A więc doczekaliśmy się nowej wersji naszego WordPressa. Wersja 4.9 „Tipton”, nazwany na cześć muzyka jazzowego Billego Tiptona. 

Usprawniono przepływ zadań dostosowanych

Przygotuj i zaplanuj modyfikacje projektu witryny

Tak, dobrze to przeczytałeś. Tak, jak możesz szkicować i poprawiać posty oraz planować ich udostępnianie w wybranym dniu i czasie, możesz teraz majstrować przy projektowaniu swojej witryny i planować zmiany w projekcie, aby działały zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Współpracuj z łączami podglądu projektu

Chcesz uzyskać informacje zwrotne na temat proponowanych zmian w projekcie witryny? WordPress 4.9 udostępnia link podglądu, który możesz wysłać do swojego zespołu i klientów, dzięki czemu możesz zbierać i integrować opinie, zanim zaplanujesz wprowadzenie zmian. Czy możemy powiedzieć o współpracy ++?

Zaprojektuj blokowanie, aby chronić swoje zmiany

Czy kiedykolwiek spotkasz scenariusz, w którym dwóch projektantów wchodzi w projekt, a projektant A zastępuje piękne zmiany projektanta B? Blokada projektu WordPress 4.9 (podobna do blokowania po zablokowaniu) zabezpiecza projekt szkicu, aby nikt nie mógł wprowadzać w nim zmian ani wymazywać całej ciężkiej pracy.

Prośba o ochronę Twojej pracy

Czy zostałeś odciągnięty od biurka, zanim uratowałeś swój nowy projekt projektu? Nie obawiaj się, po powrocie WordPress 4.9 uprzejmie zapyta, czy chcesz zapisać niezapisane zmiany.

Ulepszenia kodowania

Podświetlanie składni i sprawdzanie błędów? Tak proszę!

Masz problem z wyświetlaniem, ale nie potrafisz dokładnie określić, co poszło źle w CSS, który napisałeś z miłością. Dzięki podświetlaniu składni i sprawdzaniu błędów w edycji CSS oraz niestandardowemu widgetowi HTML wprowadzonemu w WordPress 4.8.1, szybko wykryjesz błędy kodowania. Praktycznie gwarantowane, aby pomóc Ci łatwiej skanować kod i szybko wykluczyć i naprawić błędy kodu.

Sandbox dla bezpieczeństwa

Przerażający biały ekran. Unikniesz go podczas pracy nad motywami i kodem wtyczki, ponieważ WordPress 4.9 wyświetli ostrzeżenie o zapisaniu błędu. Będziesz lepiej spać w nocy.

Ostrzeżenie: potencjalne zagrożenie z wyprzedzeniem!

Kiedy edytujesz bezpośrednio tematy i wtyczki, WordPress 4.9 uprzejmie ostrzeże Cię, że jest to niebezpieczna praktyka. Zaleca się wykonanie kopii zapasowej plików przed ich zapisaniem, aby nie zostały nadpisane przez następną aktualizację. Wybierz bezpieczną trasę: Twoja przyszłość będzie Ci wdzięczna. Twój zespół i klienci będą Ci wdzięczni.

Nawet więcej aktualizacji widgetów

Widget Nowa galeria

Zwiększające się zmiany w mediach wykluły się w WordPress 4.8, możesz teraz dodać galerię poprzez widget. Tak!

Naciśnij przycisk, Dodaj media

Chcesz dodać multimedia do swojego widżetu tekstowego? Osadzaj obrazy, wideo i audio bezpośrednio w widgecie wraz z tekstem za pomocą prostego, ale przydatnego przycisku Dodaj media!

Ulepszenia budowania witryny

Więcej niezawodnego przełączania tematów

Gdy zmieniasz motywy, widżety czasami myślą, że mogą po prostu się przesuwać i zmieniać lokalizację. Ulepszenia w WordPress 4.9 oferują bardziej trwałe menu i rozmieszczenie widgetów, gdy zdecydujesz, że nadszedł czas na nowy motyw. Ponadto można wyświetlić podgląd zainstalowanych motywów lub pobrać, zainstalować i wyświetlić podgląd nowych motywów. Nic nie jest przydatne, jak możliwość podglądu przed wdrożeniem.

Lepsze instrukcje menu = mniej zamieszania

Czy zdezorientował Cię proces tworzenia nowego menu? Być może już nie! Usunęliśmy UX, aby ułatwić proces tworzenia menu. Nowo zaktualizowana kopia poprowadzi Cię sama.

Szczęście dewelopera 

Ulepszenia interfejsu API JS dostosowywania

Wprowadzono wiele ulepszeń do interfejsu API JS Customizer w WordPress 4.9, eliminując wiele punktów „bólu” i sprawiając, że jest on równie łatwy w obsłudze jak API PHP. Dostępne są również nowe szablony kontroli bazowej, kontrola daty / czasu oraz powiadomienia sekcji / panelu / globalne, aby wymienić tylko kilka. Sprawdź pełną listę.

CodeMirror dostępny do użycia w twoich motywach i wtyczkach

Wprowadzono nową bibliotekę edycji kodu CodeMirror do użytku w rdzeniu. Użyj go, aby poprawić pisanie lub edytowanie kodu w swoich wtyczkach, takich jak pola zawierające CSS lub JavaScript.

MediaElement.js został uaktualniony do wersji 4.2.6

WordPress 4.9 zawiera ulepszoną wersję MediaElement.js, która usuwa zależności od jQuery, poprawia dostępność, modernizuje interfejs użytkownika i naprawia wiele błędów.

Ulepszenia ról i możliwości

Wprowadzono nowe możliwości, które pozwalają na szczegółowe zarządzanie wtyczkami i plikami tłumaczeniowymi. Ponadto proces przełączania stron w wielu lokalizacjach został dostosowany w celu aktualizacji dostępnych ról i możliwości w bardziej wiarygodny i spójny sposób.

Pamiętaj aktualizuj systematycznie Twojego WordPress’a oraz wtyczki!!! TO pozwoli Ci na uniknięcie włamania, zniszczenia Twojej strony internetowej, bloga 😉

O zmianach w nowej wersji proponuje również poczytać na:

WordPress 4.9 „Tipton” już jest – zobacz co nowego

WordPress 4.9 już jest – przegląd nowości i zmian

https://programajster.pl

 

 

Warto zobaczyć

W czym Ci mogę pomóc?
Wiadomości