Z ostatniej chwili
Nie daj się wykiwać w Internecie. Nie, polskie służby nie złamały Signala i WhatsAppa. Skradzione konto na Instagramie
Nie daj się wykiwać w Internecie. Nie, polskie służby nie złamały Signala i WhatsAppa. Skradzione konto na Instagramie

Nie daj się wykiwać w Internecie. Nie, polskie służby nie złamały Signala i WhatsAppa. Skradzione konto na Instagramie?

Nie daj się wykiwać w Internecie. Oto 5 zasad bezpieczeństwa, które warto pamiętać

W temacie bezpieczeństwa w Internecie można mówić, pisać i słuchać w nieskończoność. Każdy i każda z nas jesteśmy przykładem, że wiedzę z tego zakresu trzeba sobie przypominać, bo ciągle tracimy czujność. Im dalej w las, tym więcej zagrożeń, a jednak my czujemy się z dnia na dzień w internecie coraz bardziej komfortowo.

Dane personalne

Niby absolutna podstawa, niby wszyscy o tym wiemy, a jednak. Ciągle niezwykle łatwo potrafimy dzielić się z nieznajomymi w Internecie swoim adresem e-mail (tak, to też może być dana personalna), danymi z kart płatniczych czy adresem zamieszkania…

Więcej dowiesz się u źródła >

Nie, polskie służby nie złamały Signala i WhatsAppa. Ziobro tego nie powiedział

Wiele osób przesłało nam wypowiedź ministra Ziobro dotyczącą komunikatorów WhatsApp i Signal z pytaniem, czy to oznacza, że “polskie służby złamały Signala”. Uspokajamy — nie. I co więcej, niczego takiego minister Ziobro nie stwierdził. Oto pełna wypowiedź ministra.

Minister Ziobro, komentując śledztwo prokuratury w sprawie Sławomira N. powiedział takie oto zdanie…

Więcej dowiesz się u źródła >

Skradzione konto na Instagramie? Teraz będzie łatwiej je odzyskać

Odzyskiwanie konta na Instagramie to niesamowicie czasochłonna sprawa i do tego taka nieznośna! Przed hakerami masa nieprzespanych nocy, podobnie jak przed naszymi celebrytami. Ktoś im musi powiedzieć, że teraz hakowanie konta na Instagramie już nie jest takie proste i jednak nie każdy łyknie wymówkę o przejęciu profilu przez osoby trzecie.

Instagram odpalił narzędzie “Security Checkup”, które przeprowadzi nas przez proces uwierzytelniania oraz sprawdzania ostatnich logów na utraconym koncie…

Więcej dowiesz się u źródła >

Kolejne ataki DDoS mogą generować ruch o niewyobrażalnej dotąd sile

W ostatnim czasie nastąpił lawinowy wzrost ataków DDoS, które potrafią skutecznie sparaliżować działalność firmy. Jednak najgorsze jest to, że rośnie też siła takich ataków. Dlatego zdaniem ekspertów hakerzy będą w stanie w najbliższym czasie inicjować ataki DDoS generujące nawet czterokrotnie większy ruch niż ma to miejsce obecnie.

Na początek kilka liczb. W 2020 roku natężenie ataków DDoS wzrosło w porównaniu z poprzednim o 50%, a rekord padł w maju, gdy ataków takich było 929 tys. Rośnie też siła ataków. W styczniu 2020 roku najsilniejszy do tego momentu atak generował ruch 1,5 Tbps, a w maju tego roku hakerzy przeprowadzili atak o sile 3 Tbps…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ogromny atak ransomware na firmę Kaseya. 1500 firm dotkniętych włamaniem

O sprawie poinformowano wczoraj w godzinach porannych. Atak na Kaseya dotknął nie tylko samą firmę, ale także wielu partnerów. Firma na szczęście obroniła się przed grubszym włamaniem, ale i tak sporo podmiotów uciepiało.

Za samym atakiem stoi rosyjska grupa hakerów, która przedstawia się jako REvil. To nie pierwszy ich atak wymierzony w Amerykę. Na początku tego roku ucierpiały tamtejsze struktury administracyjne…

Więcej dowiesz się u źródła >

Firmy chcą zatrudniać ekspertów od cyberbezpieczeństwa

Umiejętność researchu i analitycznego myślenia to kluczowe kompetencje dla specjalistów IT od cyberbezpieczeństwa. Na rynku brakuje ekspertów z tej dziedziny, dlatego coraz szersza jest oferta szkoleń i studiów w tym zakresie. Na rynku pracy pożądani są także początkujący, których można szkolić podczas pracy w firmie.

Rynek cyberbezpieczeństwa jest niezwykle dynamiczny i zagrożenia zmieniają się każdego dnia. Więc także osoby, które pracują w tym obszarze, muszą cały czas się uczyć i szukać nowych rozwiązań – mówi Marek Gajewski, prezes HackerU Polska…

Więcej dowiesz się u źródła >

Użytkownicy Apple pokazali Facebookowi, gdzie mają jego śledzenie. W siedzibie portalu panika

75 proc klientów Apple skorzystało z nowej polityki prywatności i zabroniło śledzenia takim firmom jak Facebook. I to są świetne wieści.

Termin prywatność był ostatnimi czasy odmieniany chyba przez wszystkie przypadki, głównie za sprawą aktualizacji iOS 14.5 która pozwala użytkownikowi definitywnie zrezygnować z funkcji śledzących danej aplikacji…

Więcej dowiesz się u źródła >

Były pracownik Facebooka wykorzystał poufne dane, aby namierzyć byłą dziewczynę

Pracownik Facebooka wykorzystał swój przywilej dostępu do poufnych danych. W efekcie stalkował swoją byłą dziewczynę, z którą rozstał się jakiś czas temu.

Nowa książka na temat Facebooka, o tytule: An Ugly Truth: Inside Facebook’s Battle for Domination, pokazała szokujące fakty o niektórych pracownikach giganta. Jedna z historii jest szczególnie przerażająca. Nie tylko ze względu na to, że pracownik wykorzystał poufne dane do stalkowania byłej dziewczyny. Ale również zwracając na to, co w zasadzie dzieje się z informacjami na nasz temat…

Więcej dowiesz się u źródła >

Pracownicy wciąż padają ofiarą oczywistych ataków phishingowych

Czasami można pomyśleć, że próby phishingu mogą być najbardziej oczywiste, jak to tylko możliwe, a i tak okażą się dość skuteczne. Niektórzy pracownicy chętnie klikają w zasadzie dowolne e-maile, narażając siebie i organizację, w której pracują, na ryzyko kradzieży danych.

Firma KnowBe4 zajmuje się cyberbezpieczeństwem i przygotowała raport, z którego wynika, że ataki phishingowe w wiadomościach e-mail często skupiają się na tematyce HR. Pracownik może np. otrzymać wiadomość z działu kadr, która omawia nowe zasady dotyczące wszystkich osób w firmie. Stosunkowo łatwo się nabrać, prawda?…

Więcej dowiesz się u źródła >

Wyciekła lista 50 000 ofiar Pegasusa

Kilka godzin temu dziennikarze 17 redakcji rozpoczęli publikację serii artykułów opisujących wspólne śledztwo dotyczące Pegasusa — narzędzia do inwigilacji smartfonów, sprzedawanego przez izraelską firmę NSO agencjom rządowym różnych krajów, w tym polskiemu CBA. Reporterzy pozyskali listę 50 000 numerów telefonów osób, które były na celowniku Pegasusa.

Najpełniejszy raport techniczny dotyczący tego na czym polegały różne warianty ataków opublikowała Amnesty International. Warto go przeczytać w całości. Poniżej prezentujemy wybrane przez nas smaczki…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Złodzieje mają przegwizdane. Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony Google testuje nową funkcję Androida, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA