Z ostatniej chwili
Które urządzenia najbardziej nas szpiegują Biblioteka oparta o JS kradła BTC! Ojciec Rydzyk stworzył portal o cyberbezpieczeństwie Uwaga na SMS-y

Które urządzenia najbardziej nas szpiegują? Biblioteka oparta o JS kradła BTC! Ojciec Rydzyk stworzył portal o cyberbezpieczeństwie? Uwaga na SMS-y

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Ranking urządzeń, które najbardziej nas szpiegują

Mozilla przed świątecznymi prezentowymi zakupami przygotowała zestawienie sprzętów uwzględniające zbierane przez nie dane. Listy „Super creepy!” i „Not creepy!” powstały w oparciu o opinie użytkowników i analizy samej fundacji. Internauci nie ufają inteligentnym głośnikom i kamerom, przychylnie patrzą natomiast na konsole oraz czytniki e-booków.

Na stronie Mozilli użytkownicy mogą ocenić urządzenia pod kątem ich szpiegujących funkcji. Głośniki, zegarki i konsole są sklasyfikowane od najmniej podejrzanych po coraz bardziej „przerażające” (ang. creepy). Część sprzętów została też oznaczona przez Mozillę jako spełniająca minimalne standardy bezpieczeństwa…

Więcej dowiesz się u źródła >

Tylna furtka odkryta w bardzo popularnej bibliotece JS kradła BTC

Biblioteka pobierana dwa miliony razy w tygodniu dostała tylną furtkę umożliwiającą kradzieże bitcoinów. A cały proces infekcji polegał na tym, że ktoś kogoś poprosił o przejęcie nad nią kontroli. Witajcie w świecie darmowego oprogramowania.

Wczoraj wieczorem wybuchła bomba – okazało się, że bardzo popularna biblioteka Node.js EventStream korzystała z kodu, który korzystał z kodu, który był złośliwy – i do tego zaszyfrowany. Ta sytuacja trwała od tygodni i nikt się nie zorientował…

Więcej dowiesz się u źródła >


Ojciec Rydzyk stworzył portal o cyberbezpieczeństwie. Niech się trwoży serce Wasze!

Jak informuje serwis OKO.press, fundacja ojca Rydzyka we wrześniu otrzymała 416 000 PLN z Funduszu Sprawiedliwości na projekt “Bądźmy Bezpieczni”. W jego skład wchodzi portal ostrzegamy.online, na który wedle oświadczenia ministerstwa, przeznaczono jedynie 15 000 PLN netto.

Kiedy usłyszeliśmy, że taki serwis powstał, zareagowaliśmy tak, jak Pani na pierwszym obrazu ze strony serwisu. Trochę z ciekawością a trochę z przerażeniem (konkurencja!). Potem spojrzeliśmy na jego łamy i tu naszą reakcję opisuje drugie ze zdjęć — taki trochę facepalm… A potem było już tylko gorzej. I znów — trzecie zdjęcie z głównej strony serwisu ostrzegamy.online doskonale oddaje nasz obecny nastrój…

Więcej dowiesz się u źródła >


Uwaga na SMS-y od nadawcy “OPERATOR”

Wygląda na to, że nie ma już dnia, aby Polacy nie otrzymywali SMS-ów z prośbą o dopłatę złotówki. Ten przekręt, który po raz pierwszy obserwowaliśmy 2 miesiące temu mocno się rozpowszechnił. Dziś do ofiar spływają SMS-y z nadawcy opisanego jako “OPERATOR” a zawierają one następującą treść…

Więcej dowiesz się u źródła >

NPM: zbackdoorowano pakiet mający 2 000 000 pobrań tygodniowo

Chodzi o event-stream, a szczegóły dostępne są tutaj. Dodany, złośliwy kod stara się wykradać kryptowalutę(y) z portfeli użytkowników – prawdopodobnie żeby kod zadziałał musi być dołączony właśnie do projektu, który realizuje tego typu operacje.

Jak doszło do infekcji? Poprzedni zarządzający repozytorium odpowiada z rozbrajającą szczerością…

Więcej dowiesz się u źródła >

Niemiecka agencja rządowa publikuje wymagania bezpieczeństwa dla domowych routerów. Można uzyskać oznaczenie „bezpieczny router”

Znajdziemy tutaj m.in wymagania dotyczące: ustawień firewalla (np. jakie usługi nie mogą być dostępne na zewnątrz), minimalnych wymagań dla haseł czy wymaganej dostępności WPA2.

W dokumencie są też opisane elementy związane z DNS (łącznie z takimi szczegółami jak kwestia odporności na atak DNS rebinding) / DHCP / aktualizacjami firmware czy organizacją przywrócenia ustawień fabrycznych…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Ataki zero-click Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA