Z ostatniej chwili
Najlepszy antywirus na 2019 rok. Wzrasta liczba cyberataków na instytucje państwowe! Wtyczka do Chrome dla ochrony waszych haseł. Poprawki Windows 10

Najlepszy antywirus na 2019 rok. Wzrasta liczba cyberataków na instytucje państwowe! Wtyczka do Chrome dla ochrony waszych haseł. Poprawki Windows 10

Najlepszy antywirus 2019 (według AV-TEST)

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego komputera lub smartfona i zastanawiasz się, jaki antywirus w 2019 roku najlepiej się wywiąże z tego zadania? Oto odpowiedź.

Jaki antywirus wybrać w 2019 roku? Niezależny instytut badawczy AV-TEST stara się udzielić odpowiedzi na to pytanie. Jak co roku nagrodami wyróżnił najlepsze antywirusy, czyli przede wszystkim te, które w jego testach w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy osiągały najwyższą skuteczność i cechowały się przy tym odpowiednią wydajnością…

Więcej dowiesz się u źródła >

Wzrasta liczba cyberataków wymierzonych w instytucje państwowe. Odpowiedzią ma być WOC

Specjaliści ABW oceniają, że tylko w 2018 roku zostało zgłoszonych ponad 31,8 tys. incydentów bezpieczeństwa sieciowego. Ponad 6 tys. uznano za ataki na sieć teleinformatyczną. Odpowiedzią na wyzwania i zagrożenia związane z rozwojem nowych technologii mają być Wojska Obrony Cyberprzestrzeni.

Wojska Obrony Cyberprzestrzeni mają zapewnić bezpieczeństwo sieci, monitoring zagrożeń oraz “cyberrozpoznanie”, a w ciągu trzech lat powinny osiągnąć zdolność operacyjną…

Więcej dowiesz się u źródła >

Wtyczka do Chrome sprawdzi, czy ktoś nie wykradł twojego hasła

Wyciek danych to ostatnio częste zjawisko. Dlatego Google wypuściło wtyczkę do Chrome, która sprawdzi, czy używane przez Ciebie hasło nie zostało skradzione.

Wtyczka ta nazywa się po prostu Password Checkup (czyli „Sprawdzenie hasła”). Pozwolę sobie zacytować opis jej działania…

Więcej dowiesz się u źródła >

Są kolejne poprawki usprawniające pracę czterech wersji systemu Win10

Microsoft udostępnił użytkownikom wczoraj – czyli w trzeci wtorek lutego – skumulowany pakiet aktualizacji modyfikujących systemy operacyjne Win10 1803, 1709, 1703 i 1607. Są to wszystko poprawki typu non-secirity, czyli nie związane z bezpieczeństwem systemu, ale usprawniające jego działanie.

Poprawki są pobierane i instalowane tylko wtedy, gdy użytkownik komputera kliknie opcję „Check for Updates” (Sprawdź aktualizacje). Zwraca uwagę fakt, że w pakiecie nie ma poprawek non-security modyfikujących system Win10 1809. Widocznie Microsoft nie przygotował ich na czas i trzeba się tu uzbroić w cierpliwość mając nadzieję, że pojawią się one w kolejnej edycji poprawek dedykowanych dla systemu Win10…

Więcej dowiesz się u źródła >


Złośliwi mówią: „to kara za niepłacenia za WinRAR-a”. No, nie do końca…

WinRAR to z całą pewnością niezwykle popularne narzędzie do obsługi archiwów. Jednocześnie ten kawałek software’owego świata był przez lata obiektem kpin: mimo monitów, które pojawiają się w programie, mało kto za niego zapłacił. Dlatego też najnowsze doniesienia dotyczące tego programu niektórzy kwitują w taki sposób, w jaki ujęliśmy to w tytule: „to kara za nieopłaconego WinRAR-a!”.

I rzeczywiście, wcale tak nie jest. Błąd bezpieczeństwa, który dotyczy programu WinRAR nie wynika z niechęci użytkowników aplikacji do zapłacenia jej twórcy. Wiadomo jednak, że w ciągu niemal dwóch dekad, WinRAR wystawił na niebezpieczeństwo około 500 mln użytkowników, którzy z niego korzystali na przestrzeni tego czasu. Błąd bezpieczeństwa bezpośrednio dotyczy pliku UNACEV2.dll (biblioteki programu WinRAR), która nie była używana już od około 2005 roku, aczkolwiek dalej była częścią oprogramowania…

Więcej dowiesz się u źródła >

Na chwilę przed wyborami Australia potwierdza atak na państwową infrastrukturę i partie polityczne

Australijski rząd ogłosił, że jego sieć komputerowa została dotknięta poważnym cyberatakiem. Po śledztwie przeprowadzonym przez krajowych ekspertów cybernetycznych, australijski premier Scott Morrison oświadczył, że rząd padł ofiarą cyberataku przeprowadzonego przez jedno z państw narodowych – pisze The Guardian.

W wyniku podjętych działań prewencyjnych zresetowane zostały hasła dostępu. Jak oświadczono przed komisją senacką – nie ma dowodów na to, by nadzorująca elekcję Krajowa Komisja Wyborcza, czy też któraś ze współpracujących z systemem federalnym komisji stanowych, ucierpiała w wyniku ataku…

Więcej dowiesz się u źródła >

Malware WinPot zamienia bankomaty w jednorękich bandytów…

Sporo bankomatów nie jest aż tak bezpieczna jak się wydaje. Kaspersky opisuje ciekawą rodzinę malware na bankomaty. Interfejs wygląda nieco podobnie jak w jednorękim bandycie. Po instalacji przestępca wybiera kasetkę (1-4) oraz naciska SPIN (podobnie jak na popularnych automatach do gier).

SPIN zaczyna wypłacać pieniądze, STOP zatrzymuje wypłatę, a SCAN sprawdza ponownie ile jest banknotów w urządzeniu…

Więcej dowiesz się u źródła >


Windows 10 – jak uniknąć awarii?

Windows 10 niespodziewanie zrestartował się lub też pokazał ekran z informacją o błędzie? A może nie działa sprawnie? Zobacz, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i co możesz zrobić, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

Windows 10 to oprogramowanie jak każde inne, a że perfekcyjnego jak dotąd nie wynaleziono – czasem zdarzy się wystąpienie błędu, które wywoła konieczność resetu lub sprawi, że system się zawiesi, pokaże się słynny „ekran śmierci” czy po prostu komputer/laptop nagle się wyłączy. Może być to wyjątkowo irytujące zwłaszcza w sytuacji, gdy pracowało się z dokumentami – po ponownym uruchomieniu systemu jest szansa, że postępy pracy nie zostały zapisane. W jaki sposób można zabezpieczyć się na takie sytuacje? Albo jeszcze lepiej – jak zminimalizować ryzyko ich wystąpienia?…

Więcej dowiesz się u źródła >

Tajwańskie bazy wojskowe ujawnione przez (Mapy) Google

Mapy Google to świetna usługa, która ułatwia podróżowanie i poznawanie odległych zakątków świata. Może jednak także stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa międzynarodowego. Oto przykład z Tajwanu.

Nad naszymi głowami (wyżej lub niżej, ale) nieustannie latają kamery obserwujące i fotografujące Ziemię z każdej strony. Dzięki nim mamy między innymi tak świetną usługę jak Mapy Google. Czasem jednak widzą one więcej, niż powinny. Ostatnia aktualizacja tych map przypadkowo ujawniła położenie tajnej bazy wojskowej z wyrzutniami rakiet Patriot położonej na terenie Tajwanu, jak podał The South China Morning Post…

Więcej dowiesz się u źródła >

Czym jest security.txt i dlaczego powinien znaleźć się w Twoim serwisie?

Bezpieczeństwo jest złożonym procesem. Jednak, gdy luki w zabezpieczeniach naszego serwisu / organizacji zostaną wykryte przez niezależnych konsultantów bezpieczeństwa (działających w dobrej wierze) – to często brakuje im kanałów do właściwego zgłoszenia odkrytych luk. W rezultacie błędy w zabezpieczeniach mogą pozostać nie zgłoszone lub zaginąć w ramach przesyłania ich do nieodpowiednich kontaktów.

Dlatego Ed Foudil zgłosił standard dla formatu pliku security.txt. Obiekt ten jest prostym plikiem tekstowym (podobnym do pliku robots.txt), który zawiera najważniejsze informacje o tym, z kim się skontaktować lub gdzie szukać informacji związanych z bezpieczeństwem witryny…

Więcej dowiesz się u źródła >

Nasz sąsiad ma najniebezpieczniejszych hakerów na świecie – zaskoczeni?

Pewnie nie. I słusznie – Rosjanie od dłuższego czasu już udowadniają swoją pozycję na „rynku” ataków cybernetycznych. Czy to za pomocą wszelkiego rodzaju zagrożeń, czy też za pomocą wyspecjalizowanych „armii” dokonujących nierzadko bardzo pomysłowych ataków – Rosja dominuje na tym polu i wygląda na to, że prędko to się nie zmieni.

Jednym z istotniejszych czynników przesądzających o powodzeniu ataków jest… szybkość napastnika. Uzyskanie dostępu do atakowanej infrastruktury to jeszcze nic – trzeba jeszcze zadbać o to, by odpowiednio szybko „przetrzepać” ofiarę oraz wyprowadzić z jej terytorium dane lub wbudować w nie kolejne exploity. I jak chodzi o Rosjan – są w tym naprawdę dobrzy. Wystarcza im średnio ok. 20 minut, by po uzyskaniu dostępu do infrastruktury ofiary móc eksplorować dane znajdujące się na serwerach…

Więcej dowiesz się u źródła >

Windows 7 będzie wspierać szyfrowanie SHA-2

Mamy ważną wiadomość dla użytkowników systemu Windows 7. Microsoft informuje, że aktualizacja tego systemu, po zainstalowaniu której będzie on wspierać szyfrowanie SHA-2, zostanie im udostępniona w drugi wtorek przyszłego miesiąca, czyli 12-go marca. W tym samym czasie pojawi się podobna poprawka przeznaczona dla systemu Windows Server 2008 R2 SP1.

Użytkownicy systemu Windows Server 2008 SP2 muszą się uzbroić w cierpliwość, gdyż podobna poprawka zostanie im udostępniona nieco później, bo w drugi wtorek następnego miesiąca (czyli 9-go kwietnia)…

Więcej dowiesz się u źródła >

Windows 7 – zainstaluj ten patch albo stracisz wsparcie

Użytkownicy Windows 7 wiedzą, że oficjalny koniec wsparcia nastąpi 14 stycznia 2020. Ale jeśli ktoś zablokował automatyczne aktualizacje, nastąpi to już w czerwcu 2019.

Co się dzieje? Microsoft dostarcza aktualizacje przy użyciu algorytmów szyfrujących SHA-1 i SHA-2. Wprowadzone zostały dla bezpieczeństwa, jednak zdecydowano się na częściowe wycofanie SHA-1 w kolejnej aktualizacji bezpieczeństwa, zaplanowanej na 12 marca. A w kolejnej, zapowiedzianej na czerwiec, będzie wyłącznie SHA-2. Problem jednak w tym, że dopiero instalacja marcowej umożliwia włączenie wsparcia dla SHA-2. Dlatego jeżeli chce się 16 czerwca zyskać ważne poprawki bezpieczeństwa, musi ona zostać zainstalowana…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga. Uwaga na fałszywe SMS-y. Mogą dotyczyć banków lub Urzędu Skarbowego

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga. Uwaga na fałszywe SMS-y. Mogą dotyczyć banków lub Urzędu Skarbowego

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga Sprawa jest poważna, ponieważ mowa o modelach, które nie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA