Przedstawiamy motyw Twenty Seventeen

Nowy domyślny motyw pobudza twoją witrynę do życia wciągającymi obrazkami i filmami nagłówka.

Motyw Twenty Seventeen skupia się na witrynach biznesowych i posiada konfigurowalną, składającą się z wielu sekcji, stronę główną. Zmień ją używając widżetów, nawigacji, menu społecznościowych, logo, wybierając niestandardowe kolory oraz wiele innych rzeczy. Nasz domyślny motyw dla 2017 działa świetnie w wielu językach, na dowolnym urządzeniu, a dla szerokiego grona użytkowników.


Twoja strona na twój sposób

WordPress 4.7 dodaje nowe funkcje do personalizatora, aby pomóc przy wstępnej konfiguracji motywu, z podglądem, który niczego nie popsuje, a jednocześnie pokaże wszystkie zmiany.

Treść motywu startowego

Aby pomóc w budowie witryny, poszczególne tematy mogą dostarczać treści startowe, które wypełnią nową witrynę. To może być umieszczenie widżetu z informacjami o firmie, albo gotowe menu z linkami społecznościowymi, albo statyczna strona główna wypełniona pięknymi obrazkami. Nie martw się – nic nowego pojawi się na stronie, dopóki nie będzie gotowe do tego, aby zapisać i opublikować konfigurację motywu.

Edytuj skróty klawiszowe

 

Wyświetlane w treści ikony pokazują, które części witryny mogą być dostosowywane podczas podglądu na żywo. W celu zmiany, kliknij na skrót i po prostu zmieniaj. W połączeniu z treścią startową, rozpoczęcie pracy z witryną, jest teraz szybsze niż kiedykolwiek.

Nagłówki filmów

 

Czasami wielki film w nagłówku jest tylko tym, co potrzebne, aby zaprezentować swoje produkty. Wypróbuj taki układ z motywem Twenty Seventeen. Potrzebujesz inspirujących filmów? Spróbuj wyszukać witryn, które pozwalają na pobranie i użycie filmowych nagłówków.

Lepsze budowanie menu

 

 

Menu może zawierać linki do stron, ale to, co się dzieje, gdy nie ma żadnych stron? Od teraz można dodawać nowe strony w trakcie budowy menu, bez konieczności opuszczania strony personalizacji witryny. Po opublikowaniu zmian, dodane strony będą tylko czekać na wypełnienie treścią.

 

Własny CSS

 

 

Czasami wystarczy kilka usprawnień aby stworzyć witrynę doskonałą. WordPress 4.7 umożliwia dodawanie niestandardowego CSS, którego efekty działania możesz natychmiast sprawdzić oraz zobaczyć jak zmiany wpływają na witrynę. Podgląd na żywo pozwala na szybką pracę, bez konieczności odświeżania strony.


Podgląd miniaturek PDF

 

Zarządzanie kolekcją dokumentów jest łatwiejsze z WordPress 4.7. Wysyłanie plików PDF wygeneruje miniatury zdjęć, dzięki czemu można łatwiej rozróżnić poszczególne dokumenty.

 

Panel administracyjny w twoim języku

 

Tylko dlatego, że strona jest w jednym języku, nie oznacza, że wszyscy zarządzający stroną preferują ten język. Dodaj więcej języków do witryny, a wybór języka dla panelu administratora pojawi się w profilu użytkownika.

 


Wprowadzenie punktów zaczepienia REST API dla treści

 

WordPress 4.7 ma REST API z punktami zaczepienia dla wpisów, komentarzy, użytkowników, informacji meta oraz ustawień.

Punkty zaczepienia w treści dostarczają zrozumiały dla maszyn zewnętrzny dostęp do twojego WordPressa z jasnym, zestandaryzowanym interfejsem, który prowadzi do nowych i innowacyjnych metod interakcji ze stronami z pośrednictwem wtyczek, motywów, aplikacji i nie tylko. Gotowy/a rozpocząć programowanie? Sprawdź poradnik do REST API.


Jeszcze więcej radości dla programistów ????

 

Szablony typu treści

Hierachia szablonów w WordPress daje jeszcze więcej elastyczności twórcom motywów dzięki rozszerzeniu szablonów strony na wszystkie typy treści.

Wiecej możliwosci w API motywów

WordPress 4.7 zawiera nowe funkcji, miejsca, w które można wstrzelić własny kod, oraz zachowania dla twórców motywów.

Dostosowywalne akcje masowe

Listowanie tabel, teraz umożliwia masową edycję i usuwanie.

WP_Hook

Kod umieszczony poniżej akcji i filtórw został odświeżony i zmodernizowany, a przy okazji poprawiono błędy.

Ustawienia rejestracji API

register_setting()zostało ulepszone aby zawierać typ, opis i być widoczne z poziomu REST API.

Dostosuj zestawy zmian

Dostosowywalne zestawy zmian utrwalaj zmiany dokonane w personalizacji, tak jak automatyczne zapisywanie wpisów. Co więcej, umożliwiają wprowadzenie nowych ekscytujących funkcji, takich jak początkowe treści.

źródło:wordpress.org

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości