Z ostatniej chwili
Tysiące stron zarabia na Shlayer, trojanie dla macOS! Poważna luka w kodzie wtyczki InfiniteWP. PESEL chroń za wszelką cen. Złapać na phishing
Tysiące stron zarabia na Shlayer, trojanie dla macOS! Poważna luka w kodzie wtyczki InfiniteWP. PESEL chroń za wszelką cen. Złapać na phishing

Tysiące stron zarabia na Shlayer, trojanie dla macOS! Poważna luka w kodzie wtyczki InfiniteWP. PESEL chroń za wszelką cen. Złapać na phishing

Tysiące stron zarabia na Shlayer – trojanie dla macOS

System macOS postrzegany jest jako bezpieczniejszy niż konkurencyjne. Może to obniżyć czujność jego użytkowników, z czego skwapliwie korzysta część cyberprzestępców. Ze statystyk firmy Kaspersky wynika, że dobrym przykładem potwierdzającym tę tezę jest Shlayer – najbardziej rozpowszechnione zagrożenie dla systemu macOS w 2019 roku. Szkodnik ten rozprzestrzenia się za pośrednictwem przestępczej sieci partnerskiej, rozrywkowych stron internetowych, a także serwisu Wikipedia.

Shlayer specjalizuje się w instalowaniu adware, czyli programów, które uprzykrzają życie użytkownikom poprzez wyświetlanie niechcianych reklam, przechwytywanie i gromadzenie zapytań wpisywanych w wyszukiwarki oraz modyfikowanie wyników wyszukiwania w celu rozprzestrzeniania jeszcze większej liczby niechcianych zasobów…

Więcej dowiesz się u źródła >

Poważna luka w kodzie wtyczki InfiniteWP. Należy ją bezzwłocznie zaktualizować

Właściciele witryn internetowych zbudowanych w oparciu o WordPressa korzystający z wtyczki o nazwie InfiniteWP Client powinni jak najszybciej dokonać jej aktualizacji do najnowszej wersji. W dotychczasowej wersji tego oprogramowania wykryto krytyczny błąd, który pozwalał na zalogowanie się do atakowanej strony z uprawnieniami administratora bez konieczności podawania hasła.

Na szczęście luka została odnaleziona relatywnie szybko i prawdopodobnie nikt nie zdążył z niej skorzystać. Najnowsza wersja jest jej pozbawiona i dlatego też wszyscy klienci powinni jak najszybciej dokonać aktualizacji…

Więcej dowiesz się u źródła >

PESEL chroń za wszelką cenę

Nasze dane krążą w sieci czy tego chcemy czy nie. Adresy, numery kont, adresy e-mail, numery NIP, a nawet numery krat kredytowych. Do puzzli potrzebnych, by złożyć je w pełen obraz konkretnej osoby brakuje tylko nr PESEL. Mając te wszystkie dane każdy może w sieci udać każdego, choćby po to, by zaciągnąć kredyty. Serwis ChrońPESEL.pl zachęca do sprawdzenia, kto dysponuje pełnym zestawem naszych puzzli.

PESEL jest jednym z najważniejszych numerów wśród wielu innych, które są elementem naszej cyfrowej tożsamości. Jeśli PESEL dostanie się w niepowołane ręce, to może się okazać, że padniemy ofiarą kogoś, kto weźmie na nas kredyt, zarejestruje firmę, kupi coś na raty etc. W takich przypadkach postępowanie wyjaśniające jest bardzo trudne i niestety na ofierze oszustwa spoczywa ciężar udowodnienia niewinności…

Więcej dowiesz się u źródła >

Kto z Twojej firmy dał się złapać na phishing? Sprawdź!

Właśnie ruszyła nowa, darmowa usługa “I got phished“. Usługa jest przeznaczona dla firm i jeśli się w niej zarejestrujecie, będziecie otrzymywać informacje o wszystkich użytkownikach z Waszej firmowej domeny, którzy dali się podejść w niektórych atakach phishingowych.

Co to znaczy niektórych?

Tych, o których wie organizacja Abuse.ch i które dała radę przeanalizować tak, że dotarła do listy ofiar z danego ataku…

Więcej dowiesz się u źródła >

Jak (nie)zwykłym filmem można było czytać pliki z serwera Flickera

Opis wartego $2000 znaleziska można znaleźć tutaj.

Przykładowy plik video wygląda np. tak…

Więcej dowiesz się u źródła >

Avast kolekcjonował historię przeglądania użytkowników i sprzedawał ją gigantom technologicznym

Avast wzbogacił się na sprzedaży danych dotyczących historii przeglądania swoich użytkowników. Wśród klientów między innymi Google i Microsoft.

Avast posiada w swojej ofercie jednego z najpopularniejszych bezpłatnych antywirusów. Najnowsze informacje z sieci donoszą, że firma zbierała dane o historii przeglądania stron internetowych przez swoich użytkowników i sprzedawała je firmom trzecim. Wśród odbiorców między innymi Google oraz Microsoft

Więcej dowiesz się u źródła >


AMD po cichu łata poważną dziurę w sterownikach dla Radeonów

Talos Intelligence informuje, że posiadacze Radeonów powinni bezwzględnie zaktualizować sterowniki do najnowszej wersji oznaczonej symbolem 20.1.1. Okazało się, że AMD usunęło w niej aż cztery poważne luki w zabezpieczeniach o symbolach CVE-2019-5124, CVE-2019-5146, CVE-2019-5147 i CVE-2019-5183.

Korzystając z nich haker mógł nie tylko zaburzyć pracę akceleratora, ale też wykonać dowolny fragment kodu. Co gorsza nie dało się w żaden sposób zabezpieczyć przed zagrożeniem, nawet korzystając z instancji systemu uruchamianej na maszynie wirtualnej. Atakujący i tak był w stanie wykonać kod na tzw. hoście…

Więcej dowiesz się u źródła >

Wykradli dane ponad 30 tysięcy osób korzystających z medycznej marihuany

Ponad 30 tysięcy rekordów wrażliwych danych pacjentów aptek wyciekło z niezabezpieczonego serwera platformy THSuite, która odpowiada za obsługę punktów medycznych zajmujących się legalną sprzedażą marihuany. Naruszone zostały imiona, numery telefonów, adresy e-mail, daty urodzenia, a także dane dotyczące ubezpieczenia klientów i pacjentów punktów sprzedaży konopi indyjskich.

Do odkrycia doszło pod koniec grudnia, ale dopiero teraz naruszenie danych osób korzystających z medycznej marihuany w USA wyszło na światło dzienne. Według Mateusza Piątka z firmy Safetica tego typu sytuacji można było uniknąć. – Regularne przeprowadzanie audytów bezpieczeństwa za pomocą specjalistycznych narzędzi, które są w stanie pokazać, gdzie dokładnie znajdują się dane wrażliwe w środowisku, pozwoliłoby uniknąć tego typu sytuacji. Wynik takiego audytu powinien być sygnałem dla administratorów, aby odpowiednio zabezpieczyli te dane przed potencjalnym wyciekiem. Jednakże w opisywanym przypadku sprawa została zbagatelizowana, dane nie zostały należycie zabezpieczone, dlatego mogły i zostały wykradzione – komentuje Piątek…

Więcej dowiesz się u źródła >

Wyciekło 10 TB danych osobowych klientów wypożyczalni samochodów

Do sieci wyciekło ponad 10 TB plików, zawierających dane wrażliwe klientów wypożyczalni samochodów Buchbinder. Niemieckie media informują o prawie 3 mln rekordów ogólnie dostępnych online. Eksperci przypuszczają, że kara za błąd będzie wysoka.

Odkrycie portalu Heise Online miało być owocem współpracy dziennikarzy magazynu c’t i tygodnika DIE ZEIT. Odkryli oni, że na skutek błędnej konfiguracji jednego z serwerów należących do grupy Buchbinder każdy mógł uzyskać dostęp do liczącej ponad 3 miliony rekordów bazy danych. Zawierała ona informacje o klientach i pracownikach firmy, w tym m.in. imiona i nazwiska, adresy, daty urodzenia, numery prawa jazdy, a także faktury, wiadomości e-mail oraz umowy. Najstarsze dane miały pochodzić nawet z 2003 roku. Co prawda wśród udostępnionych zasobów nie znajdowały się dane płatnicze poszkodowanych, jednak nawet w obecnym zakresie informacje z bazy wystarczyłyby przestępcom np. do przeprowadzenia skutecznej kampanii phishingowej…

Więcej dowiesz się u źródła >

Na takie ataki powinny być przygotowane systemy IT w 2020 roku

Xopero Software we współpracy z ekspertami takich firm jak m.in. Orange, Equinix, Oracle, Sysclay, ComCERT, TestArmy, Tauron czy Oktawave, przedstawiło dokument noszący nazwę „Raport Cyberbezpieczeństwo: Trendy 2020”. Jak sama nazwa na to wskazuje, raport poświęcony jest nowym zagrożeniom, na jakie będą narażone w tym roku systemy IT.

Raport składający się ze 103 stron, analizy 10 trendów i komentarzy 17 specjalistów. 2019 rok dostarczył nam sporo bezprecedensowych ataków, a ransomware uważany przez biznes za największe zagrożenie, wygenerował globalne straty w wysokości 11,5 miliardów dolarów…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Złodzieje mają przegwizdane. Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony Google testuje nową funkcję Androida, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA