Z ostatniej chwili
Koronawirus - uwaga na cybeprzestępców! Microsoft zniszczył botnet, który zainfekował 9 milionów maszyn. Procesory Intel z kolejną luką bezpieczeństwa
Koronawirus - uwaga na cybeprzestępców! Microsoft zniszczył botnet, który zainfekował 9 milionów maszyn. Procesory Intel z kolejną luką bezpieczeństwa

Koronawirus – uwaga na cybeprzestępców! Microsoft zniszczył botnet, który zainfekował 9 milionów maszyn. Procesory Intel z kolejną luką bezpieczeństwa

Koronawirus – uwaga na cybeprzestępców!

Epidemia koronawirusa jest dla cybeprzestępców świetną okazją do korzystania z tego tematu, aby wyłudzać dane. Na co należy szczególnie uważać?

CERT Polska ostrzega, że wzrasta liczba ataków, wyłudzeń i akcji phishingowych, mających na celu wyłudzenie loginu oraz hasła do Facebooka. Łączy je wykorzystanie gorącego tematu – koronawirusa. Scenariusz ataków jest taki sam, jak przy innych tematach, cieszących dużym zainteresowaniem – jak wybory czy skandale. Jak podaje CERT: „Strona, na której znajduje się ta informacja najczęściej podszywa się pod portal informacyjny, stronę policji czy stacji TV…

Więcej dowiesz się u źródła >

Microsoft zniszczył botnet, który zainfekował 9 milionów maszyn

Microsoft ujawnił dzisiaj, że wraz z partnerami z 35 krajów rozbił potężny botnet – Necurs – który odpowiada za infekcję olbrzymiej liczny maszyn. Stoi on za licznymi szkodnikami malware, wpuszczonymi do sieci.

Microsoft posiada w swoich strukturach wydzielony dział do walki z cyberprzestępstwami – Digital Crimes Unit. Współpracuje on z licznymi organizacjami związanymi z cyberbezpieczeństwem na całym świecie. Jego najnowszy sukces to uziemienie botnetu Necurs, który odpowiada m.in. za dystrybucję bankowego trojana GameOver Zeus. Botnet używał specjalnego algorytmu do tworzenia domen – jak przewiduje zespół Microsoftu, w ciągu kolejnych 25 miesięcy wygenerowałby ich ponad 6 milionów…

Więcej dowiesz się u źródła >

Procesory Intel z kolejną luką bezpieczeństwa. Tej nie da się załatać

Badacze z Positive Technologies odkryli kolejną lukę w zabezpieczeniach Converged Security and Management Engine (CSME) w procesorach firmy Intel. Gwoli wstępu/wyjaśnienia – CSME to niewielki procesor w CPU i rodzaj „czarnej skrzynki”, który ma dostęp do całego przepływu danych i jest dedykowany zapewnieniu bezpieczeństwa całego SoC.

Intel chroni swoją dokumentację, aby powstrzymać kopiowanie rozwiązań przez innych dostawców (temu krokowi nie ma się co dziwić), jednak badaczom udało się odkryć wadę w projektowaniu CSME, którą można wykorzystać w milionach systemów opartych na procesorach Intel, które zostały wyprodukowane w ciągu ostatnich pięciu lat…

Więcej dowiesz się u źródła >

TikTok jest programem szpiegującym? Tak twierdzi szef Reddit

Steve Huffman jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym popularnego forum internetowego Reddit. Ostatnio podczas dyskusji panelowej zaczął otwarcie krytykować TikTok. Twierdzi, że popularna aplikacja jest programem szpiegującym i nazwał ją „fundamentalnie pasożytniczą”.

TikTok szpieguje użytkowników?

W trakcie dyskusji padło stwierdzenie, że start-upy z Doliny Krzemowej mogą uczyć się od TikToka i jego innowacji. Wówczas szef Reddit ostro zareagował…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ten raport VMware daje obraz zagrożeń, z jakimi będą mieć do czynienia firmy

VMware opublikował swój najnowszy raport poświęcony krajobrazowi współczesnych cyberzagrozeń. Opracowanie nosi nazwę „VMware Carbon Black 2020 Cybersecurity Outlook” i pokazuje najpopularniejsze techniki i sposoby cyberataków zaobserwowane w ciągu ostatniego roku. Oto najważniejsze wnioski:

Na 2000 analizowanych cyberataków, ponad 90 proc. imituje standardowe zachowania ruchu sieciowego, zaufane procesy lub po prostu dezaktywuje rozwiązania zabezpieczające. Pierwsze miejsce zajmuje na liście najczęściej stosowanych technik ransomware. W ciągu ostatniego roku hakerzy chętniej sięgali po tę metodę niż rok wcześniej, a w 95% przypadków ataki te były maskowane…

Więcej dowiesz się u źródła >

DuckDuckGo udostępnia bazę danych na temat skryptów śledzących. Która firma ma ich najwięcej?

DuckDuckGo, twórcy bezpiecznej wyszukiwarki, przeglądarki i zestawu rozszerzeń stawiających na pierwszym miejscu prywatność użytkowników udostępnili publicznie swoją bazę danych nazywaną Tracker Radar.

Gdyby świat choć w drobnym procencie oszalał na punkcie bezpieczeństwa w sieci tak, jak czyni to w sprawie koronawirusa, to internet stałby się lepszym miejscem… a wszyscy duzi gracze stawiający na śledzenie użytkowników mieliby przekichane. No cóż, może kiedyś — na tę chwilę realnie śledzeniem w sieci i tamtejszym bezpieczeństwem interesuje się mniej niż więcej użytkowników…

Więcej dowiesz się u źródła >


Wyskoczył trupek z szafy: możliwość zdalnego wykonania kodu w usłudze pppd (nie wymaga uwierzytelnienia). Podatne wszystkie wersje wydane w ostatnich 17 latach

W dzisiejszym #vulnz będzie krótko. Kto pamięta zamierzchłe czasu modemów, pewnie kojarzy również usługę pppd. Obecnie również jest używana (choć jest często nieco ukryta – np. firmware  routerów klasy domowej). W każdym razie tutaj czytamy:

Due to a flaw in the Extensible Authentication Protocol (EAP) packet processing in the Point-to-Point Protocol Daemon (pppd), an unauthenticated remote attacker may be able to cause a stack buffer overflow, which may allow arbitrary code execution on the target system…

Więcej dowiesz się u źródła >

Wykryto lukę bezpieczeństwa w procesorach AMD – problem dotyczy też nowych Ryzenów

Luka bezpieczeństwa w procesorach… AMD? Sprawa jest poważna, bo problem ma występować we wszystkich modelach wydanych w ostatnich ośmiu latach.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do luk bezpieczeństwa w procesorach Intel (nawet wczoraj informowaliśmy o nowej podatności w mechanizmie CSME). Tym razem jednak mamy niespodziankę, bo zagrożone są… procesory AMD…

Więcej dowiesz się u źródła >

Luka bezpieczeństwa w procesorach AMD – producent uspokaja, ale naukowcy są innego zdania

Luka bezpieczeństwa w procesorach AMD to bardziej skomplikowany problem, niż nam się na początku wydawało. Na jaw wyszły nowe informacje producenta i badaczy. Problem w tym, że owe informacje są sprzeczne.

Luka Take A Way w procesorach AMD to jeden z najgorętszych tematów ubiegłego tygodnia. Temat wywołał burzliwą dyskusję w komentarzach, aczkolwiek trudno było dyskutować bez odpowiedzi producenta. Teraz mamy więcej informacji… i jeszcze więcej niewiadomych…

Więcej dowiesz się u źródła >

Włamał się do kamer CCTV nielegalnego call center scamującego ludzi. Demaskuje sposoby działania scammerów

Jeśli z kolei potrzebujesz skrótu tekstowego, bardzo proszę: Jim Browning niezbyt lubi scammerów (przykład: wyskakuje Wam czerwony przeglądarkowy popup – „wykryto problem z komputerem – dzwoń na numer taki a taki – za drobną opłatą specjaliści usuną problem”) – więc postanowił zrobić małą zasadzkę na jednego z nich.

Przygotował w ten sposób swój komputer, że był w stanie dostać się na komputer scamującego (taki mały, niewinny hack). Co dalej? Okazało się, że dostał się do całego call center, znajdującego się w Indiach. A jak to w Indiach bywa, IT security całej placówki nie było zbyt wysokie…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ten ransomware przynosi hakerom największe zyski

Przedstawiciel amerykańskiej agencji śledczej FBI podał na zakończonej kilka dni temu w Kalifornii konferencji zorganizowanej przez RSA, , że według jej wiedzy ofiary ataków ransomware zapłaciły hakerom w ciągu ostatnich sześciu lat ponad 140 mln USD za możliwość odzyskania plików, które zostały przez nich zaszyfrowane.

FBI sporządziło raport analizujący skutki ataków ransomware przeprowadzonych między styczniem 2013 roku i lipcem 2019 roku. Wynika z niego, że użytkownicy zapłacili w tym czasie hakerom okup o łącznej wartości 144,35 mln USD. Chodzi tu wyłącznie o haracz płacony w wirtualnej walucie bitcoin, gdyż hakerzy przeprowadzający tego rodzaju ataki wybierają prawie w stu procentach przypadków żądają zapłaty właśnie w tej walucie. Oznacza to, że kwota ta może być w rzeczywistości większa…

Więcej dowiesz się u źródła >

Phishing „na Allegro” – jak nie dać się oszukać?

Jak donosi Fortinet, wielu użytkowników serwisu Allegro otrzymało e-maile z informacją o zablokowaniu ich kont. Przyczyną ma być nieuregulowanie płatności. Uwaga – to oszustwo!

Wiadomość, która przychodzi rzekomo od Allegro, jest dziełem cyberprzestępców. Stanowi klasyczny phishing, czyli próbę wykradzenia informacji. Tego typu ataki to często podszywanie się pod znane marki i firmy, jednak użytkownicy po ich otrzymaniu wpadają w panikę i myśląc, że dana wiadomość naprawdę pochodzi od znanego nadawcy, klikają na link wiodący do płatności. Często w wiadomościach takich jest załącznik, stanowiący rzekomo fakturę lub inny dokument, który należy pobrać…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Złodzieje mają przegwizdane. Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony Google testuje nową funkcję Androida, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA