Na ulicach już jesień… Jest to piękny czas, pełen kolorowych, opadających majestatycznie liści, mglistych wilgotnych poranków i popołudni siąpiących delikatnym deszczem. Także jest to świetny czas dla fotografów, którym sama natura inspiruje do robienia zdjęć. Jeśli należycie do grona fotografów, na pewno czekacie z niecierpliwością na ten sezon. Tym bardziej, że on pełen nie tylko świetnych krajobrazów, lecz także wpływa na aktywację wszystkich ludzkich działań.

Jesień jest również dobrym czasem na poszukiwanie nowych klientów. Jeśli nie macie jeszcze strony internetowej, to na pewno nie możecie „wpaść w oko” osobom wbijającym w Google zapytania związane z sesjami zdjęciowymi. A jeśli macie stronę, ale ona nie spełnia wszystkich waszych potrzeb i chcielibyście odnowić jej wygląd, to dzisiejszy wpis będzie bardzo ciekawy dla was również. Przygotowałem dla Państwa zestaw ze stylowymi i funkcjonalnymi motywami dla WordPress, które możecie użyć do tworzenia profesjonalnego portfolio internetowego.

Do zestawu zostały wybrane nowe templatki ze strony TemplateMonster. Chciałbym zwrócić uwagę Państwa na niektóre zmiany tego serwisu, które nastąpiły w sierpniu. Od teraz TemplateMonster to marketplace na którym, oprócz własnych motywów będą dostępne produkty od różnych producentów. Przy tym własne rozwiązania zespołu deweloperów będą umieszczone pod marką Jetimpex. Chciałbym także dodać, że wprowadzone zmiany nie wpłynęły na jakość produktów i obsługi klientów oferowanych przez stronę TemplateMonster. Przed dodaniem do marketplace wszystkich templatek, sprawdzone są przez odpowiedni dział „Szablonowego potwora” na zgodność wysokich wymagań bezpieczeństwa i jakości.

Wśród poniższych szablonów możecie znaleźć Państwo produkty, które są rozpowszechniane na licencji GPL oraz na licencji do jednorazowego użytku. Oprócz tego w nich zastosowane są różne rozszerzenia do tworzenia galerii i przedstawienia zdjęć na stronie www. Jednak wszystkie one pomogą Państwu zbudować profesjonalne portfolio fotograficzne. A jeśli będziecie potrzebowali dodatkowych opcji, możecie skorzystać się z popularnych wtyczek dla WordPress. Opisane motywy będą kompatybilne z nimi.

Do innych przewag wybranych templatek można odnieść responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi. To pozwała Państwa klientom przeglądać stronę na różnych urządzeniach mobilnych bez ograniczenia jej funkcjonalności. Oprócz tego motywy zostały zbudowane w odpowiedniości do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Dlatego strony używające opisane templatki będą przyjazne dla SEO.

Na sam koniec należy dodać, że paczka z motywem zawiera dokumentację, która pomoże Państwu szybciej opanować możliwości produktu. A jeśli będziecie mieli jakiekolwiek problemy pod czas instalacji i użycia templatki, możecie zgłosić je do specjalistów wsparcia technicznego. Dostępni są Oni przez 24 godziny 7 dni w tygodniu.

Zapraszamy do bliższego zapoznania z dzisiejszymi motywami dla fotografów. 🙂

Dune

Jeśli zajmujecie się fotografowaniem i chcecie przedstawić swoje pracy w Internecie, skorzystajcie z motywu Dune do realizacji tego celu.  Do templatki została dodana galeria z filtrami, która pozwoli w wygodny sposób umieszczać fotografię na stronie www. Oprócz tego projekt motywu zawiera stylowe efekty animacyjne, które dodają dynamiczności elementom graficznym. Dzięki temu strona będzie ciekawa dla odwiedzających.

Na stronie domowej znajduje się pełnoekranowy suwak, który możecie używać Państwo do przedstawienia swoich najlepszych fotografii. Poniżej niego znajdę się sekcja z galeriami przedstawionymi w postaci kafelek. Osoby odwiedzające mogą je sortować według kategorii, co pozwala im szybko znaleźć odpowiednie foto do przeglądu. Strona domowa zawiera także sekcję z ostatnimi artykułami z bloga oraz opiniami zadowolonych klientów. Dostać się do pozostałych rozdziałów strony można przez menu ukryte w „Hamburgerze”.

Podany motyw zawiera tylko podstawowe opcje, których całkowicie wystarczy do tworzenia portfolio fotograficznego. Do templatki zostały dodane kreator stron King Composer, Contact Form 7, galeria z filtrami, dynamiczny suwak i mapa Google. Jeśli będziecie chcieli rozszerzyć funkcjonalność strony, możecie skorzystać się z popularnych wtyczek dla WordPress. Ten motyw jest w pełni kompatybilny z nimi.

Szczegóły |  Demo

Siena

Motyw Siena zawiera kilka projektów strony domowej, portfolio, bloga oraz wygodne opcje personalizacji. To wszystko pozwala Państwu w prosty sposób dopasować wygląd strony do własnych potrzeb. A jeśli będziecie chcieli dodać dodatkowych opcje na stronie, możecie śmiało instalować wtyczki z repozytorium WordPress. Templatka jest kompatybilna z nimi.

W zależności od wybranego projektu strony domowej będzie zależało położenie elementów na niej. Sama strona główna posiada tylko menu, sekcje z galeriami i przyciski do profili w popularnych sieciach społecznościowych. Taki prosty projekt ma na myśli skupić maksymalną uwagę odwiedzających na pracy fotografa. Dodatkową informację o blogu oraz fotografie można znaleźć w odpowiednich rozdziałach, dostać się do których można przez menu górne.

Motyw Seina posiada galerię z filtrami, która jest właśnie głównym elementem strony. Dodatkowymi rozszerzeniami są dynamiczny suwak, manager wideo i opcje mediów społecznościowych. Motyw wspiera również fonty webowe Google, dzięki czemu możecie używać kreatywnych typografii do wyświetlania tytułów i opisów na stronie www.

Szczegóły |  Demo

Ryanzoom

Ryanzoom to stylowy i funkcjonalny motyw do realizacji portfolio dla fotografa. Od poprzednich templatek wyróżnia go, nie tylko rozbudowana galeria Cherry, lecz także rozszerzone opcje personalizacji. Za pomocą ostatnich możecie Państwo modyfikować wygląd strony jednym kliknięciem w menu i obserwować wszystkie zmiany na bieżąco.

Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach, co pozwala skupić maksymalną uwagę na kolorowej fotografii. Także w projekcie zostały wykorzystane efekty animacyjne realizowane za pomocą HTML i JS oraz Parallax. Dzięki nim strona „ożywa” podczas przewijania i najechania myszką na elementy graficzne. Przy tym strona nie jest obciążona skryptami i elementami graficznymi, dlatego portfolio webowe będzie ładować się szybko.

Podany motyw opiera się o Cherry Framework 5.0, co pozwala Państwu korzystać się z funkcjonalnych wtyczek Cherry. Do Państwa użytku dostępne są rozwijane menu, galeria z filtrami, projekty i usługi Cherry, opcje mediów społecznościowych itd. W motywie należy wydzielić obecność Power Builder’a i 25+ różnych modułów treściowych. Dzięki nim możecie tworzyć Państwo unikatowe projekty stron i zarządzać elementami dzięki technice „Przyciągnij i Upuść”.

Szczegóły |  Demo

Liner

Projekt tego motywu został wykonany w jasnych kolorach z lekkim akcentem niebieskiego koloru. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na fotografii z galerii, a nie na elementy graficzne strony. Do innych przewag projektu należy odnieść stylowe efekty animacje realizowane za pomocą HTML i JS oraz Parallax. Dzięki temu strona będzie wyglądała młodzieżowo.

Strona domowa nie zawiera tradycyjnego suwaka. Zamiast niego można dodać treść zawierającą informację powitalną od fotografa. Poniżej tej sekcji znajdują się galeria przedstawiona w postaci kafelek. Klikając w dowolną z nich można przejść do fotografii tematycznych. Także na stronie umieszczona jest sekcja z krótkim przeglądem usług i linkami do mediów społecznościowych. Dostać się do pozostałych rozdziałów można przez menu ukryte w „Hamburgerze”.

Do motywu został dodany odpowiedni moduł portfolio z układem masonry. Oprócz niego templatka zawiera rozwijane menu i opcji mediów społecznościowych. Także motyw wspiera fonty webowe Google, które można używać do przedstawienia tekstowej zawartości na stronie www. Templatka również jest responsywna i kompatybilna z przeglądarkami internetowymi.

Szczegóły |  Demo

Nifty50

Za pomocą motywu Nifty50 możecie stworzyć Państwo portfolio fotograficzne o którym marzyliście. Dzięki udanemu połączeniu kolorów, efektów animacyjnych i prostej nawigacji strona zbudowana o podaną templatkę na pewno przypadnie do gustu odwiedzającym. Oprócz galerii, motyw zawiera blog, co pozwala Państwu dzielić się swoją wiedzą na temat fotografii z czytelnikami.

Strona domowa ma minimalistyczny projekt. Ona zawiera menu ukryte w „Hamburgerze”, przyciski do profili w mediach społecznościowych oraz galerię z albumami. Na dole strony można znaleźć jeszcze bezpośredni przycisk do strony kontaktowej. Dzięki takiemu prostemu projektowi osoby odwiedzające mogą szybko zapoznać się z pracami fotografa i przejść do zamówienia odpowiednich usług.

Podany motyw zawiera kilka stylów galerii i blogu, co pozwala Państwu wybrać optymalne rozwiązanie dla strony. Jeśli przejść do funkcjonalności, do templatki został dodany Jetpack, rozwijane menu, opcje mediów społecznościowych. Także ten motyw jest przyjazny dla SEO. A więc nie musicie optymalizować go według rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |  Demo

Chela

Projekt tego motywu został wykonany w jasnych kolorach, co pozwala skupić uwagę odwiedzjących na zawartość strony. Oprócz tego nie jest on obciążona elementami graficznymi oraz skryptami JS. Dzięki temu strona zbudowana w oparciu o ten motyw będzie ładować się szybko bez różnicy na jakim urządzeniu od strony klienta.

Na stronie domowej znajduje się pełnoekranowy suwak, który można używać do celów reklamowych. Poniżej niego znajduje się sekcja z albumami, które można sortować według tematyczności. Dostać się do pozostałej informacji można przez menu Hamburger, znajdujące się w prawym, górnym rogu strony. Odwiedzające mogą również dołączyć się do grona fanów na Facebook, Twitter oraz Google+ aby otrzymywać ciekawe nowości na bieżąco.

Motyw Chela zawiera wszystkie niezbędne opcji do tworzenia nowoczesnego portfolio. Do Państwa użytku dostępne są dynamiczny suwak, Contact Form 7, rozwijane menu, opcje mediów społecznościowych itd. Także motyw wspiera popularne wtyczki z serwisu wordpress.org, co pozwala szybko zaimplementować dodatkowe opcji na stronie internetowej.

Szczegóły |  Demo

WhiteLite

WhiteLite funkcjonalne rozwiązanie do przedstawienia Państwa fotografii w Internecie. Oprócz obecności rozbudowanej galerii, motyw ma elegancki projekt, który na pewno przypadnie do gustu odwiedzającym stronę. A dzięki rozbudowanym opcjom personalizacji możecie ją szybko dopasować do własnych potrzeb, wprowadzając wszystkie zmiany przez sekcję „Personalizacja”.

Na stronie domowej umieszczone są kafelki reprezentujące odpowiedni album z galerii. Za ich pomocą można szybko przejść do tematycznych fotografii. Także na tej stronie znajduje się menu „Hamburger”, dzięki któremu można dostać się do blogu i do kontaktów fotografa. Na dole strony umieszczone są przyciski do profili bloga w popularnych sieciach społecznościowych.

Funkcjonalność podanego motywu realizowana za pomocą wtyczek wchodzących w zestaw Cherry Framework 5.0. Templatka zawiera przełączniki kolorów, opinie klientów, PopUp i newsletter, zespół użytkowników, usługi i projekty Cherry, galerię i opcje mediów społecznościowych. Także ten motyw zawiera Power Builder, co pozwala Państwu zarządzać elementami strony dzięki technologii „Przyciągnij i Upuść”.

Szczegóły |  Demo

Jayo

Za pomocą motywu Jayo możecie stworzyć stylowe portfolio dla prezentacji własnych prac i oferowania odpowiednich usług w Sieci. Jego projekt został wykonany w szarych kolorach, co pozwala wyróżnić kolorowe zdjęcia na stronie internetowej. Także dla Państwa użytku dostępne są różne style portfolio, bloga i nagłówków, dzięki czemu możecie wybrać optymalny wariant dla waszego projektu.

Wygląd strony domowej może zależeć od wyboru stylów nagłówka i portfolio. Dlatego on może zawierać suwak oraz obrazek powitalny ze zdjęciem fotografa.  Sekcja z albumami może mieć 2 oraz 3 kolumny, co zależy także od wybranych opcji. Także ona posiada możliwość sortowania według tematów, co znaczniej upraszcza odwiedzającym znalezienia interesujących fotografii. Na dole strony znajduje się krótka informacja o fotografie i linki do ostatnich wpisów z bloga.

Oprócz galerii do tego motywu były dodane następne rozszerzenia: Contact form 7, dynamiczny suwak, wparcie wideo w galerii i we wpisach, opcje mediów społecznościowych. Templatka również jest kompatybilna z popularnymi wtyczkami dla WordPress. Dzięki temu możecie szybko dodać brakujące opcje na stronę www. Motyw również ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Szczegóły |  Demo

Falero

Jeśli zajmujecie się Państwo fotografią ślubną, podany motyw na pewno spodoba się wam.  Oprócz obecności niezbędnych rozszerzeń do tworzenia galerii i różnego przedstawienia obrazków na stronie, możecie prowadzić także blog i dzielić się swoim doświadczeniem z czytelnikami. W projekcie templatki zostały użyte stylowe efekty animacyjne, w tym Parallax, co nadaje dynamiczności portfolio www.

Pierwsze, co widzi odwiedzjący po wejściu na stronę domową to dynamiczny suwak, który można używać do celów reklamowych. Także na stronie dostępna jest sekcja z informacją powielaną, głównymi galeriami, krótkim przeglądem usług i linkami do profili w popularnych sieciach społecznościowych. Dostać się do pozostałych rozdziałów witryny można przez menu, które znajduje się na górze strony.

Motyw Falero zawiera funkcjonalny moduł galerii, suwak Revolution, o którym już wspomniałem powyżej, opcje mediów społecznościowych. Templatka wspiera również fonty webowe Google i technologię Retina. Motyw ma czysty kod wykonany w standardzie W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu strona oparta o ten motyw będzie przyjazna dla SEO.

Szczegóły |  Demo

Vicnach

Jeśli poszukujecie nowoczesne rozwiązanie do realizacji portfolio fotograficznego, trafiliście na dobrą templatkę. Vicnach ma stylowy projekt, w którym główny akcent został skupiony na jakości obrazów i efektach animacyjnych. Dzięki temu strona wygląda młodzieżowo i będzie przyciągać uwagę odwiedzających na umieszczonych fotografiach.

Strona domowa zawiera tylko menu, ukryte w Hamburgerze i portfolio, które zawiera dostępne galerie, przedstawione w postaci kafelek. Klikając w odpowiedni obrazek powitalny można dostać się do fotografii tematycznych i zapoznać się z nimi bliżej. A jeśli odwiedzające będzie chciał dołączyć się do grona fanów fotografa w popularnych sieciach społecznościowych, może przejść do odpowiednich stron przez linki dostępne w stopce.

Motyw opiera się o najnowsza wersję Cherry Framework. Oznacza to, że do Państwa użytku dostępne są popularne wtyczki Cherry, w tym opinie klientów, newsletter i PopUp, przełącznik kolorów, wyszukiwarka, usługi i projekty itd. Templatka wspiera również fonty webowe Google, co pozwala używać stylowych typografii w tytułach i opisach do fotografii. Ten motyw jest responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Szczegóły |  Demo

 

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości