Warszawa, 25 stycznia 2018 – Fujitsu, przyjmując rolę lidera technologicznego, bierze udział w finansowanym przez Unię Europejską projekcie „Predictive Security for IoT Platforms and Networks of Smart Objects (SecureIoT)”1, którego celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa internetu rzeczy w branżach automotive, wytwórczej, a także sektorze medycznym i infrastrukturalnym.
Projekt odnosi się do problemu diagnozowania i minimalizowania zagrożeń bezpieczeństwa w brzegowych częściach sieci, których zróżnicowanie i niejednorodne polityki w zakresie technologii IoT nakazują wdrożyć nowe zasady postępowania, bazujące na zasadach automatyzacji i technologii sztucznej inteligencji. W ramach programu Horizon 2020, Fujitsu, wraz z 13 partnerami reprezentującymi 9 krajów Unii, stworzy rozwiązania chroniące przed złośliwym oprogramowaniem systemów i robotów. Celem jest podwyższenie poziomu bezpieczeństwa w wymienionych branżach, a także wśród ich klientów i szeroko pojmowanym społeczeństwie.
Zabezpieczając następną generację usług IoT
Projekt powstaje w ramach wspólnego wysiłku Fujitsu i innych globalnych liderów usług cyberbezpieczeństwa i IoT. W efekcie ma powstać kolejna generecja zdecentralizowanego internetu rzeczy. Partnerzy dostarczą serię skalowalnych i otwartych usług, opierających się na założeniu bezpiecznego internetu rzeczy. Usługi mają być wspierane przez sztuczną inteligencję i Big Data, a także wykorzystywać doświadczenie w dziedzinie Przemysłu 4.0. Rozwiązania i rekomendacje wypracowane w czasie trwania projektu staną się wskazówką dla dostawców, integratorów i producentów sprzętu platform IoT, którzy będą mogli w ten sposób sprostać obecnym i przyszłym wymogom bezpieczeństwa.
Fujitsu przyjęło rolę lidera technologicznego projektu w związku z globalnymi osiągnięciami firmy w dziedzinie IoT. Wśród innych czynników wpływających na wybór znalazły się m.in. działania na rzecz Przemysłu 4.0., a także otwarcie Industry 4.0 Competency Center2 w Monachium. Najnowsza aktywność firmy na tym polu łączy know-how w dziedzinie przemysłowego internetu rzeczy, technologii platform internetu rzeczy, usług zarządzania sprzętem i doświadczenie w produkcji. Ośrodek Competency Center dostarcza pełną infrastrukturę zasobów, a także dostęp do wiedzy 300 europejskich ekspertów. Służy również dodatkowymi zasobami w Japonii. Celem jest pomoc od momentu zdefiniowania projektu, przez testy proof-of-concept, aż po wdrożenia.
1Projekt, mający trwać od stycznia 2018 roku do grudnia 2020 roku, zyska finansowanie w ramach program Unii Europejskiej Horizon 2020. Umowa w sprawie przyznania dotacji jest obecnie konstruowana.
2Więcej informacji na temat Industry 4.0 Competence Centre w Monachium znajduje się pod linkiem:
Zasoby on-line
- Blog Fujitsu: http://blog.ts.fujitsu.com.
- Twitter Fujitsu: http://www.twitter.com/Fujitsu_Global.
- LinkedIn Fujitsu: http://www.linkedin.com/company/fujitsu.
- Facebook Fujitsu: http://www.facebook.com/FujitsuICT.
- Fujitsu Media Portal: http://mediaportal.ts.fujitsu.com/pages/portal.php.
- Newsroom Fujitsu: http://ts.fujitsu.com/ps2/nr/index.aspx.
Kontakt z mediami – Fujitsu
Linkleaders
Consultant
Katarzyna Kamińska
Telefon: + 48 517 441 432
E-mail: katarzyna.kaminska@linkleaders.pl
Linkleaders
Junior Consultant
Arkadiusz Lorenc
Telefon: + 48 538 113 774
E-mail: arkadiusz.lorenc@linkleaders.pl
Informacje o firmie Fujitsu
Firma Fujitsu jest wiodącym japońskim producentem technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), który oferuje pełen asortyment produktów, technologii, rozwiązań i usług. Ponad 155 000 osób obsługuje klientów w ponad 100 krajach. Wykorzystujemy nasze doświadczenie i moc technologii informacyjno-komunikacyjnych do kształtowania przyszłości społeczeństwa z naszymi klientami. Skonsolidowane przychody Fujitsu Limited (TSE: 6702) to 4,5 biliony jenów (US $40 mld) za rok obrotowy zakończony 31 marca 2017 roku. Więcej informacji można uzyskać na www.fujitsu.com.
Informacje o Fujitsu EMEIA
Fujitsu promuje ideę Human Centric Intelligent Society, wg której innowacje wynikają z integracji ludzi, informacji i infrastruktury. W regionach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Indii (EMEIA), pracuje nad tym zespół 28 000 osób, które na co dzień łączą biznes z technologiami, tworząc nową wartość dla naszych klientów i partnerów. Umożliwiamy w ten sposób transformację cyfrową, która zakłada połączenie usług technologicznych opierających się na AI (sztuczna inteligencja), IoT (internet rzeczy) i chmurze, chronionych przez narzędzia cyberbezpieczeństwa. Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.fujitsu.com/fts/about/.
Wszelkie nazwy firm lub produktów ujęte w materiale stanowią własność ich właścicieli. Informacje zawarte w tej informacji prasowej są aktualne w momencie jej dystrybucji i mogą zostać zmienione bez wcześniejszego powiadomienia o tym.