Z ostatniej chwili
Nie atak trafia na skrzynki polskich urzędów SMS-y, alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa! Lekceważenia zasad bezpieczeństwa sieciowego i tego koszty

„Nie” atak trafia na skrzynki polskich urzędów? SMS-y, alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa! Lekceważenia zasad bezpieczeństwa sieciowego i tego koszty

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Dziwny atak – nie atak trafia na skrzynki polskich urzędów

Dzisiaj koło południa do skrzynek polskich urzędników trafiły dwa dziwne e-maile. Na pierwszy rzut oka wyglądały na bardzo sprytny atak, ale nie widać celu atakujących innego niż testowanie świadomości urzędników. Ktoś się zatem bawi – lub pracuje.

Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z Czytelników, który otrzymał dwa e-maile, jednego po drugim. Czytelnik pracuje w administracji rządowej, a e-maile były faktycznie ciekawe. Przeanalizowaliśmy je – jeśli to atak, to chyba nieudany, choć bardzo ładny…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ktoś wysłał SMS-y podszywając się pod alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa!

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła SMS-owo informacje do obywateli na terenie Polski. Może być to cały kraj, może być tylko konkretny obszar. Jak czytamy tutaj:

Alert RCB będzie rozsyłany do abonentów telefonów komórkowych na zagrożone tereny przez cały rok. Można się go spodziewać o każdej porze dnia i nocy, bez względu na dzień tygodnia. Wszystko zależeć będzie od aktualnej sytuacji związanej z ewentualnym zagrożeniem życia i zdrowia…

Więcej dowiesz się u źródła >


Koszty lekceważenia przez pracowników zasad bezpieczeństwa sieciowego

Wyniki przeprowadzonej przez amerykańskiego dostawcę oprogramowania ankiety wskazują na niepokojący trend. Pracownicy w coraz większym stopniu lekceważą zasady bezpieczeństwa, co często prowadzi do gigantycznych strat finansowych.

Aż 75% odbiorców ankiety, przeprowadzonej przez SailPoint Technologies, potwierdziło, że korzysta z tych samych haseł do różnych usług, zarówno prywatnych jak i służbowych. To znaczący wzrost w stosunku do 2014 roku, w którym problem ten dotyczył 56% badanych…

Więcej dowiesz się u źródła >

Cyberoszuści wysyłają do wytypowanych osób maile i SMS-y z zainfekowanymi linkami

Hakerzy próbują przejąć kontrolę nad kontami bankowymi. Wykorzystują w tym celu naiwność użytkowników, podszywając się pod zaufane strony. Ostatnio pod Profil Zaufany.

Użytkownicy otrzymują e-maile i SMS-y nakłaniające do podania swoich danych logowania do kont bankowych. Wiadomości zawierają link kierujący na fałszywą stronę m.in. Profilu Zaufanego. Często wraz z nim pojawia się informacja na temat pożyczki albo przelewu bankowego opiewającego na wysoką kwotę. Nie należy otwierać linku, warto natomiast przyjrzeć się, skąd pochodzi wiadomość…

Więcej dowiesz się u źródła >

Czy kłódka obok adresu https coś znaczy? Tak, że może być to phishing…

Tym przewrotnym tytułem nawiązuję do panującego od wielu lat mitu, pojawiającego się również w rozmaitych reklamach: masz certyfikat SSL, a twój serwis ma kłódkę przy adresie – jesteś bezpieczny!!!

Co ciekawe, bardzo dużo serwisów z których wykradano hasła, właśnie miało HTTPS i kłódkę – po prostu napastnicy wykorzystywali odpowiednią podatność (np. SQL injection) i pobierali całą bazę danych przez HTTPS – więc napastników nie można było podsłuchać :PPP…

Więcej dowiesz się u źródła >


Uber z karą ponad 1 000 000 EUR za wyciek danych

385 000 GBP od urzędu w UK, 600 000 EUR do urzędu holenderskiego. Chodzi o wyciek jeszcze sprzed epoki RODO: sprawa dotyczy tematu, o którym pisaliśmy już jakiś czas temu.

Dla przypomnienia – ktoś w 2016 roku wykradł dane około 57 000 000 użytkowników. Następnie zgłosił się do Ubera, z szantażem – zapłaćcie $100 000 – i dane zostaną skasowane. Wg serwisu Bloomberg – Uber zapłacił. Ale i tak sprawa wyszła na jaw…

Więcej dowiesz się u źródła >

LinkedIn reklamował się na Facebooku, nielegalnie wykorzystując e-maile

LinkedIn nielegalnie wykorzystał bazę około 18 mln adresów e-mail osób niebędących zarejestrowanych w tym serwisie na potrzeby ukierunkowanej kampanii reklamowej na Facebooku – wynika z opublikowanego raportu irlandzkiego urzędu ochrony danych osobowych.

Skarga na LinkedIn

Sprawą wykorzystania bazy e-mail zainteresowała się irlandzka Data Protection Commission (DPC, odpowiednik UODO), po tym jak jedna z osób, która nie była użytkownikiem tego serwisu, złożyła skargę dotyczącą nielegalnego wykorzystania przez LinkedIn adresu jej poczty elektronicznej dla celów reklamowych na Facebooku…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Uwaga na fałszywe strony sklepów na Facebooku! Tego nigdy nie rób jak otrzymasz fałszywą wiadomość. Oszustwo przez telefon

Uwaga na fałszywe strony sklepów na Facebooku! Tego nigdy nie rób jak otrzymasz fałszywą wiadomość. Oszustwo przez telefon

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Uwaga na fałszywe strony sklepów na Facebooku! Od tygodnia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA