Wirus OSX Dok został wykryty przez ekspertów od bezpieczeństwa z firmy ESET. Atakuje komputery z systemem macOS. Przestępcy rozsyłają malware pocztą elektroniczną, podszywając się pod banki, a także pod firmę Apple. Infekcja następuje po otworzeniu pliku .zip, po czym robak sprawdza dysk w poszukiwaniu haseł. Co ważne, wirus zaraża też systemowego menadżera haseł Keychain, który jest zastępowany programem, przekazującym hakerom dane z wykorzystaniem sieci Tor. Oprócz tego OSX Dok preparuje w przeglądarce strony internetowe.

Infekcja OSX Dok następuje po otworzeniu pliku zip (fot. Malwarebytes)

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

Na macOS pojawiło się OSX Dok, kolejne phishingowe malware

Niedawno odkryte malware, które działa na macOS, właśnie zaczęło imitować strony bankowości, by wykradać informacje przez zainfekowane komputery. OSX Dok, bo tak się nazywa, wpływa na system operacyjny tak, by ominąć zabezpieczenia systemowe i przetrząsać komputer w poszukiwaniu naszych haseł.

Malware używa ataków phishingowych i tzw. man in the middle (MITM), czyli podsłuchujących dane transmisje i wiadomości. Na początku malware w podstępny sposób nakłaniało do udostępnienia swojego keychaina, czyli programu na macOS agregującego hasła do różnych miejsc. Teraz jednak złośliwe oprogramowanie wyewoluowało w groźny sposób i skłania swoje ofiary do udostępnieniadanych do bankowości elektronicznej

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl