Z ostatniej chwili
Zabezpiecz Twojego iPhona. Cz zapłacić okup za atak Ransomware. Uwaga na aplikację FaceApp! Telegramie i WhatsApp podatności na atak
Zabezpiecz Twojego iPhona. Cz zapłacić okup za atak Ransomware. Uwaga na aplikację FaceApp! Telegramie i WhatsApp podatności na atak

Zabezpiecz Twojego iPhona. Cz zapłacić okup za atak Ransomware. Uwaga na aplikację FaceApp! Telegramie i WhatsApp podatności na atak

Sprawdź, co zrobić, aby Twój iPhone stał się jeszcze bezpieczniejszy

W naszym poradniku przedstawiamy wszystkie wskazówki, które pomogą Ci zwiększyć poziom bezpieczeństwa Twojego urządzenia.

Prywatność i bezpieczeństwo to bardzo ważne kwestie. W dzisiejszych czasach każdy użytkownik przechowuje na urządzeniach mobilnych bardzo dużo danych, a ich wyciek mógłby wyrządzić wiele szkód.

Specjalnie dlatego przygotowaliśmy specjalny poradnik, w który pokazujemy, co można zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo iPhone’a i zabezpieczyć dane, które się na nim znajdują.

Chociaż system iOS zaprojektowany przez Apple należy do jednych z bezpieczniejszych nadal istnieją sposoby, aby dodatkowo zwiększyć jego zabezpieczenia i utrudnić dostęp do danych osobom trzecim takim, jak hakerzy

Więcej dowiesz się u źródła >

Ransomware – czy warto zapłacić okup?

W ostatnich latach miało miejsce wiele ataków ransomware na komputery publicznych instytucji. Wiele z nich zapłaciło wymagany okup – ale czy to dobra praktyka?

W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja burmistrzów USA, na której burmistrz Baltimore, Jack Young, zaapelował do swoich koleżanek i kolegów o zdecydowane odmawianie płacenia okupu cybeprzestępcom. Od 2013 roku co najmniej 170 jednostek samorządowych w Stanach Zjednocznych (hrabstw, miast i stanów) doświadczyło ataków typu ransomware, a przez pierwsze siedem miesięcy 2019 odnotowano 22 takie incydenty…

Więcej dowiesz się u źródła >

Twórcy ransomware zarobili miliony dolarów i… przechodzą na emeryturę

Autorzy złośliwego oprogramowania GandCrab kończą swoją działalność. Grupa cyberprzestępców, która stworzyła jeden z najbardziej aktywnych ransomware w ostatnich latach, twierdzi, że osobiście zarobiła na nim około 150 milionów dolarów. Jednocześnie wyróżniła się na czarnym rynku sposobem dystrybucji swoich narzędzi oraz nietypowymi działaniami marketingowymi.

Twórcy GandCrab udostępnili swoje narzędzie na czarnym rynku w modelu usługowym (RaaS – Ransomware-as-a-Service). Dzielili się zyskami ze swoimi partnerami, najczęściej w proporcjach 60-40% lub, rzadziej, 70-30%…

Więcej dowiesz się u źródła >

Czym grozi FaceApp?

Zapewne widzieliście w mediach społecznościowych zdjęcia znajomych i znanych przepuszczone przez sprawny filtr aplikacji FaceApp. Program potrafi m.in. postarzać sfotografowaną osobę, pokazując, jak może wyglądać za kilkadziesiąt lat. Korzystając z sieci neuronowych, program umie też odmłodzić i zmienić płeć.

Choć FaceApp istnieje od 2 lat (wtedy o aplikacji pisała u nas Sylwia Zimowska), to ogromną popularność narzędzie zdobyło ostatnio. Media zainteresowały się także, kto jest jego autorem. A jako że okazał się nim być Rosjanin, Jarosław Gonczarow, wcześniej zatrudniony w Yandexie – zaczęły pojawiać się pytania o bezpieczeństwo aplikacji obrabiającej zdjęcia na rosyjskich serwerach…

Więcej dowiesz się u źródła >


FaceApp to narzędzie Rosjan!

W tym krzykliwym tytule nie ma fałszu — popularna w ostatnich dniach wśród Polaków aplikacja FaceApp, służąca m.in. do postarzania twarzy, w istocie jest autorstwa rosyjskiego programisty. I jesteśmy pewni, że wielu z Was ten nagłówek odebrało z przerażeniem, a część już wczoraj zdążyła zhejtować znajomych, którzy wrzucili na swoje profile “postarzoną” FaceAppem fotkę, że “oddali Putinowi swoje twarze i smartfony”. A my przecież w nagłówku wcale nie umieściliśmy, że “to narzędzie Rosjan do szpiegowania!“. Dlaczego ludzie sami sobie to dopowiadają? I czy to przerażenie oraz hejt użytkowników aplikacji FaceApp jest słuszny?

Slowpoke

Zacznijmy od tego, że FaceApp nie powstała wczoraj. Działa od 2017 roku. Zasada aplikacji jest prosta. Robisz sobie selfie i możesz zmieniać swoją twarz; dodawać uśmiech, zmieniać kolor skóry, czy właśnie — nadawać cechy osobnika starszego. Dlaczego, skoro aplikacja działa od 2 lat, dopiero dziś jest o niej głośno?…

Więcej dowiesz się u źródła >

Symantec: groźna podatność w Telegramie i WhatsApp. Sekurak: nie przesadzajmy

Media rozpisują się o rzekomo dużym problemie w WhatsAppie i Telegramie. Tytuł:

WhatsApp, Telegram had security flaws that let hackers change what you see.

[WhatsApp i Telegram miał podatności umożliwiające hackerom zmianę tego co widzisz] …

Więcej dowiesz się u źródła >

Jeśli założyłeś konto na Slacku przed marcem 2015 roku i nie zmieniałeś hasła możesz mieć problem… (wyciek)

Ekipa Slacka pisze o wprowadzonym właśnie wymuszeniu zmiany hasła dla niewielkiej grupy użytkowników. Chodzi o incydent który miał miejsce w 2015 roku. Atakujący pobrali wtedy min. zahashowane hasła.

Atak ten był o tyle ciekawy, że napastnikom udało się również wstrzyknąć fragment kodu, który na żywo pobierał hasła użytkowników w plaintext (np. w trakcie logowania)…

Więcej dowiesz się u źródła >


W nadchodzącym Firefoksie zostaniecie poinformowani, które Wasze konta wyciekły

Bleepingcomputer pisze o nadchodzącym połączonym duecie: Firefox Monitor (solidna integracja z przeglądarką ma pojawić się w FF 70) oraz Firefox Lockwise (czyli managerze haseł)…

Więcej dowiesz się u źródła >

Czujność pracowników sklepu pomogła zatrzymać oszusta i wyłudzacza pożyczek

141 zarzutów postawiono oszustowi, który kupował sprzęt posługując się wykradzionymi danymi kart płatniczych. Był także sprawcą wyłudzeń pożyczek. Co ciekawe, obsługa krakowskiego sklepu jako pierwsza zorientowała się, że coś z ich klientem jest nie tak.

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie poinformowali o postawieniu zarzutów dwóm oszustom w wieku 27 i 31 lat. Starszy wspólnik pozyskiwał dane z kart płatniczych potrzebne do zamówienia produktu, a potem przychodził po odbiór sprzętu lub wysyłał młodszego kolegę. W ten sposób udało się okraść kilkadziesiąt osób i firm na kwotę 120 tys. zł…

Więcej dowiesz się u źródła >

Jak sprawdzić które informacje wysyła o nas przeglądarka? [browserleaks.com]

Dzisiejsze przeglądarki i technologie webowe nie są już takie same jak kiedyś. Znacznie wzrosła też prędkość ładowania stron. Niestety, z nowoczesnymi witrynami pojawiły się również zagrożenia prywatności.

Jakie to informacje? (prawie 😉 Wszystkie znajdują się na stronie browserleaks.com. Oprócz podstawowych typu adresy IP komputera (w tym adres w sieci lokalnej), DNSy czy rozdzielczość ekranu są też inne, np. obsługa Silverlight, Flasha itp. Już pierwsza zakładka (IP Address) prezentuje ciekawe dane…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga. Uwaga na fałszywe SMS-y. Mogą dotyczyć banków lub Urzędu Skarbowego

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga. Uwaga na fałszywe SMS-y. Mogą dotyczyć banków lub Urzędu Skarbowego

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga Sprawa jest poważna, ponieważ mowa o modelach, które nie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA