Poszukujecie prostego i wygodnego rozwiązania do tworzenia e-sklepu? Wtedy nie koniecznie należy korzystać z popularnych eCMSów. Można z pewnością wybrać WordPress’a. Ten system dawno już przestał być rozwiązaniem do budowania blogów czy stron firmowych. A jeśli przejrzeć dane z serwisu BuiltWith, to okażę się, WooCommerce (popularna wtyczka do realizacji handlu elektronicznego na platformie WordPress) znajduje w czołówce liderów rynku (rys. 1).

Popularność WooCommerce 2018

Rysunek 1. Popularność WooCommerce w 2018 r.

Zgodnie z powyższym wykresem za pomocą WooCommerce zostały zbudowane 22% e-sklepów z 1 miliona topowych witryn. Jest to bardzo dobry wynik, gdy najbliższy eCMS – Magento obejmuje tylko 13% rynku, a najpopularniejszy serwis SaaS – 17%. Chociaż warto zaznaczyć, że WooCommerce stracił swoje pozycje od 2016 roku (rys. 2). Wtedy wtyczka obejmowała 26% rynku.

Popularność WooCommerce 2016

Rysunek 2. Popularność WooCommerce w 2016 r.

Jednak WooCommerce nadał pozostaje najpopularniejszym rozwiązaniem do budowania sklepów www.  Jeśli więc doceniacie prostotę i funkcjonalność WordPress, to wspomniana wtyczka także przypadnie Państwu go gustu. Tym bardziej, że jest ona rozwijana przez zespół Automattic, który opiekuje się samym WordPress’em.

Jeśli postanowicie Państwo spróbować swoich sił w  WooCommerce, należy wówczas pomyśleć o stylowej i funkcjonalnej templatce. Tutaj mamy dla Państwa świetną propozycję. Z powodu powstania nowej wersji motywy flagowego, TemplateMonster uruchomił akcje. Od 28 styczni do 04 lutego zniżka na WooStroid2 będzie wynosić 30%. Więc nie przegapcie okazji, by zaoszczędzić około 40 dolarów na zakupie templatki. 😉

 

Czym jest WooStroid2?

Jest to nowa edycja multifunkcjonalnego motywu dla WooComemrce. Podana templatka zyskała swoją popularność wśród użytkowników marketplace dzięki szerokiemu wyborowi gotowych projektów do tworzenia różnych stron tematycznych oraz dużej liczbie wtyczek i widgetów. Za pomocą WooStroid2 można zrealizować dowolny e-sklep bez stosowania cudzych rozszerzeń. Chociaż templatka jest całkiem kompatybilna z nimi.

WooStroid2

Nowa wersja WooStroid2 to faktycznie całkowicie nowy produkt. Został on zbudowany od zera i posiada zupełnie inne rozwiązania użytkowe. Deweloperzy motywu postanowili zmienić wcześniejszy edytor na Elementor i dodać do użytku własne rozszerzenia. To jest:

 • JetElements – dodaje 40+ widgetów pozwalających wyświetlać różne typy zawartości na stronie;
 • JetMenu – tworzenie i dostosowanie menu;
 • JetBlog – możliwość wyświetlania wpisów na różne sposoby;
 • JetTricks – dodanie efektów wizualnych do wybranych elementów strony;
 • JetTabs – zmiana układów zakładek z pionowych na poziomowe.
 • JetPopup – tworzenie i dostosowanie wyskakujących okienek;
 • JetParallax – dodanie efektu Parallax do elementów strony;
 • JetBlocks – tworzenie i dostosowanie nagłówków i stopek.
 • JetWoobuilder – pozwala korzystać z modułów WooCommerce przy tworzeniu strony w Elementorze;
 • JetSmartFilters – 9 typów filtrów dla produktów;
 • JetProductGallery – tworzenie galerii dla każdego osobnego produktu.
 • JetCompareWishlist – tworzenie list życzeń i list porównawczych produktów.

Podana templatka także posiada szereg gotowych projektów stron i podstron oraz układów elementów strony. Dlatego możecie Państwo szybko dopasować wygląd strony do własnych potrzeb.  A jeśli chcecie połączyć style kilku układów, możecie skorzystać z Magic Buton. Jest to świetne narzędzie pozwalające tworzyć własne unikatowe projekty dla stron i różnych elementów witryny.

Na sam koniec warto zaznaczyć, że nowa wersja motywu rozpowszechniana jest na licencji do jednorazowego użytku. Więc możecie zastosować ten motyw tylko i wyłączenie do tworzenia e-sklepu na jednej domenie.

Więcej informacji o WooStroid2 możecie Państwo znaleźć na stronie produktu: https://www.templatemonster.com/pl/szablony-woocommerce/woostroid.html

P.S. Jeśli szukacie Państwo innych rozwiązań dlaWoocommerce , możecie je znaleźć w poprzednich naszych wpisach na temat motywów.

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości