Zgłoś trolla – jedna z najważniejszych aplikacji obecnych czasów. Prosty sposób na ochronę siebie i innych przed dezinformacją, manipulacją i fake newsami
Skala dezinformacji i ataków “trolli” jest obecnie tak duża, że aby ją zwalczyć trzeba zaangażowania wielu osób. W związku z tym trzy znane polskie firmy wspólnie uruchomiły wartościową inicjatywę zglostrolla.pl. To prosta aplikacja, która pozwala na zgłaszanie podejrzanych treści – dezinformacji, fake newsów i kłamstw.
Lata doświadczeń w monitoringu internetu, a także lata pracy nad marketingiem i komunikacją sprawiły, że Brand24 i Nieagencja postanowiły zorganizować serwis zglostrolla.pl. W inicjatywę zaangażował się również Zenbox, który dostarczył hosting oraz transfer danych…
Więcej dowiesz się u źródła >Rozgryźli wirusa, który zaatakował Ukrainę tuż przed inwazją
W ubiegłym tygodniu badacze ESET odkryli kilka rodzin złośliwego oprogramowania atakującego ukraińskie rządowe serwisy internetowe oraz sieć rządową. Obecnie eksperci informują o pojawieniu się jego nowych wersji oraz komponentu, który rozprzestrzenia w sieciach lokalnych pierwotne wersje oprogramowania użytego do ataku cybernetycznego poprzedzającego inwazję wojskową na Ukrainę.
23 lutego 2022 r. przeprowadzony został cyberatak z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania HermeticWiper, który uszkadza dane na dysku zainfekowanego komputera. Atak był wymierzony w ukraińskie organizacje państwowe, kluczowe z punktu funkcjonowania kraju…
Więcej dowiesz się u źródła >CYBERATAKI WYMIERZONE W UKRAINĘ POPRZEDZAŁY INWAZJĘ. OTO WYNIKI BADANIA
Badacze ESET odkryli kilka rodzin złośliwego oprogramowania atakującego ukraińskie rządowe serwisy internetowe oraz sieć rządową. Obecnie eksperci informują o pojawieniu się jego nowych wersji oraz komponentu, który rozprzestrzenia w sieciach lokalnych pierwotne wersje oprogramowania użytego do ataku cybernetycznego poprzedzającego inwazję wojskową na Ukrainę.
Cyberataki przeciwko Ukrainie
23 lutego 2022 r. przeprowadzony został cyberatak z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania HermeticWiper, który uszkadza dane na dysku zainfekowanego komputera. Atak był wymierzony w ukraińskie organizacje państwowe, kluczowe z punktu funkcjonowania kraju…
Więcej dowiesz się u źródła >Rosyjskie ataki na Ukrainę powodują przerwy w dostępie do internetu w całym kraju
Brytyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że „jest bardzo prawdopodobne”, iż dodatkowe szkody spowodowane rosyjskimi atakami na ukraińską infrastrukturę zakłócają dostęp do internetu.
W ciągu ostatniego tygodnia awarie internetu zostały zgłoszone w Mariupolu, Sumach, Kijowie i Charkowie. Wszystkie cztery ukraińskie miasta są obecnie w stanie oblężenia i zostały skonfrontowane z ciężkim bombardowaniem rosyjskiego ostrzału wojskowego, które uderzyło w budynki mieszkalne. Giną cywile, w tym dzieci…
Więcej dowiesz się u źródła >
Hakerzy, którzy zaatakowali NVIDIĘ uderzyli w Samsunga. Wyciek zawiera m.in. kod źródłowy usługi Knox
Za moment miną dwa tygodnie, jak NVIDIA dowiedziała się o tym, iż padła ofiarą cyberprzestępców. Koreańczycy poinformowali wówczas, że atakujący wykradli hasła pracowników i niektóre zastrzeżone informacje z wewnętrznych systemów.
Mijały kolejne dni, a do naszych uszu zaczęły dochodzić szczegóły. Hakerzy mieli mianowicie wykraść m.in. kod źródłowy techniki NVIDIA DLSS, wiele certyfikatów oraz kryptograficzne hashe. Żądania hakerów były przy tym dość nietypowe – zwiększenie prędkości wydobywania kryptowalut przez najnowsze karty graficzne Zielonych, którą to prędkość Zieloni sztucznie ograniczyli. Dziś okazuje się, że grupa stojąca za atakami na NVIDIĘ, zhakowała także Samsunga…
Więcej dowiesz się u źródła >Cyberataki i hakerzy – czy jest czego się obawiać?
W ostatnich dwóch tygodniach sieć i media tradycyjne zalewają nas informacjami o przeprowadzanych przez grupy hakerskie cyberatakach. Trwająca w sieci wojna informacyjna pokazała nam, jak wielką moc ma w walce o pokój na świecie niszczenie i wykradanie danych z baz i systemów komunikowania się skonfliktowanych ze sobą państw. Ale czy cyberatak to tylko oręże w sferze polityki i bezpieczeństwa struktur państwowych? Czy my, prowadząc firmy albo przeczesując Internet dla rozrywki, powinniśmy się go obawiać?
Każdego dnia miliardy użytkowników Internetu narażonych jest na kradzież ich danych, loginów, kont czy środków z kart płatniczych. Brak wiedzy i ostrożności podczas wymiany i przekazywania informacji oraz kreatywność cyberprzestępców sprawiają, że nikt z nas nie jest w sieci bezpieczny. Jak uniknąć zagrożenia i z jakimi najczęściej atakami możemy się spotkać oraz co oznaczają tajemnicze skróty, które coraz częściej pojawiają się w mediach? Odpowiedzi znajdziesz poniżej…
Więcej dowiesz się u źródła >Elon Musk potwierdza zakłócanie części satelit Starlink nad Ukrainą
Ostatnio informowaliśmy o dostarczeniu przez Elona Muska terminali Starlink na Ukrainę, było też kilka słów ostrzeżenia o możliwym namierzaniu terminali przez Rosjan (i następnie potencjalnej możliwości fizycznego uderzeniu w nie).
Obecnie Elon Musk informuje o przydzieleniu więcej zasobów na cyber-ochronę i walce z zakłócaniem satelit…
Więcej dowiesz się u źródła >Robert Lewandowski zrywa współpracę z Huawei
Odcięcie się kapitana reprezentacji Polski w piłce nożnej od Huawei może być pokłosiem ostatnich doniesień dotyczących chińskiej firmy i jej rzekomego wsparcia udzielanego rządowi Rosji. W tle kontrakt na kwotę nawet 5 milionów euro rocznie.
Ciemne chmury wiszą dziś nad Huawei
Trwająca od 2015 roku współpraca Huawei z Robertem Lewandowskim została dziś rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym. Jednocześnie wstrzymane zostały wszelkie działania marketingowe, w których brał udział kapitan reprezentacji Polski…
„Rosja odłącza się od Internetu 11. marca” – to nieprawdziwa informacja. Mają być za to zmiany w DNS, hostingu, …
Można dywagować czy odcięcie się Rosji od Internetu jest dobre. Już na początku 2019 roku pisaliśmy: Rosja całkowicie odłączy się od Internetu (w ramach testów związanych z bezpieczeństwem), więc cała akcja była ćwiczona.
Przy okazji – jakoś też mi się nie chce wierzyć, że Rosja znienacka wprowadza wymogi, które są jawnie złe dla jej aparatu państwowego. Raczej będzie to dalsza blokada dostępu obywatelom do niezależnych informacji, przy jednak pozostawieniu dostępu do globalnego Internetu odpowiednim osobom – co do tego ostatniego chyba nikt nie ma wątpliwości. Dodatkowo – będzie większa, ogólna kontrola obywateli…
Więcej dowiesz się u źródła >