No i mamy BETA 3 – trwają pracę nad nową wersją WordPressa 4.7

Jak wiemy oprogramowanie jest jeszcze w fazie rozwoju, dlatego nie zaleca się uruchomiania go w strefie produkcyjnej.

Jeżeli chcecie, wypróbować przyszłą 4.7 lepiej utworzyć sobie testową stronę dla WordPress 4.7 Beta 3.  Aby przetestować WordPress 4.7 Beta 3 – oprogramowanie jest dostępne TUTAJ.

Niektóre zmiany w wersji beta 3 obejmują:

  1. Interfejs API REST
  2. Opcje/możliwości: dodano meta-caps dla komentarzy, które obecnie są używane tylko w REST API.
  3. I18N::Dodano możliwość zmiany języka użytkownika na język strony.
  4. Custom CSS:  przemianowany unfiltered_css Meta możliwość edit_css i dodane zmiany technicznej typu post custom_css.
  5. Różne poprawki błędów: wprowadzono ponad 50 zmian w ciągu ostatniego tygodnia.
  6. Istnieje również wiele poprawek, szczególnie dla nagłówków i małych okien.
  7. Edycja skrótów: te zawsze są widoczne podczas edycji, będą pracować poprawnie w Firefox.

Co programiści zmienią w  WordPress 4.7

Twenty Seventeen – Zupełnie nowy domyślny motyw przywróci Twoją witrynę do życia z wciągającymi wyróżnionymi zdjęciami, nagłówki wideo i subtelne animacje. WordPress 4.7 tworzony jest z ukierunkowaniem na witryny biznesowe i oferuje wiele sekcji na pierwszej stronie, a także wzory, nawigacje. menu serwisów społecznościowych, loga i inne. Asymetryczną siatkę wyglądu strony będzie można ubrać w niestandardową kolorystyką i prezentacji z zawartością multimedialną. Domyślny motyw ma świetnie działać w wielu językach no i oczywiście na dowolnym urządzeniu.

Nagłówki video – Czasami potrzebujemy poruszającego nagłówka ( obrazu ruchomego jak tło), aby zaprezentować swoje produkty, no i będzie nam to dane już  w podstawowej instalacji WordPress 4.7.

Skonfiguruj swoją witrynę w jednym strumieniu – Od znalezieniem i zainstalowaniem tematu wewnątrz konfiguracji, automatycznie zostanie uruchomiony starter szablonu, z wykorzystaniem  aktywnych skrótów, przejść bezpośrednio wpływających na edycję elementów z oknem podglądu do dodawania stron. Zarówno podczas gdy będzie tworzone menu nawigacyjne lub ustawienie statycznej pierwszej strony. Uzyskiwanie nowej strony www będzie szybsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek to było możliwe. Obecnie dostępny tylko jest motyw Twenty Seventeen, ale trwają prace nad rozszerzeniem dostępności tematów.

Niestandardowe CSS z żywymi zapowiedziami – Potrzebne, aby ukryć lub dostosować wygląd elementów tematu lub wtyczki. Będzie możliwość użycia CSS z podglądem na żywo podczas dostosowywania witryny. CSS może być potężnym narzędziem. Może się okazać, że nie trzeba będzie edytor tematu lub dodatkowych tematów.

Wiele języków administracyjnych – Tylko dlatego, że strona jest w jednym języku nie oznacza, że wszyscy pomagający w tworzeniu witryny muszą preferować ten język dla swojego panelu administratora.  WordPress 4.7 pozwoli na zarządzanie nim w wielu językach.  Aby to wypróbować, musisz mieć więcej zainstalowanych języków tłumaczenia WordPress-a, co spowoduje, że opcja język użytkownika dostępne będzie w jego profilu.

Podgląd miniatur PDF – Podczas przesyłania plików PDF automatycznie będą generowane miniatury zdjęć, dzięki czemu można będzie łatwiej rozróżnić wszystkie dokumenty.

Zapowiedzi dają dużo do myślenia, czekamy na produkt finalny.

 

 

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości