Ktoś szantażuje polskie kancelarie prawne. Jeśli ofiara się nie ugnie – przejęte konta Google zaczynają masowo wpisywać negatywne opinie
Od jakiegoś czasu prawnicy otrzymują „propozycję nie do odrzucenia”: zapłać 200zł, albo będziesz mieć negatywne opinie w Google.
Jak widać proceder cały czas ma miejsce – jeden z czytelników podzielił się z nami takim, aktualnym e-mailem…
Więcej dowiesz się u źródła >Microsoft ostrzega użytkowników przed dziurawą aplikacją TikTok
Korporacja opublikowała informację opisującą szczegółowo lukę (nazywając ją zagrożeniem typu „one click”), którą wykrył w aplikacji TikTok uruchamianej na urządzeniach Android jeden z uczestników firmowego programu bug bounty. Powoduje ona iż po kliknięciu przez użytkownika określonego linku, haker jest w stanie przejąć jego konto.
Dobra wiadomość jest taka, że twórcy aplikacji zareagowali bardzo szybko na przekazaną im informację o tym zagrożeniu i opracowali już poprawkę, która je likwiduje…
Więcej dowiesz się u źródła >Jak zabezpieczyć komputery z Windows przed Ransomware?
Ransomware to jedno z najbardziej destrukcyjnych zagrożeń. Jak chronić przed nim urządzenia końcowe z systemem operacyjnym Windows?
Ransomware to rodzaj ataku, który może być dla organizacji niezwykle bolesny. Hakerzy atakują urządzenia końcowe najmniej świadomych użytkowników, a zaszyfrowanych danych często nie da się odzyskać. Wiele światowych korporacji, które zostały zaatakowane przez ransomware musiało zapłacić wielomilionowe okupy, aby odzyskać dostęp do swoich danych…
Więcej dowiesz się u źródła >Ekipy od ransomware wykorzystują podatny anti-cheat z gry Genshin Impact
Systemy anty-cheat często działają z maksymalnymi możliwymi uprawnieniami (aby móc wykryć jak najwięcej) zatem potencjalna podatność w tego typu module daje duże możliwości (wykonanie kodu na poziomie jądra systemu operacyjnego). Tak jest i w tym przypadku:
a vulnerable anti-cheat driver for the popular role-playing game Genshin Impact. The driver is currently being abused by a ransomware actor to kill antivirus processes and services for mass-deploying ransomware…
Więcej dowiesz się u źródła >Podmienione telefony niby „znanych marek” ze zbackdoorowaną wersją Androida
Portal Dr. Web informuje o wykryciu backdoorów w partycjach systemowych budżetowych modeli smartfonów z Androidem. Złośliwe oprogramowanie cechuje się możliwością wykonania dowolnego kodu w zbackdoorowanym komunikatorze WhatsApp oraz jego biznesowej wersji.
Wśród scenariuszy ataków może być przechwytywanie czatów, kradzież informacji i realizacja kampanii spamowych. Na urządzeniach gdzie problem wykryto, rzekomo zainstalowano nowoczesną i bezpieczną wersję Androida. Gdzie jest niezwykłość całej sytuacji?…
Więcej dowiesz się u źródła >
Aktualizacja cen i podsumowanie inwestycji na Midas.Investments: sierpień
Masywny cyberatak na Czarnogórę. Nie działają systemy rządowe. Ambasada USA ostrzega o możliwych problemach z publiczną infrastrukturą, transportem, telekomunikacją
Na razie nie wiele wiemy, poza tym że wyniku ataku nie działają serwisy rządowe – w tym główny gov[.] me, który jeszcze niedawno wyglądał tak…
Szef państwowej służby bezpieczeństwa IT Dusan Polovic powiedział, że władze nie są w stanie aktywować niektórych usług online, a pewna liczba stacji roboczych została zhackowana. Koszt malware użytego do pierwszych ataków szacowany jest na 100 tys. do 2,5 mln dolarów (wyceny na darknecie) – dodał Polovic…
Więcej dowiesz się u źródła >Ukraińska policja najechała call center podszywające się pod banki. Wrabiali ofiary na inwestycje w kryptowaluty, akcje, ropę, …
Opis całej operacji policji możecie znaleźć tutaj (ciekawe jaką rolę pełni(ł) oznaczony przez nas strzałką rekwizyt).
W samym biurze – jak to w mini korpo – rozwieszone były motywujące hasła 🙂 „nie czekaj na okazję – stwórz ją”…
Więcej dowiesz się u źródła >Cztery sposoby na zatrzymanie fałszywych SMS-ów
Spamerzy starają się wyłudzić od swoich potencjalnych ofiar dane lub skłonić do pobrania złośliwego oprogramowania. Jednak istnieje kilka skutecznych sposobów pozwalających wykryć i zatrzymać wiadomości tekstowe będące spamem.
Otrzymywanie wiadomości tekstowych ze spamem bywa nie tylko niezwykle irytujące, ale również niebezpieczne, ponieważ spamerzy mogą wyłudzać od odbiorców cenne informacje lub wysyłać im w załącznikach malware. Co gorsza, SMS-y wysyłane przez oszustów są coraz lepiej dopracowane – nie zawierają błędów stylistycznych bądź ortograficznych, a czasami zawierają grafikę do złudzenia przypominającą firmy lub instytucje, pod które podszywają się spamerzy. Eksperci z firmy Bitdefender przygotowali kilka porad pozwalających przechytrzyć SMS-owych spamerów…
Więcej dowiesz się u źródła >