Za pomocą tej inteligentnej wtyczki, można naprawić wszystkie błędy 404 i połączyć je poprzez przekierowanie ze stronę główną Twojej strony, wykorzystując przekierowanie 301 SEO. Poprawi to widoczność w Google.

Mamy stronę internetową, za każdym razem logujemy się do narzędzi Google dla webmasterów, znajdujemy wiele błędów 404 (np.: zmienialiśmy branże strony i wykasowaliśmy wiele postów). Czy to ma jakiś wpływ na naszą stronę?

Niestety problemu błędów 404 nie możemy pozostawić samego sobie, z uwagi na to, że kiedy Google je zobaczy, to policzy je dla Ciebie! Ranking i pozycja Twojego bloga, portalu zostanie osłabiona w ogólnych wynikach wyszukiwania. Ale nie przejmuj się jest na to rada, wtyczka  All 404 Redirect to Homepage rozwiąże te problemy, błędy 404 zostaną przekierowane za pomocą SEO 301 do strony głównej Twojej witryny.

Jak korzystać z wtyczki?

Strony błędów 404 godzą w rangę każdej strony, opisywany plugin to proste rozwiązanie do obsługi błędów 404, za pomocą przekierowania 301. Spójrz na poniższy schemat, który prezentuje błędy 404, widzimy wzrost poziomu błędu w ostatnim przedziale czasowym.

all-404-redirect-to-homepage2

Ten prosty plugin będzie rozwiązywał ten problem próbując przekierować wszystkie strony błędów 404 na stronę główną lub dowolnie wybranej strony ( patrz panel sterowania dla wtyczki w następnym obrazie).

Po zainstalowaniu wtyczki All 404 Redirect to Homepage upewnij się, że została włączona w Panelu Administratora, jeżeli chcesz wyłączyć funkcje wtyczki, wystarczy ustawić status na wyłączona. Ważne:po zainstalowaniu wtyczki,  jeżeli korzystasz z narzędzi cache – usuń cache strony !

all-404-redirect-to-homepage1

Można zmienić stronę docelową przekierowania, w tym przykładzie jest to http://www.clogica.com, można zmienić go na dowolną inną stronę (np.: gdy planujesz wyłączenie danej domeny i chcesz kierować odwiedzających na inną).

Po zmianie jakichkolwiek opcji i ustawień, kliknij przycisk “Update Options”, co pozwoli wpisać ustawienia do bazy danych.

 

Pobierz

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości