W poprzednim artykule na temat motywów przedstawiłem Państwu templatki rozpowszechniane na licencji GPL. Wspominałem wtedy, że zaczynając od marca 2016 roku wszystkie nowe produkty dla WordPress od TemplateMonster realizowane są według tego typu licencji. Dzięki temu możecie używać Państwo tego typu motywy dowolną ilość razy do tworzenia stron www bez jakichkolwiek ograniczeń.

W dzisiejszym temacie opiszę jeszcze jeden trend w projektowaniu webowym, który pojawił się na przełomie 2013-2014 roku i stał się szeroko wykorzystywany pod czas realizacji motywów dla WordPress. Chodzi o Retina Ready. Na pewno spotykaliście się Państwo z tym pojęciem pod czas przeglądania opini templatek. A więc postanowiłem opisać, co to jest i po co jest potrzebne.

Czym jest Retina?Retina Ready to technologia, którą stosuje Apple Inc. dla swoich urządzeń. Chodzi tu przede wszystkim o zagęszczenie pikseli, które jest tak duże, że nie ma możliwości, aby dostrzec je gołym okiem. Dla użytkownika oznacza to zauważalnie lepszą jakość obrazu, który jest ostrzejszy, a jego kolory bardziej nasycone.

A jak wygląda sprawa z motywami? Templatki wspierające technologię Retina wykorzystują zdjęcia o co najmniej dwukrotnie większej rozdzielczości, niż wymaga tego projekt. Dzięki temu strona, pod czas jej przeglądu na urządzeniach od Apple, będzie w pełni wykorzystywać możliwości tej technologii: ma wysoką jakość obrazków i jeszcze bardziej nasycone kolory.

Jak widzicie Państwo, wsparcie technologii Retina na stronie www pozwala otrzymać dodatkowy efekt dla użytkowników Apple. A ponieważ ich cząstka rośnie również na rynku PC, jak i na rynku urządzeń mobilnych (rys. 1), obecność Retina Ready będzie dodatkowym atutem waszej witryny internetowej.

Rysunek 1. Dane od agencji Kantar Worldpanel za czerwiec 2016 roku.

Dlatego do dzisiejszego artykułu zostały wybrane motywy od TemplateMonster, które wspierają technologię Retina. Dzięki nim możecie Państwo być pewni, że opisany powyżej efekt będzie dostępny dla waszych użytkowników.

Do innych przewag poniższych motów można odnieść rozpowszechnienie na licencji GPL, responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Także te templatki mają poprawny kod i będą przyjazne dla SEO. Dzięki temu nie będziecie musieli dopasowywać ich kodu do standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Razem z motywem dostaniecie Państwo rozbudowaną dokumentację. Także możecie skorzystać się z darmowych pomocniczych artykułów dostępnych na serwisie StartubHub. Dzięki nim otrzymacie odpowiedzi na wszystkie kluczowe pytania dotyczące realizacji strony www. A jeśli wyniknie potrzeba w pomocy specjalistów, możecie zgłosić Państwo problem do wsparcia technicznego TemplateMonser, które jest dostępne 24/7.

Upbuild

Motyw Upbuilding będzie idealnie pasował do tworzenia nowoczesnej strony dla biura architektury i planowania przestrzennego, chociaż może być lekko dopasowany do powiązanych tematów. W nim została realizowana możliwość zarządzania wyglądem w trybie online. Dlatego do templatki były dodane rozbudowane opcje personalizacji oparte o możliwości Cherry Framework 5.0. Oprócz tego do motywu dodano funkcjonalną galerię, która pozwali Państwu stworzyć dynamiczne portfolio dla przedstawienia projektów firmowych.

Do kolejnych przewag tego motywu można odnieść elegancki projekt, który został wykonany w jasnych kolorach. Dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartość strony, a nie na różnych elementach graficznych. To właśnie cudownie widać na przykładzie strony domowej, która, oprócz dynamicznego suwaka, kluczowych kategorii portfolio i przeglądu ostatnich artykułów, nie zawiera nic.

Jak pisałem powyżej funkcjonalność tego motywu została realizowana za pomocą ostatniej wersji Cherry Framework. Dzięki temu możecie korzystać się Państwo z rozwijanego menu, dynamicznego suwaka, mediateki, projektów Cherry itd. A jeśli będzie potrzebowali Państwo dodatkowych opcji, możecie dodać je za pomocą wtyczek dla WordPress. Ten motyw jest w pełni kompatybilny z nimi.

Szczegóły|Demo

Monstroid 2

Monstroid 2 to motyw flagowy producenta, który przez niecałe 2 miesiące po jego prezentacji jego liczba pobrań przekroczyła 1000 egzemplarzy. Taka popularność produktu związana z szeregiem możliwości, które dostępne są dla użytkowników motywu. Za pomocą Monstroid 2 można tworzyć różnego typu strony zaczynając od prostych blogów hobbistycznych, a kończąc sklepami internetowymi. To wszystko jest możliwe dzięki obecności rozbudowanych opcji personalizacji, gotowym układom stron oraz konfigurowalnych stylów nagłówków i stopek.

Nie mniej ważną jest obecność różnych wtyczek rozszerzających opcje motywu. W Monstroid 2 zostały zintegrowane Power Buider, WooCommerce, bbPress, MotoPress Menu, MotoPress Hotel Booking itd. Przy tym templatka opiera się o najnowszą wersję Cherry Framework 5.0, co dodaje do użytku jeszcze kilkadziesiąt różnych modułów, w tym MegaMenu, kalendarz, karuzela produktów, galeria z filtrami, opcje mediów społecznościowych itd. Oprócz tego motyw wspiera WPML, technologię Retina i fonty webowe Google. Dzięki temu możecie Państwo wykorzystywać Monstroid do tworzenia funkcjonalnych stron bez stosowania dodatkowych rozszerzeń.

Monstroid2 – Multipurpose WordPress Theme

Szczegóły|Demo

StarGaze

Podany motyw pozwala Państwu stworzyć nowoczesny blog poświęcony życiu gwiazd i celebrytów, plotkom i skandalom. On ma nie tylko elegancki projekt, wykonany w szarych kolorach, lecz także zawiera szereg opcji niezbędnych do tworzenia profesjonalnej strony www. Oprócz tego motyw jest w 100% GPL, co pozwala Państwu na przebudowanie go i używanie w sposób wielokrotny.

Po wejściu na stronę domową osoby odwiedzające mogą znaleźć informację o blogu, zapoznać się z ostatnimi nowościami, przejść do galerii na stronie oraz bezpośrednio do profilu bloga w Instagram. Także na stronie znajduje się formularz zapisywania do newslettera, co pozwala czytelnikom dostawać świeże nowości na skrzynkę pocztową. Do pozostałych rozdziałów witryny można dostać się za pomocą rozwijanego menu.

Do motywu StarGaze zostały dodane wtyczki i widgety wchodzące w zestaw Cherry Framework m.in.: mediateka, rozwijane menu, manager paneli bocznych, opcje mediów społecznościowych itd. Oprócz tego templatka jest kompatybilna z popularnymi wtyczkami dla WordPress, co pozwala szybko rozszerzyć funkcjonalność strony www.

Szczegóły|Demo

J. Trudeau

Motyw J. Trudeau będzie idealnie pasował do tworzenia stron poświęconych szkoleniom, konsultacjom i praktykom biznesowym. A więc, jeśli pracujecie Państwo w tej dziedzinie i chcecie przedstawić siebie światu, na pewno musicie skorzystać z podanej templatki.

Ten motyw ma czysty i przyjazny dla użytkowników projekt. Główny nacisk w nim został zrobiony na proste efekty animacyjne, jakościowe obrazki i dużą topografię. Dzięki temu osoby odwiedzające szybko zorientują się na stronie i znajdą interesującą ich informację. Jeśli wspomnieć stronę domową, to ona stanowi wizytówką dla witryny. Na niej znajduję się wszystka niezbędna informacja opisująca trenera i sam kurs. Jest wystarczająca, aby odwiedzjący mógł podjąć decyzję i zaaprobować kontakt z Państwem.

Motyw J. Trudeau rozpowszechniany jest na licencji GPL, co pozwala Państwu używać go do tworzenia innych stron www. Oprócz przewag tego typu licencji, templatka została wyposażona w Power Builder i i w ponad 30+ modułów obsługi treści. Dzięki temu możecie Państwo zarządzać zawartością strony za pomocą techniki „Przyciągnij i Upuść”. Motyw również ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Szczegóły|Demo

Sketchfield

Za pomocą tego motywu możecie stworzyć Państwo stylową stronę dla firm, które zajmują się projektowaniem webowym. A ponieważ wygląd stron dla takiej działalności jest jednocześnie wizytówką dla firmy. Sketchfield wywrze przyjemne wrażenie na potencjalnych klientach. Strona zbudowana w oparciu o ten motyw wygląda nowocześnie i zawiera wszystkie niezbędne opcje dla wygodnego użytku strony.

Na stronie domowej znajduje się pełnoekranowy suwak i różne sekcje z informacjami dotyczącymi działalności firmy. Tutaj osoby odwiedzające mogą zapoznać się z oferowanymi usługami oraz przejść do ostatnich artykułów na blogu. Oprócz tego na górze i na dole strony są przyciski do profili firmy w popularnych portalach społecznościowych. Jeśli użytkownicy „polubią” stronę, będą otrzymywać wszystkie aktualne nowości w wygodny dla nich sposób.

Podany motyw jest w 100% GPL. Dzięki temu może być modyfikowany i stosowany do tworzenia dowolnej liczby stron internetowych. Oprócz tego do templatki zostały dodane moduły Cherry, dzięki czemu możecie korzystać Państwo z rozwijanego menu, kalendarza, chmury tagów, opcji mediów społecznościowych itd. Także ona wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google.

Sketchfield WordPress Theme

Szczegóły|Demo

Farmland

Jak mówi sama nazwa tego motywu, poświęcony został rolnictwu i będzie idealnie pasować do tworzenia stron dla przedsiębiorstw, którzy działają w tej dziedzinie. Chociaż jego projekt można lekko dopasować do innych tematów niszowych. Dzięki obecności rozbudowanych opcje personalizacji, wykonanie strony www nie stanowi żadnego problemu.

Ten motyw ma dość ciekawy projekt, w którym zostały połączone jaskrawe obrazki i proste efekty animacyjne. Dzięki temu będzie on ciekawy dla osób odwiedzjących. Po wejściu na stronę główną użytkownik znajdzie pełnoekranowy suwak, który można używać do celów reklamowych. Także na stronie dostępne są animowane bloki z kluczowymi rozdziałami witryny, dzięki czemu można szybko przejść do interesującej informacji. A jeśli wyniknie jakikolwiek pytanie, można skorzystać się z formularzu kontaktowego i zgłosić go do managera witryny.

Podany motyw zbudowano w oparciu o Cherry Framework wersje 5.0, dlatego zawiera on ciekawe wtyczki i widgety, które rozszerzają funkcjonalność strony. Oprócz tego do motywu dodano moduły treściowe i Power Builder. To pozwala Państwu dodawać różne elementy na stronę i zarządzać jej zawartością jednym kliknięciem myszą. Motyw Farmland jest również responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Farmland – Agriculture & Farming WordPress Theme

Szczegóły|Demo

Remi

Motyw Remi idealnie pasuje do tworzenia portfolio artystycznego. Templatka charakteryzuje się rozbudowana galerią, która pozwala tworzyć różne albumy i w wygodny sposób przedstawić wykonane wcześniej prace. Oprócz tego motyw ma prosty projekt, co pozwala skupić uwagę odwiedzających wyłącznie na portfolio.

Podany motyw ma 2 kolumnowy układ i dość prosty projekt strony domowej. Tak, po lewej stronie znajduje się rozwijane menu i przyciski do profili artysty w sieciach społecznościowych. Po prawej stronie – portfolio przedstawione w postaci bloków prezentujących kluczowe kategorii albumów. Wszystka pozostała informacja ukryta jest w odpowiednich rozdziałach rozwijanego menu.

Motyw Remi opiera się o najnowszą wersję Cherry Framework. Dzięki temu templatka zawiera wszystkie niezbędne opcje do tworzenia strony internetowej. A jeśli wyniknie potrzeba rozszerzyć te funkcji, można skorzystać się z popularnych dodatków dostępnych w repozytorium WordPress,  motyw jest kompatybilny z nimi. Oprócz tego templatka została poprawnie stworzona według standardów W3C i rekomendacji wyszukiwarek internetowych.

Remi – Photographer Portfolio WordPress Theme

Szczegóły|Demo

HotoPrint

Jeśli zajmujecie się Państwo drukiem fotografii, nadrukami na koszulki, sitodrukiem, drukiem cyfrowym, banerami itd., ten motyw będzie właściwym rozwiązaniem dla was. Motyw rozprowadzany jest na licencji GPL, a więc może być użyty do tworzenia dowolnej innej stron www. Tym bardziej, że zawiera on szereg wbudowanych opcji dostępnych dzięki Cherry Framework.

Po wejściu na stronę główną użytkownik może znaleźć kluczową informację o serwisie. Tutaj jest ogólna informacja o usługach, przewagach tego serwisu w porównywaniu do konkurencji oraz informacja o cenach za usługi. Na dole strony został umieszczony formularz kontaktowy za pomocą, którego użytkownik może szybko zgłosić swoje pytania do menedżerów strony. Więcej informacji można znaleźć w odpowiednich rozdziałach strony.

Do podanego motywu zostały dodane wtyczki i widgety w nowej wersji Framework Cherry. To są: rozwijane menu, kalendarz, moduły treści, zakładki, opcji mediów społecznościowych itd. Także motyw wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. To wszystko robi z niego funkcjonalne rozwiązanie dla waszej firmy.

PhotoPrint – Print Shop Responsive WordPress Theme

Szczegóły|Demo

Laredo

Jeśli prowadzicie Państwo firmę zajmującą się remontami, przebudowami oraz projektowaniem mieszkań, na pewno potrzebujecie funkcjonalnego rozwiązania do tworzenia strony www. Podany motyw spełni wszystkie wasze potrzeby. On ma nie tylko, stylowy wygląd, lecz także zawiera niezbędne opcje, które pomogą wyróżnić Państwa stronę wśród konkurencji.

Strona główna tego motywu zawiera tylko kluczowe elementy. Tutaj jest pełnoekranowy suwak, który można używać do celów reklamowych. Także na stronie znajduje się informacja powitalna, opcja szybkiego zamówienia usługi i portfolio z realizowanymi wcześniej projektami. Pozostałe informacje dostępne są z obszaru menu górnego.

Do motywu Laredo, oprócz standardowych wtyczek i widgetów wchodzących w Cherry Framework, były dodane dodatkowe rozszerzenia. To są moduły treści, projekty i menadżer panelu bocznego Cherry. Także i w tym motywie został wbudowany Power Builder, co pozwala zarządzać zawartością strony w jednym kliknięciem myszy. Templatka jest całkiem responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Laredo – Exterior Design Company WordPress Theme

Szczegóły|Demo

AutoClean

Za pomocą tego motywu można stworzyć funkcjonalną stronę dla myjni samochodowej. Chociaż można go dostosować do powiązanych tematów działalności. Motyw rozpowszechniany na licencji GPL w wersji 3.0, co pozwala stosować go do tworzenia dowolnej liczby stron www.

Motyw AutoClean ma prosty projekt, w którym główny nacisk jest ukierunkowany na zawartość strony. Przy tym zawiera on wszystkie niezbędne opcje dla wygodnego użytku strony. Dzięki temu osoby odwiedzjące będą czuć się komfortowo. Po wejściu na stronę domową użytkownik znajdzie kluczowe informacji dotyczące myjni. To jest:  informacja powitalna, przegląd przewag i oferowanych usług, opinii byłych klientów i ostatnich artykułów na blogu. Na samym dole strony znajduje się mapa Google, która pomoże ustalić najkrótszą drogę do myjni.

Funkcjonalność motywu jest realizowana za pomocą Cherry Framework. Dzięki temu możecie korzystać Państwo z MegaMenu, mediateki, dynamicznego suwaka, menadżera paneli bocznych. Oprócz tego templatka wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Także ona jest responsywna i przyjazna dla SEO.

AutoClean – Car Wash & Car Repair WordPress Theme

Szczegóły|Demo

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości