Pracownicy Apple sprzedawali dane klientów w Chinach. Zarobili mnóstwo pieniędzy
Apple szczyci się tym, iż bardzo poważnie podchodzi do kwestii prywatności swoich klientów – opór firmy wobec FBI w sprawie telefonu należącego do przestępcy przysporzył jej łatkę „strażnika informacji”, choć wiadomo, iż firma musiała współpracować ze służbami w niektórych kwestiach. Amerykańskie standardy firmy nie sięgają jednak wszędzie, bo pracownicy giganta pozwolili sobie sprzedać nieco danych klientów – w Chinach.
Nawet wśród zwykłych konsumentów panuje przekonanie, że urządzenia Apple są bardzo bezpieczne. Po części mają rację – szczelność oprogramowania komórkowego jest uwarunkowana restrykcjami, włącznie z zamknięciem użytkownika w jednym słusznym repozytorium, gdzie programy są skrupulatnie sprawdzane pod kątem złośliwego kodu. Istnieją niewielkie szanse, że w trakcie procedur sprawdzających uda się przemycić jakiekolwiek instrukcje mogące posłużyć do przejęcia telefonu. Inaczej jest z komputerami – te są obłożone znacznie mniejszymi restrykcjami, ale podobnie jak telefony mogą się poszczycić całkiem sporym poziomem bezpieczeństwa, wynikającym pośrednio z mniejszej popularności platformy macOS, niż Windows – zwyczajnie bardziej opłaca się pisać złośliwe programy komputery z systemem Microsoftu na pokładzie. Podobnie jest z atakami hakerów…
Czytaj więcej na: http://antyweb.pl
Kamery szpiegują swoich użytkowników
F-Secure ostrzega – te modele zamiast chronić mogą ułatwić życie włamywaczom. Kamery do monitoringu produkowane przez chińskie firmy są podatne na ataki hakerskie. Tak wynika z raportu firmy F-Secure. Producent antywirusów zaleca właścicielom kamer odłączenie ich od sieci.
Firma F-Secure przebadała dwa modele kamer IP – Foscam C2 oraz Opticam i5 HD. Producent oprogramowania antywirusowego wykrył 18 błędów, które do tej pory nie zostały naprawione przez chińską firmę. Po kilku miesiącach bez reakcji ze strony producenta, F-Secure zdecydował się w końcu ujawnić raport. Jednak ze względu na bezpieczeństwo użytkowników sprzętu nie publikuje szczegółowych informacji o lukach w oprogramowaniu feralnych urządzeń.
Poza modelami Foscam i Opticam, zagrożonych może być jeszcze 14 modeli innych marek. Dlatego eksperci F-Secure zalecają, aby ich posiadacze całkowicie odłączyli je od sieci. Oto lista marek, których kamery mogą być podatne na ataki…
Czytaj więcej na: http://www.chip.pl/