Bez broni, nienawiści i przemocy – najpiękniejszy skok świata
W studio fotograficznym Spaggiari wykonywano portrety klientów pobliskiego banku. Właściciel wiódł uporządkowane życie po epizodzie w Legii Cudzoziemskiej i OAS. „Uśmiech, proszę”. Otwarcie, przerwa na déjeuner, zamknięcie. Boże, co za nuda.
Podkop z miejskich kanałów, niezwykle udany rabunek, spektakularna ucieczka, dobrze ukryty łup i lojalność wobec wspólników – ta historia ma wszystko, co niezbędne w dobrym scenariuszu. Albert urodził się przed II Wojną Światową na Lazurowym Wybrzeżu. Tata sklepikarz, południe Francji – wojna specjalnie nie dotknęła chłopaka. Identyczne dni przy rodzinnym sklepiku, obiad w niedzielę, spacery. Albert kipiał energią i ściągał spojrzenia panien na wydaniu. Pewnie syn sklepikarza mógł liczyć na życzliwość tej czy owej miłej dziewczyny, ale on nie chciał miłych dziewczyn. Chciał takiej, która byłaby warta, by dla niej księżyc kraść…
Więcej dowiesz się na: https://zaufanatrzeciastrona.pl
Ważne i poufne dokumenty wielu polskich firm do znalezienia w sieci
Firmy chronią swoje informacje. Wdrażają procedury bezpieczeństwa, szyfrują pliki, ograniczają dostępy do systemów. A potem ktoś niweczy cały wysiłek organizacji i po prostu wrzuca poufne pliki do serwisu VirusTotal.
Często słyszymy doniesienia o wyciekach poufnych dokumentów czy korespondencji. Zazwyczaj tego typu wycieki kojarzą się nam z włamaniem lub celowym działaniem osoby wewnątrz organizacji. Okazuje się, że w wielu przypadkach przestępcy nie muszą podejmować takich działań, bo mają do dyspozycji dużo prostsze metody, w pełni legalne. Nieświadomi użytkownicy często sami wysyłają takie informacje do serwisów trzecich, nie zdając sobie sprawy co się z nimi może dalej dziać. Wpis ten będzie oparty na przykładzie jednego z popularnego serwisu do skanowania plików – VirusTotal…
Więcej dowiesz się na: https://zaufanatrzeciastrona.pl
Uwaga na “bezpłatne bilety” LOT-u, Lufthansy i KLM rozdawane w internecie
Czytelnicy informują nas, że na WhatsAppie otrzymują od znajomych linki do promocji LOT-u. Przewoźnik, z racji 89 rocznicy rozdaje 2 darmowe bilety i odsyła na swoją stronę: http://www.lọt.com. Domena wyglada OK, więc w czym problem?
Ano w tym, że domena LOT-u nie jest prawdziwa. Jeśli nie zauważyliście kropeczki pod literą “o”, nie przejmujcie się. Wiele osób ma z tym problem… Pozwólcie, że powiększymy ją dla Was.
http://www.lọt.com
Jeśli zżera was ciekawość, co dzieje się po kliknięciu w link, rozsiądźcie się wygodnie. Daliśmy się zescamować dla Was. Oto wiadomość jaką możecie otrzymać…
Więcej dowiesz się na: https://niebezpiecznik.pl
Uwaga na kampanię oszustów oferujących „darmowe bilety” LOTu
W popularnym komunikatorze WhatsApp trwa właśnie kampania oszustów, którzy namawiają użytkowników do rozsyłania złośliwych linków w zamian za obietnicę otrzymania darmowych biletów lotniczych.
Atak zaczyna się od otrzymania od znajomej lub znajomego wiadomości prowadzącej do całkiem nieźle podrobionej rzekomej domeny LOTu, której adres wygląda prawie jak prawdziwy, co może zmylić część użytkowników…
Więcej dowiesz się na: https://zaufanatrzeciastrona.pl
A ty masz już antywirusa w telewizorze?
Zagrożenie czai się za każdy rogiem. Nawet telewizor Smart TV jest podłączony do sieci, a to czyni go narażonym na cyberprzestępcze ataki. Firma ESET postanowiła zatroszczyć się o użytkowników i specjalnie dla nich przygotowała program antywirusowy.
Dziś telewizor nie służy już tylko do oglądania telewizji, ale też korzystania z różnorakich aplikacji i przeglądania stron internetowych. I choć cyberprzestępcynie przeprowadzają na razie masowych ataków na te urządzenia, ESET twierdzi, że lepiej dmuchać na zimne. Dla takich zapobiegawczych użytkowników przygotował nawet specjalnego antywirusa…
Więcej dowiesz się na: http://www.benchmark.pl
Izraelczycy twierdzą, że złamią każdego iPhone’a – współpracują z rządem USA
Telefony marki Apple nastręczyły Amerykanom sporych trudności w trakcie prowadzenia śledztwa w sprawie terrorysty, który w swoim telefonie przechowywał informacje na temat rozmów z innymi zamieszanymi w proceder osobami. Poproszone o jego odblokowanie Apple zasłaniało się szyfrowaniem i oczywistą niemożnością złamania urządzenia. Ale to już żaden problem…
Najnowsze doniesienia z zagranicy wskazują na fakt, iż amerykańskie służby prawdopodobnie mogą uzyskać dostęp do dowolnego urządzenia iPhone – wszystko to dzięki współpracy z Cellebrite – ostatnio ta firma pochwaliła się nawet sposobem, w jaki udało jej się złamać system iOS 11…
Więcej dowiesz się na: http://antyweb.pl
Świeża podatność w Google, hackowanie kamer, rozbrajanie aplikacji androidowych…
A to wszystko już 28.02 w Poznaniu. Startujemy o 14:30 (można być o 14:00) – Wydział Prawa i Administracji UAM Poznań Al. Niepodległości 53, Poznań Auditorium Maximum. Pełna agenda i zapisy dostępne są tutaj.
To nasze kolejne sekurak hacking party, które tym razem wspiera Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Allegro. Agenda…
Więcej dowiesz się na: https://sekurak.pl