Z ostatniej chwili
Oszuści z Rosji wyłudzają pieniądze na LibraCoin! Kto stoi za podejrzaną witryną Ukradli bitcoiny warte setki milionów złotych
Oszuści z Rosji wyłudzają pieniądze na LibraCoin! Kto stoi za podejrzaną witryną Ukradli bitcoiny warte setki milionów złotych

Oszuści z Rosji wyłudzają pieniądze na LibraCoin! Kto stoi za podejrzaną witryną? Ukradli bitcoiny warte setki milionów złotych

Oszuści z Rosji wyłudzają pieniądze na kryptowalutę Facebooka

Kryptowaluta Facebooka co prawda jeszcze nie miała oficjalnej premiery. Jednak szum w sieci jaki wywołała sama informacja o planowanym uruchomieniu Libry zachęciła przestępców do działania.

Tak jak przewidzieliśmy, w sieci pojawiły się „fałszywki” kryptowaluty Facebooka o nazwie Libra. Oszuści stworzyli nawet stronę, która do złudzenia przypomina oficjalną, czyli calibra.com…

Więcej dowiesz się u źródła >

Kto stoi za podejrzaną witryną? Jak rozpoznać nieuczciwe strony?

ICANN i inne bazy danych pomogą ci w identyfikacji właściciela „szemranych” stron internetowych. W jaki sposób? Wyjaśniamy.

Zdarzyło Ci się kiedyś wejść na jakąś stronę i zastanowić, kim jest jej właściciel i gdzie się znajduje? Dotyczy to zwłaszcza witryn handlowych – dobrze wiedzieć, gdzie ma siedzibę firma, od której chcesz coś nabyć. każdemu zdarza się także ż czasem natrafić na stronę, którą zablokuje antywirus, podejrzewając, że może ona dokonać ataku na system operacyjny, wyłudzać informacje lub uderzyć wirusem. Albo zawiera kontrowersyjne lub absurdalne treści. Kto ją stworzył?…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ukradli bitcoiny warte setki milionów złotych, wpadli w ręce policji

Choć zdarza się nam od czasu do czasu pisać o kradzieżach kleptowaluty, to dość rzadko mamy okazję informować także o ujęciu możliwych sprawców tych kradzieży. Tym razem jednak mamy co świętować – sprawiedliwości stało się zadość. No, prawie.

Pamiętacie jedną z największych kradzieży bitcoinów w historii, gdy z serwerów Bitfineksu zniknęło prawie 120 000 BTC? Tak, 120 000. I to relatywnie niedawno, bo zaledwie niecałe trzy lata temu. Opisywaliśmy ten incydent dość szczegółowo. Złodziejom udało się przełamać zabezpieczenia wielokrotnych podpisów i ukraść naprawdę solidną porcję BTC. Już wówczas środki te warte były ok. 280 milionów złotych. Ich wartość dzisiaj? Nieco ponad 5 miliardów złotych. A podejrzani o ich kradzież właśnie zostali zatrzymani przez izraelską jednostkę Lahav 433 – lokalny odpowiednik FBI…

Więcej dowiesz się u źródła >


Zhackowali kilka firm telekomunikacyjnych na świecie. „Mogli namierzać lokalizację wszystkich abonentów”. W akcji Chiny?

Tytuł dość sensacyjny, ale takie informacje przekazuje izraelska firma Cybereason. Opisane są konkretne wykorzystane narzędzia czy sposoby infekcji (tym razem wskazuje się jako pierwszy krok atak na serwery webowe, a dokładniej aplikacje webowe dostępne z Internetu).

Przykładowy efekt uzyskany przez napastników jest dość ciekawy…

Więcej dowiesz się u źródła >

Groźna podatność w Outlooku na Androida – możliwy dostęp do wiadomości ofiary poprzez spreparowany e-mail

Mobilny klient poczty od Microsoft posiadał lukę (CVE-2019-1105, bardzo skromny opis na stronie firmy) umożliwiającą zdalne wykonanie kodu na Androidzie.

Sprawa zaczęła się, kiedy Bryan Appleby z F5 Networks otrzymał od znajomego bezpieczny kod JavaScript w wiadomości. Ekspert zauważył, że e-mail został dziwnie sformatowany. Wyglądał następująco…

Więcej dowiesz się u źródła >

Nowe technologie coraz bardziej narażone na cyberprzęstępstwa

Dynamiczny rozwój rozwiązań z zakresu uczenia maszynowego oraz analizy big data doprowadził do wykształcenia się wysoce zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji. Po tę technologię coraz częściej sięgają cyberprzestępcy, widząc w niej wartościowe narzędzie do łamania zabezpieczeń oraz wykradania danych. Źródłem ataku mogą się stać nie tylko nasze komputery, zagrożone są wszystkie urządzenia podłączone do sieci i komunikujące się bezprzewodowo: sprzęt gospodarstwa domowego, gadżety do noszenia, a nawet inteligentne samochody.

ztuczna inteligencja wciąż nie jest wykorzystywana przez cyberprzestępców na masową skalę, jednak już dziś pojawiają się pierwsze próby wykorzystania technologii SI w atakach hakerskich. Firma Darktrace zidentyfikowała złośliwe oprogramowanie, które jest w stanie imitować sposób wypowiadania się konkretnego człowieka, aby zwiększyć wiarygodność e-maili zachęcających do pobrania trojana…

Więcej dowiesz się u źródła >


Ukradli mi pieniądze z konta i co dalej? Prawo swoje a banki swoje

Jeśli dojdzie do kradzieży z konta bankowego to ukradzione środki powinny być zwrócone przez bank w ciągu jednego (!) dnia roboczego. Tak stanowi prawo, choć wciąż nie jest to powszechna wiedza. W praktyce banki omijają przepisy zarzucając klientom “niedbalstwo” lub odwrotnie — twierdząc iż  staranność klienta nie miała znaczenia!

Na problem zwrócił ostatnio uwagę Rzecznik Finansowy, ale my możemy podeprzeć statystyki Rzecznika kilkoma sprawami naszych Czytelników, jakie sami analizowaliśmy w ostatnich miesiącach…

Więcej dowiesz się u źródła >

Czy używanie VPN jest bezpieczne?

Ochrona komputera, smartfona czy tabletu za pomocą sieci VPN wydaje się sensowna, jednak jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

W dzisiejszych czasach prywatność wymaga ochrony. Jeśli zdarza Ci się odwiedzać sklepy online czy serwisy sprzedażowe, zdajesz sobie sprawę, że Twoja aktywność jest odnotowywana i śledzona. Dlatego coraz więcej ludzi korzysta z sieci VPN, aby tego uniknąć. Technologia szyfrująca, jaką wykorzystują, zapobiega takiemu podglądaniu i pozwala na zachowanie prywatności. Ale czy darmowe sieci VPN są godne zaufania? Przyglądamy się, czy na pewno działają tak, jak obiecują?…

Więcej dowiesz się u źródła >

Czy laptopy Huawei są bezpieczne? Intel i Microsoft obiecują wsparcie, ale przyszłość jest niepewna

Jeżeli jesteś już właścicielem laptopa Huawei Matebook lub zamierzasz go kupić w niedalekiej przyszłości oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Praktycznie każdy portal technologiczny na przestrzeni ostatnich tygodnie wielokrotnie publikował informacje dotyczące wpisania Huawei na czarną listę Departamentu Handlu USA i możliwych konsekwencjach w kontekście smartfonów. Nie możemy jednak zapominać, że Huawei produkuje także laptopy. Odpowiadamy na pytania konsumentów. Czy Matebooki są bezpieczne? Czy w obecnej sytuacji powinieneś zmienić laptopa lub wybrać urządzenie innego producenta? Co z dalszymi aktualizacjami? Przecież Intel, AMD, Nvidia, Qualcomm i inne firmy produkujące podzespoły do laptopów chińskiego giganta pochodzą z USA…

Więcej dowiesz się u źródła >

USA przeprowadziło udany cyberatak na Iran

Napięcie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Iranem wzrasta – wojna cyfrowa trwa już w najlepsze.

Chociaż rząd USA oficjalnie nie potwierdza tej informacji, przeciekła wiadomość, że w czwartek wieczorem prezydent Donald Trump wydał rozkaz cyberataku na cele w Iranie. Operacja została przeprowadzona przez US Cyber ​​Command, a jej celem były maszyny obsługujące systemy obronne Iranu. Zdaniem źródła przecieku – a jest nim Washington Post – atak okazał się skuteczny, paraliżując większość systemów; ich ponowne uruchomienie ma zająć nieco czasu…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Złodzieje mają przegwizdane. Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony Google testuje nową funkcję Androida, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA