Z ostatniej chwili

Bitwy o bezpieczeństwo w sieci. Uwaga! „Faktura za usługi Zastepczypojazd.pl dla Firm”. Zrzutka.pl tworzy system do blokowania oszustów! Globalny cyberatak

Prawdziwe technologiczne bitwy toczą cyberprzestępcy i spece od bezpieczeństwa

Ostatnio, z okazji kilku projektów, intensywnie interesuję się cyberbezpieczeństwem. Trzeba przyznać, że jeśli komuś brakuje tych emocji, które towarzyszyły pionierskim czasom technologii, to w cyberbezpieczeństwie je znajdzie.

Jeden przykład – niedawno analitycy odkryli, że ponad 1000 polskich serwerów jest wodopojamimalware’u. Wodopój to jest witryna, której serwer jest zarażony. Odwiedzający tę witrynę dostają w jej kodzie tak zwany payload, czyli paczkę ze złośliwym oprogramowaniem. Można dostać różne niespodzianki – zaszyfrowanie danych na dysku (ransomware), kopalnię bitcoinów, szpiega szukającego haseł, PIN-ów, numerów kart kredytowych. Wybór jest spory. Oczywiście trzeba mieć niezaktualizowaną przeglądarkę, plug-iny z dziurami w zabezpieczeniach lub inną wrażliwą na złośliwy kod dziurę w systemie. To jednak jest, jak się okazuje, bardzo popularne…

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl

Uwaga na nietypowy atak „Faktura za usługi Zastepczypojazd.pl dla Firm”

Otrzymujemy liczne zgłoszenia o rozesłaniu do Waszych skrzynek emaili z nietypową zawartością. Ewidentnie wygląda to na próbę ataku, jednak nie wiemy do końca o co chodzi przestępcy – może Wam uda się to ustalić.

Czasem kampanie złośliwego oprogramowania zaskakują, a czasem nie działają. Tym razem wygląda na to, że mamy do czynienia z oboma zjawiskami naraz. A może to tylko wersja, która do nas dotarła, jest uszkodzona?

Faktura za usługi Zastepczypojazd.pl dla Firm

Email o temacie „Faktura za usługi Zastepczypojazd.pl dla Firm” podszywa się pod firmę Zastepczypojazd.pl i wygląda następująco:

Treść brzmi:

Dzień Dobry.
W załączniku przesyłamy fakturę za usługi świadczone Państwa firmie przez Zastępczypojazd.pl
Uprzejmie przy tym prosimy o informacje kiedy faktura zostanie opłacona.
Pozdrawiam Serdecznie
Marlena.
Zastępczypojazd.pl Sp. z o.o.
Ul. Władysława Łokietka 48
31-334 Kraków
Tel. 510-221-331
NIP: 9452182079 REGON: 360475709
e-mail: biuro@zastepczypojazd.pl
www.zastepczypojazd.pl…

Czytaj więcej na: https://zaufanatrzeciastrona.pl

Po akcji „Boję się ciemności” Zrzutka.pl tworzy system alarmowy do wczesnego blokowania oszustów

zrzut ze strony siepomaga.pl

Zrzutka.pl to jeden z tych serwisów, na których odbywała się akcja „Boje się ciemności”, która okazała się zwykłym wyłudzeniem. Sprawę ujawnił inny serwie crowdfundingowy Siepomaga.pl, który odrzucił ten projekt właśnie ze względów na braki w dokumentacji. Zrzutka.pl zapowiedziała wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń, a teraz inicjuje akcję #MądrzePomagam. W jej efekcie ma powstać społeczny system alarmowy do wczesnego blokowania oszustów. 

–  Zdajemy sobie sprawę, że w pojedynkę jest znacznie trudniej przeciwdziałać złu. Stąd nasza inicjatywa, której celem jest wypracowanie najskuteczniejszych metod weryfikacji osób organizujących zbiórki pieniężne za pośrednictwem platform fundraisingowych/ crowdfundingowych oraz stworzenie systemu wczesnego ostrzegania przed nieuczciwymi osobami – mówi Tomasz Chołast, członek zarządu i współzałożyciel Zrzutka.pl. – W praktyce to przedsięwzięcie ma koncentrować się na wypracowaniu dobrych praktyk, standardów mądrego pomagania oraz wymianie informacji pomiędzy fundacjami, organizacjami, platformami, a także internautami na temat osób czy zbiórek budzących wątpliwości co do ich uczciwości. Dzięki temu serwisy organizujące zbiórki, przy współpracy z partnerami, będą mogły stworzyć półautomatyczny mechanizm do wczesnego blokowania oszustów. – Do udziału w tej społecznej akcji zapraszamy zarówno podmioty instytucjonalne, firmy, osoby publiczne, internautów, ale także media. Zależy nam na zbudowaniu jak najszerszego porozumienia – informuje Chołast z Zrzutka.pl…

Czytaj więej na: http://interaktywnie.com

Ile może „kosztować” globalny cyberatak? Suma przyprawia o zawrót głowy

Kiedy słyszymy o kolejnym cyberataku, skupiamy się głównie na szkodach, jakie zostały wyrządzone konkretnym osobom lub instytucjom. Wiele mówi się o tym, ile do zapłacenia cyberprzestępcom mają ofiary, których maszyny zostały zainfekowane niebezpiecznym oprogramowaniem, zastanawiamy się też nad ilością straconych danych. Rzadko kiedy jednak próbuje się zsumować ewentualne szkody działania złośliwych programów. A to poważny błąd.

Gdybyśmy mieli wskazać najpoważniejsze przyczyny ogromnych strat ekonomicznych na znacznym obszarze, zapewne padłyby odpowiedzi typu: „huragan”, „wojna”, „powódź” i tym podobne, a przed oczyma mielibyśmy ogrom zniszczeń spowodowanych przez żywioły lub człowieka. W momencie, kiedy piszę ten tekst, w myślach pokazują mi się widoki po ogromnej powodzi, która nawiedziła głównie południową Polskę w roku 2010. Domy przykryte aż po kominy, budynki gospodarcze starte w pył, wytopiony inwentarz i przeogromny smród – to oczywiście namacalne objawy katastrofy ekonomicznej spowodowanej przez żywioł. A co z tymi, których nie widać?

Bo przecież cyberataki nie powodują namacalnych szkód. Na budynkach nie ma śladów po kulach, na pozór nikt nie umiera, a infrastruktura zdaje się „mieć dobrze”

Ale to tylko pozory. Pisaliśmy dla Was o tym, jak wyglądała sytuacja we Francji tuż po ataku ransomware Petya. Nasz czytelnik opowiedział nam pokrótce, jak wygląda codzienność Paryżan, którzy mogli nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, dlaczego w ogóle występują trudności w sklepach, czy w trakcie korzystania z sieci komórkowej. Oczywiście, powodowało to nieco kłopotów, ale nie była to jeszcze „katastrofa”, która może nawiedzić nasz świat, jeżeli zostanie skoordynowany naprawdę potężny cyberatak…

Czytaj więcej na: http://antyweb.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Złodzieje mają przegwizdane. Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony Google testuje nową funkcję Androida, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA