BackupBuddy – WordPress Plugin BackUp,  pozwoli Ci na zabezpieczenie twojej witryny opartej na WordPressie. Plugin został zbudowany z myślą odzyskania funkcjonalności witryny nawet po awarii serwera. Wtyczka umożliwia wykonanie kopii zapasowej całych katalogów, plików baz danych, które są niezbędne do przywrócenia działania strony.

 

BackupBuddy kopia bazy lub pełna kopia zapasow

Za pomocą pluginu uruchomimy tworzenie kopii zapasowych bazy danych dla szybkich, małych, częstych kopii bezpieczeństwa lub pełną kopię zapasową, aby uzyskać pełny obraz twojej strony: z obrazami, motywami, wtyczkami i wszystko co nie zostało wymienione. Następnie tę kopie umieścimy w bezpiecznym miejscu.

 

BackupBuddy przenoszenie kopii do pamięci masowych

Wtyczka pozwala na przesyłania kopii zapasowej (indywidualnie lub zgodnie z harmonogramem) do zdalnych miejsc składowania, jak:  Backup Buddy Stash, Amazon S3, Dropbox, Rackspace Cloud, FTP lub e-mail. Jeśli oczywiście nie chcesz przechowywać kopii na tym samym serwerze, na którym funkcjonuje strona 🙂 . Daje to do myślenia co by było jak padł by cały serwer ( a tam serwer wystarczy dysk, macierz) tam, gdzie postawiona jest strona. Pisząc to zacząłem się sam zastanawiać , czy posiadam takie kopie – coś tam mam.

 

BackupBuddy z planem

Plugin posiada wbudowany system zarządzania harmonogramem kopii zapasowych, dzięki czemu nie trzeba pamiętać, aby zrobić kopię zapasową każdego dnia, tygodnia lub miesiąca. Można ustawić tak harmonogram, aby wysłał kopie do wszystkich Twoich bezpiecznych miejsc przechowywania poza biurem, no oczywiście w sposób automatyczny.

 

BackupBuddy Stash miejsce przechowywania twoich kopii

Producent opisywanej wtyczki zbudował narzędzie BackupBuddy Stash specjalnie do przechowywania i zarządzania kopiami zapasowymi. Backup Buddy można powiązać z tą usługą i  dzięki niej można zarządzać kopiami zapasowymi dla wszystkich stron w jednym centralnym miejscu. Użytkownicy Backup Buddy uzyskują na start przestrzeń 1GB pamięci za darmo!

 

Backup Buddy pozwala wykluczyć pliki i tabele

Opisywane narzędzie pozwala nam wybrać, które pliki (lub tabele) maja być wałczone do naszej kopii zapasowej. Jest to przydatne, jeśli masz folder z dużą ilością wysokiej rozdzielczości obrazów lub filmów, których nie chcesz uwzględniać w kopii zapasowej za każdym razem.

 

BackupBuddy profile kopii zapasowych

Wtyczka pozwala na tworzenie profili niestandardowych kopii zapasowych dla sposobu ich przechowywania, z wykorzystaniem własnych ustawień i wyłączeń plików.

 

Wtyczka gotowa do tłumaczenia

 

koszt: 59$

Strona wtyczki

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości