Blockchain albo śmierć! – wywiad z posłem Jackiem Wilkiem
„Blockchain albo śmierć” – przepraszamy za spoiler, ponieważ tymi właśnie słowami Jacek Wilk skończył oficjalną część naszej rozmowy. Dobrze jednak obrazują one stosunek tego posła do Blockchaina i kryptowalut. Polityków, którzy rozumieją i interesują się tematem sieci bloków i walut cyfrowych, jest nadal mało. Dlatego ten wywiad nabiera naszym zdaniem szczególnego znaczenia.
Panie Pośle skąd w ogóle u Pana zainteresowanie Blockchainem i kryptowalutami?
Jak powiedział jeden z liderów środowisk związanych z rynkami kryptowalut, pan Szczepan Bentyn, Polska potrzebuje nowego systemu operacyjnego. Osobiście rozumiem to nie tylko jako fundamentalną zmianę polskiego systemu prawa – na czele z Konstytucją…
Więcej dowiesz się na: https://cyfrowaekonomia.pl
IMF – kryptowaluty nie są zagrożeniem
Kryptowaluty nie stwarzają zagrożenia dla stabilności finansowej – poinformował Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) w raporcie opublikowanym w kwietniu
W komentarzach do aktywów kryptowalutowych w ramach Globalnego Raportu o Stabilności Finansowej organizacja kontynuowała swoje niedawne stanowisko w zakresie promowania międzynarodowych porozumień dotyczących regulacji…
Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl
W Japonii powstaje nowa giełda kryptowalut
SBI Holdings, gigant finansowy z Japonii otworzy swoją własną giełdę kryptowalut SBI Virtual Currencies. Część analityków mówi o prawdopodobnym zastępcy giełdy Coincheck przez nowo powstałą platformę od SBI Group. Giełda kryptowalut spod szyldu SBI ma zostać uruchomiona do września tego roku i będzie pierwszą giełdą kryptowalut w Japonii w całości zależną od banku.
Grupa SBI po raz pierwszy ogłosiła plany utworzenia giełdy kryptowalut w październiku 2016 r., ustanawiając nazwę SBI Virtual Currencies. Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) zaakceptowała platformę jako wirtualnego pośrednika wymiany walut…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
Interesujesz się kryptowalutami? Te aplikacje musisz mieć!
Jesteście maniakami kryptowalut? interesuje Was ta tematyka albo myślicie o samodzielnym kopaniu kryptowalut lub inwestycji w nie, zapoznajcie się z wybranymi przez nas pięcioma aplikacjami mobilnymi, które powinien mieć każdy, dla kogo kryptowaluty są istotnym tematem.
Naszym zdaniem najlepszą aplikacją dla zainteresowanych kryptowalutami jest Bitcoin Checker. Jeżeli potrzebujecie prawdziwego kryptowalutowego kombajnu, to właśnie ten program zaspokoi wszystkie Wasze potrzeby. Wbrew nazwie tego programu, sprawdzicie najświeższe wieści nie tylko na temat najpopularniejszej i najdroższej zarazem wirtualnej waluty – Bitcoina, ale również jego pochodnych oraz konkurencyjnych środków płatniczych…
Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl
Komisja Europejska zamierza użyć blockchainu do zwalczania dezinformacji w Internecie
Komisja Europejska zamierza użyć technologii blockchain do zwalczania fałszywych kont oraz panującej dezinformacji w Internecie. Członkowie KE chcą, aby największe platformy internetowe tworzyły własne systemy identyfikacji fałszywych kont użytkowników (botów). Komisja chce również mieć przejrzystość w zakresie sponsorowanych treści, w szczególności reklam politycznych. Jest to ciąg dalszy starań utworzonego na początku kwietnia Europejskiego Partnerstwa Blockchain.
Na pewno każdy z nas spotkał się z fałszywymi kontami na różnorakich witrynach internetowych. Czy walka z taką dezinformacją w sieci jest możliwa na skalę całej Unii Europejskiej? Sam projekt jest częścią dobrowolnego kodeksu postępowania dot. dezinformacji, który Komisja Europejska pragnie opracować i zastosować do największych platform internetowych…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
Południowokoreański Bank Centralny: Chcemy stworzyć społeczeństwo bezgotówkowe
Bank centralny Korei Południowej, Bank of Korea (BOK), ogłosił niedawno, że rozważa wprowadzenie kryptowalut i aplikacje Blockchaina do swojego projektu dla “społeczeństwa bezgotówkowego”
Według TokenPost, BOK ogłosił oficjalne uruchomienie bezgotówkowego społeczeństwa pilotażowego w “Raporcie o płatności 2017”. W raporcie wspomniano, że bank zaczął badać możliwe zastosowania Blockchain i kryptowaluty…
Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl
Centralny bank Korei Południowej popiera kryptowaluty. Rozwój społeczeństwa bezgotówkowego w Korei
Centralny bank Korei Południowej poważnie rozważa użycie blockchainu i kryptowalut do stworzenia społeczeństwa bezgotówkowego, społeczeństwa w którym płatności gotówką przestaną istnieć. Korea Południowa słynie z wysokiego zaawansowania technologicznego, jak i szybkości wdrażania wszelakich innowacji fintech. Gotówka ustępuje kartom kredytowym i płatnościom fintech, tracąc znaczenie jako podstawowy środek wymiany. Kryptowaluty mogą zastąpić te rozwiązania nawet do 2020 roku.
Zgodnie z „Raportem płatności z 2017 roku”, wydanym przez Centralny bank Korei 30 października 2017r., bank prowadzi projekt demonstracyjny „społeczeństwa bezgotówkowego”…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
Vertcoin na Twitterze zhakowane
Oficjalne konto Vertcoin na Twitterze zostało zhakowane. Przestępcy publikowali tweety, mające na celu wyłudzenie Bitcoinów od użytkowników.
Około 16, strona internetowa Bercoin ogłosiła fałszywą gratkę dla posiadaczy Bitcoinów. Przestępcy, wykorzystując zhakowane konto Vertcoin, poprosili użytkowników o przesłanie 0.005BTC na podany adres, by wziąć udział w zabawie, której finał miał być ogłoszony 3 maja…
Więcej dowiesz się na: https://krypto.net.pl
BitMarket dodaje nowe pary kryptowalutowe z euro
Polska giełda kryptowalut BitMarket poszerzyła swoją ofertę o nowe rynki dostępne z euro: LTC/EUR, BCC/EUR, BTG/EUR, XRP/EUR…
Więcej dowiesz się na: https://gieldykryptowalut.pl
Bitfinex ogłasza wsparcie dla BitcoinInterest (BCI)
Giełda kryptowalut Bitfinex poinformowała, o swoim wsparciu dla BitcoinInterest (BCI). Wpłaty dla BCI zostały otwarte 1 maja 2018 r., natomiast handel został aktywowany dzisiaj tj. 2 maja 2018 r. BCI dostępny jest w parach z BTC oraz USD.
BitcoinInterest (BCI)
Jest to kryptowaluta powstała w wyniku forka na Bitcoinie, która charakteryzuje się użyciem konsensusu Proof of Stake…
Więcej dowiesz się na: https://gieldykryptowalut.pl
Stowarzyszenie Handlowe CryptoUK wzywa parlamentarzystów do uregulowania sektora kryptowalut w Wielkiej Brytanii
CryptoUK, samoregulujące się stowarzyszenie handlowe dla brytyjskiego przemysłu kryptowalut, zwróciło się do kilku parlamentarzystów, aby opowiedzieli się za korzystnymi regulacjami w tym sektorze
Stowarzyszenie przedstawiło swoje propozycje na piśmie Komisji Skarbowej. Badanie ma na celu zbadanie roli walut cyfrowych w Wielkiej Brytanii, w tym zagrożeń związanych z ich wykorzystaniem przez konsumentów, przedsiębiorstwa i rząd…
Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl
W jaki sposób Blockchain może zmienić media społecznościowe?
Koparki, kryptowaluty, bitcoiny i takie takie – wielu z nas zapewne ‘coś kojarzy’, ale niewiele z nas tak naprawdę wie, o co chodzi w łańcuchu bloków. Aktualnie, największą popularność zdobywa jako system monetarny, który został opracowany całkowicie bez udziału instytucji finansowych i nie wykorzystuje żadnego dotychczas istniejącego systemu finansowania.
Być może niektórzy trafili na artykuły tudzież idee, które mówią że jest to krok do kontroli obywateli, utopijnego świata lub diametralnej zmiany w naszym życiu. Jednak poza kursami na giełdzie oraz pojęć typu ‘zaawansowana technologia’ czy ‘zaszyfrowany klucz prywatny’ chciałabym zwrócić uwagę na bliską mi kwestię – jaki to może mieć wpływ na social media i co za tym idzie, na ich użytkowników?…
Więcej dowiesz się na: https://marketingdlaludzi.pl
Nowości na Binance: Loom Network (LOOM)
Na giełdzie Binance pojawił się dzisiaj nowy projekt – Loom Network (LOOM). Dostępne pary handlowe to: LOOM/BNB, LOOM/BTC oraz LOOM/ETH.
Loom Network (LOOM)
Loom Network buduje podstawową platformę infrastrukturalną, która pomoże sieci Ethereum skalować się i jest pierwszym tego typu rozwiązaniem problemu skalowalności dla sieci Ethereum…
Więcej dowiesz się na: https://gieldykryptowalut.pl
07.05.2018 – Wicked Crypto Meetup #6
W poniedziałek 7 maja serdecznie zapraszamy Państwa na szóste już spotkanie z serii Wicked Crypto Meetup, tym razem poświęcone kryptowalucie Decred. Wstęp na wydarzenie jest darmowy, jednak obowiązuje wstępna rejestracja.
Czym jest Decred?
Decred to autonomiczna waluta cyfrowa. Dzięki hybrydowemu blockchainowi PoW / PoS jest to zdecentralizowana, zrównoważona i samorządna waluta, w której udziałowcy tworzą reguły. Innowacyjny model głosowania konsensusowego wzmacnia społeczność i pozwala na płynne przejście z jednego zestawu reguł do drugiego…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
Amerykańska Federalna Komisja Handlu oferuje bezpłatne warsztaty o oszustwach kryptograficznych
Tegoroczne warsztaty Amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu (FTC) odbędą się bezpłatnie latem tego roku. Głównym celem warsztatów będzie edukowanie społeczeństwa na temat zagrożeń kryptowalutowych.
Adresatami imprezy będą grupy konsumentów, organy ścigania, organizacje badawcze i inni. Celem warsztatów będzie zbadanie, w jaki sposób oszuści wykorzystują zainteresowanie cyfrowymi środkami rozliczeniowymi…
Więcej dowiesz się na: https://krypto.net.pl
Bitcoin powodem epidemii narkotykowej?
Władze Stanów Zjednoczonych uznały, że to Bitcoin jest winny wzmagającej się epidemii narkotyków opioidowych.
Aaron Shamo to mieszkaniec Utah. W 2009 roku odkrył potencjał kryptowalut. Jakiś czas później, rozpoczął wydobycie dla Bitcoin. W tym czasie studiował w Utah Valley University. W dalszym ciągu gromadził cyfrowe środki rozliczeniowe…
Więcej dowiesz się na: https://krypto.net.pl
Kryptowaluty nie takie złe jak mogłyby się wydawać
Rząd Hongkongu opublikował raport dotyczący prania pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Wbrew obiegowej opinii, kryptowaluty nie mają znaczącego wpływu na wzrost tego typu przestępczości.
Agencja rządowa Hongkongu ds. Usług Finansowych oraz Skarbu Państwa (ang. Financial Services and Treasury Bureau – FSTB) opublikowała 30 kwietnia swój raport. Dotyczył on przede wszystkim zagadnień związanych z oceną ryzyka prania pieniędzy (ang. money laundering) oraz finansowania terroryzmu (ang. terrorism financing). Jednym z wniosków raportu było stwierdzenie, że kryptowaluty jak np. bitcoin nie są specjalnie związane z którymkolwiek z wymienionych przestępstw…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
Nowości na Bitfinex: Verge (XVG) oraz Stellar (XLM)
Zagraniczna giełda kryptowalut Bitfinex dodała dzisiaj dwie nowe kryptowaluty do swojej oferty: Verge (XVG) i Stellar (XLM). Obie kryptowaluty dostępne są w parach z BTC, ETH, USD, EUR, GBP oraz JPY.
Verge (XVG)
Verge to zdecentralizowana platforma blockchain i token kryptograficzny stworzony z myślą o prywatności. Verge jest szybki, elastyczny, prywatny i anonimowy. Oprócz tego jest to waluta stworzona do wspierania masowej adopcji, ponieważ skaluje się ona na całym świecie…
Więcej dowiesz się na: https://gieldykryptowalut.pl
Ranking kryptowalut kwiecień 2018
Kwiecień już za nami, a długi weekend majowy właśnie się rozpoczyna. To dobra okazja by na spokojnie spojrzeć wstecz na wydarzenia z zeszłego miesiąca. A było ich sporo, szczególnie w Polsce, gdzie pod koniec marca MF wydało kontrowersyjne komunikaty w sprawie opodatkowania kryptowalut. Która moneta poradziła sobie najlepiej i jakie wydarzenia miały wpływ na cenę w kwietniu? Odpowiedzi znajdziecie w naszym rankingu!
Kwiecień upłynął pod znakiem zapytania w kwestii podatków. Choć na społeczność zagraniczną i cenę Bitcoina sytuacja ta nie miała większego wpływu, to jednak pytanie: „Płacić PCC czy nie?” zadawał sobie praktycznie każdy polski trader. Pod koniec marca Ministerstwo Finansów wydało komunikat, z którego wynikało, że od każdej transakcji na giełdach kryptowalut trzeba odprowadzić podatek od czynności cywilnoprawnych. Doszłoby zatem do tak kuriozalnej sytuacji, że osoby wykonujące dużo dziennych transakcji (tzw. daytrading) musieliby zapłacić setki tysięcy złotych podatku, podczas gdy obracali zaledwie parunastoma tysiącami (a czystego zysku mieli jeszcze mniej)…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl