Z ostatniej chwili
Atak na klientów PKO BP. Uwaga fałszywa CAPTCHA, czyli nie daj się zainfekować. Kradzież danych z systemów Windows
Atak na klientów PKO BP. Uwaga fałszywa CAPTCHA, czyli nie daj się zainfekować. Kradzież danych z systemów Windows

Atak na klientów PKO BP. Uwaga fałszywa CAPTCHA, czyli nie daj się zainfekować. Kradzież danych z systemów Windows

Atak na klientów PKO BP. Jeden zły ruch i przejmują konto

Zespół specjalistów z CERT Orange Polska informuje o nowym oszustwie skierowanym do klientów najpopularniejszego banku w Polsce. Cyberprzestępcy podszywają się pod przedstawicieli PKO BP, wysyłając maile do niczego niespodziewających się użytkowników. W wiadomości zaszyty jest groźny malware Quasar RAT.

Malware Quasar RAT (Remote Access Trojan) to groźny wirus pozwalający hakerom na zdalne przejęcie komputerów, na których został zainstalowany. „Jest wyposażony m.in. w funkcje rejestrowania naciśnięć klawiszy, umożliwia zdalny dostęp do terminala i systemu plików. Pozwala także na wykradanie zapisanych poświadczeń z przeglądarek i innych aplikacji systemowych” – podkreślają eksperci z CERT Orange Polska…

Więcej dowiesz się u źródła >

Uwaga fałszywa CAPTCHA, czyli nie daj się zainfekować

Captcha, czyli „Udowodnij, że nie jesteś robotem” to coś do czego korzystając z sieci jesteśmy przyzwyczajeni przy wypełnianiu wszelkiego rodzaju formularzy.

Kiedyś captche były bardzo proste – przepisanie kilku cyfr lub liter w odpowiednie pole. Z czasem, wraz z rozwojem botów, stawały się coraz bardziej skomplikowane. W miejsce przepisania prostego ciągu znaków pojawiły się prośby o dopasowanie obrazka do opisu, zaznaczenia odpowiednich fragmentów większej całości, czy inne czynności, które miały być problematyczne dla botów…

Więcej dowiesz się u źródła >

Nowy sposób na kradzież danych z systemów Windows – malware via RDP, kampania rosyjskiej grupy APT29

Rosyjska grupa APT „Midnight Blizzard” wykorzystuje pliki .rdp w kampanii malware, która umożliwia kradzież danych z dysków użytkowników oraz dystrybucję złośliwego oprogramowania w sieci ofiary.

Atak polega na oszukaniu użytkownika, aby otworzył spreparowany plik .rdp, co skutkuje kradzieżą danych i potencjalnym zainfekowaniem innych urządzeń. Nasi pentesterzy natrafili na ślady tej kampanii – zapraszamy do zapoznania się z ich badaniami…

Więcej dowiesz się u źródła >

Tysiące urządzeń popularnego producenta z poważną luką. Problem nie zostanie naprawiony

Ok. 60 tysięcy starszych modeli dysków NAS firmy D-Link boryka się z poważną luką w zabezpieczeniach. Niestety, producent nie planuje udostępnienia łatki ze względu na zakończenie okresu wsparcia technicznego.

W sieci pojawiły się doniesienia o nowej, bardzo poważnej luce w zabezpieczeniach wielu popularnych, starszych modeli dysków NAS od firmy D-Link. Zagrożenie zostało ocenione jako krytyczne (nota 9.2/10) i oznaczono je jako CVE-2024-10914…

Więcej dowiesz się u źródła >

Amerykańska policja ostrzega, że iPhone’y „przejęte do analizy” zaczęły się same rebootować

To praktycznie uniemożliwia ich badanie na poziomie śledczym (np. wyciąganie z nich plików, wiadomości SMS, etc; po restarcie telefon jest w tzw. trybie Before First Unlock).

Szybko pojawiły się oczywiste sugestie, że widzimy właśnie w akcji funkcję iOS18, która umożliwia wysłanie odpowiedniego sygnału do telefonu, który to sygnał może wymuszać reboot. Z drugiej strony również telefony w trybie samolotowym, a nawet w klatce Faradaya również się rebootowały…

Więcej dowiesz się u źródła >

Znana firma telekomunikacyjna zaatakowana przez chińskich hakerów

T-Mobile, jak również kilka innych firm telekomunikacyjnych, stały się w ostatnich miesiącach celem groźnych ataków inicjowanych przez chińskich hakerów, działających prawdopodobnie na zlecenie agencji wywiadowczej tego kraju.

Jest to dziewiąty już znany cyberatak na T-Mobile, jaki odnotowano w ostatnich latach. Ostatnie naruszenie bezpieczeństwa danych w tej firmie miało miejsce w zeszłym roku. Hakerzy wykradli wtedy z jej serwerów poufne dane osobowe o 37 milionach jej klientów…

Więcej dowiesz się u źródła >

Włamanie na konto reklamowe – co zrobić? Jak zabezpieczyć się przed włamaniem? Praktyczny poradnik

Czy wiesz, jak łatwo można przejąć konto reklamowe bez odpowiednich zabezpieczeń? Sprawdź, jak chronić swoje Google Ads i Meta Ads przed atakami oraz co zrobić w przypadku włamania. Pamiętaj, włamanie na konto reklamowe to realne ryzyko utraty pieniędzy i danych!

Czy zdajesz sobie sprawę, jak łatwo Twoje konto reklamowe może paść ofiarą cyberataku? W ostatnich miesiącach zauważyliśmy rosnącą liczbę prób włamań na konta Google Ads i Meta Ads naszych klientów. Coraz częściej słyszymy też o wyciekach danych, co tylko podkreśla, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie kont reklamowych. W samym październiku dwukrotnie pomagaliśmy naszym klientom odzyskać przejęte konta reklamowe, które padły ofiarą ataków z powodu słabych zabezpieczeń…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Uwaga klienci ING, Paribas, Aliora i Santandera. Uwaga na SMS-y od “e-Urząd Skarbowy”

Uwaga klienci ING, Paribas, Aliora i Santandera. Uwaga na SMS-y od “e-Urząd Skarbowy”

Uwaga klienci ING, Paribas, Aliora i Santandera Otrzymujemy informacje o ataku SMS wymierzonym w klientów …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA