Microsoft Edge jak Chrome. Też zablokuje autoplayery
Microsoft Edge również ma blokować autoodtwarzające się filmy umieszczane na stronach internetowych. Zyska więc funkcję, którą Google wprowadziło wcześniej we własnej przeglądarce Chrome. Zmiany zostaną wprowadzone wraz z jesienną aktualizacją dla systemu Windows 10 o nazwie kodowej Redstone 5.
Microsoft udostępnił w tym tygodniu nowy build Windows 10 z gałęzi Redstone 5. Przy okazji poinformowano o tym, że Edge wraz z publiczną premierą tej aktualizacji będzie blokować autoplayery odtwarzające filmy. To oznacza, że dostanie funkcję, którą od niedawna ma także Google Chrome…
Więcej dowiesz się u źródła >FBI już ma obejście nowych zabezpieczeń iOS-a
Według firmy GrayShift, która współpracuje m.in. z FBI, nowe zabezpieczenia iOS-a już zostały złamane. Co prawda są one dopiero testowane przez Apple w wersji 11.4.1 swojego system operacyjnego…
Więcej dowiesz się u źródła >Nowa luka w procesorach Intela, wyciek danych z rejestrów FP
Specjaliści z dziedziny cyberbezpieczeństwa odkryli w ostatnim czasie w procesorach Intela nową lukę, umożliwiającą wyciągnięcie danych za pomocą odpowiednio spreparowanego kodu. Luka otrzymała nazwę roboczą Lazy FP state restore i dotyczy wszystkich procesorów począwszy od serii Sandy Bridge aż do Coffee Lake.
Luka polega na wykorzystaniu wbudowanych w te procesory intrukcji XSAVE oraz XRSTORE, dzięki którym dane z jednostki zmiennoprzecinkowej są zapisywane do rejestrów, skąd następuje ich odczyt…
Więcej dowiesz się u źródła >Chiny oskarżone o cyberatak na Marynarkę Wojenną USA. Wyciekło 614 GB danych
Według doniesień m.in. The Washington Post, chińscy hakerzy na usługach rządu mieli dobrać się do komputerów firmy zakontraktowanej z Marynarką Wojenną USA. Przestępcy prawdopobnie wykradli bardzo dużo danych na temat wojskowych inicjatyw Stanów Zjednoczonych, w tym plany stworzenia nowego pocisku przeciwokrętowego.
Jak podali amerykańscy oficjele, ataki na Marynarkę nastąpiły w styczniu i lutym bieżącego roku. Hakerzy na cel wzięli kontrahenta, który współpracuje z organizacją wojskową Centrum Floty Podwodnej Marynarki Stanów Zjednoczonych…
Więcej dowiesz się u źródła >Wysyłanie szyfrowanych maili GPG – można fałszować podpisy! [SigSpoof: CVE-2018-12020]
GPG zapewne kojarzy się Wam z popularnym sposobem na szyfrowanie poczty – choć może być również używany w innych zastosowaniach (np. „zwykłe” szyfrowanie pliku). Właśnie ogłoszono podatność Sig Spoof, dotykającą GnuPG, ale też innych pakietów związanych m.in. z szyfrowaniem poczty: thunderbirdowy plugin Enigmailoraz GPGTools.
O co chodzi w problemie? (który sięga aż końcówki lat 90-tych!) Zacytujemy w całości opis z łaty GPG…
Więcej dowiesz się u źródła >Analiza zmasowanego ataku złośliwego oprogramowania na konta Polaków
Od kilku dni do skrzynek Polaków trafia ogromna fala złośliwego oprogramowania. Wiele jest adresów nadawców, wiele rodzajów fałszywych wiadomości, lecz każda niesie jeden i ten sam ładunek – bankowego konia trojańskiego DanaBot.
Czasem zdarza się, że przez kilka lub kilkanaście dni z rzędu każdy analizowany przez nas przypadek ataku okazuje się należeć do tej samej kampanii. Taka sytuacja trwa od kilku dni, a codziennie trafiają do nas świeże próbki. Poniżej możecie przeczytać analizę złośliwego oprogramowania, które przestępcy chcą umieścić na Waszych komputerach…
Więcej dowiesz się u źródła >A tak można było zhackować Radio Maryja
Ufa opatrzności ten, kto w publicznie dostępnym pliku ujawnia hasła do usług, o których funkcjonowanie oparta jest rozgłośnia Radia Maryja i telewizja Trwam. W pliku “WAZNE.txt” na serwerze Radia Maryja znajdowały się loginy i hasła do radiowych skrzynek e-mail, serwerów produkcyjnych i wielu innych usług wspomagających medium Ojca Rydzyka. Opatrzność czuwała jednak mocno, bo mimo haseł w stylu “abc123” i “Abcd1234” systemy komputerowe rozgłośni i telewizji nie zostały przejęte (albo zostały, ale atakujący się nie ujawnili).
Objawił mu się w Google
O pliku “WAZNE.txt” poinformował nas Czytelnik…
Więcej dowiesz się u źródła >