorzystano jasne kolory i proste efekty animacyjne. To wszystko pozwala skupić uwagę odwiedzających na informacjach o właścicielu strony. Zarządzać elementami na stronie domowej można za pomocą Elementora.

Oprócz wizualnego kreatora stron motyw posiada usługi i projekty, licznik umiejętności, formularz kontaktowy i opcje mediów społecznościowych. Templatka także jest kompatybilna z popularnymi wtyczkami dla WordPress, w tym z WPML, Yoast SEO, MailChimp. Motyw ma poprawny kod, który został zoptymalizowany pod kątem SEO.

Max Paxton

DemoPobrać

 

New Group

Za pomocą motywu New Group stworzycie Państwo nowoczesną stronę dla firmy doradczej. Motyw posiada czysty projekt i posiada szereg widgetów. To pozwoli Państwu dodać różne typy informacji na stronie głównej. Do zalet templatki można zaliczyć rozszerzone opcje personalizacji. Za ich pomocą można szybciej dopasować wygląd strony do własnych potrzeb.

Ten motyw posiada kluczowe opcje i funkcje do tworzenia strony biznesowej. Możecie skorzystać z projektów i usług, opinie klientów, licznika umiejętności, mapy Google itd. Motyw także wspiera fonty Google i technologię Retina. Jest responsywny i kompatybilny z wszystkimi przeglądarkami internetowymi.

New Group

DemoPobrać

 

Consor Lite

Jeszcze jeden ciekawy motyw biznesowy. On także ma jasny projekt i duże obrazy oraz typografie. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartościach strony. Oprócz tego do użytku dodano  różne widgety. Również możecie Państwo skorzystać z popularnych wtyczek do WordPress, aby dodać brakujących opcji na stronie.

Do motywu zostały włączone projekty i usługi, galeria, formularz kontaktowy, opcje mediów społecznościowych itd. Templatka posiada Elementor Lite i wspiera WPML, YoastSEO, WooCommerce i MailChimp. Do templatki możecie także podłączyć fonty webowe Google, aby wyróżniać zawartości tekstowe na stronie. Motyw również jest responsywny i przyjazny dla SEO.

Consor Lite

DemoPobrać

 

Tourizto Lite

Jak możecie Państwo wysnuć z nazwy, motyw jest poświęcony tematom turystycznym. To również może być blog o podróżach, jak i strona biura turystycznego. Motyw posiada niezbędne widgety i wygodne opcje personalizacji. Oprócz tego można rozszerzyć funkcjonalność strony za pomocą dodatkowych wtyczek z repozytorium WordPress.

Motyw zawiera galerię, usługi i projekty, opcje mediów społecznościowych, licznik umiejętności, formularz kontaktowy. Templatka także wpiera 900+ fontów Google i technologię Retina. Jej kod został zaprojektowany w zgodności ze standardami W3C i standardami wyszukiwarek internetowych. Dlatego nie musicie Państwo modyfikować kodu ręcznie, aby motyw był przyjazny SEO.

Tourizto Lite

DemoPobrać

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości