Złośliwe oprogramowanie reklamowe znalezione w 238 aplikacjach z Google Play
440 milionów urządzeń przenośnych z Androidem może być potencjalnym celem dla złośliwego oprogramowania, jakie zostało znalezione w Google Play.
Starannie ukryta reklama, która powoduje, że smartfony oraz tablety pracujące pod kontrolą Androida stają się bezużyteczne została znaleziona w aż 238 aplikacjach w Sklepie Play. Potencjalnie zagrożenie może dotyczyć nawet 440 milionów urządzeń z Androidem…
Więcej dowiesz się u źródła >Kolejne szkodliwe aplikacje znalezienione w Google Play
Nie pomagają zabezpieczenia od Google – znowu znaleziono ponad 200 szkodliwych aplikacji w jego sklepie, a liczba zagrożonych nimi urządzeń to ponad 400 milionów!
Najnowsze badanie zawartości sklepu Google Play ujawniło dokładnie 238 szkodliwych aplikacji, które znalazły się na – łącznie – 440 milionach urządzeń z systemem Android. Taką ilość zgłosili odkrywcy z firmy Lookout – i natychmiast zgłosili to Google…
Więcej dowiesz się u źródła >440 milionów smartfonów. Oto wynik szkodliwego adware
Dzień bez wiadomości o szkodliwym oprogramowaniu w sklepie z aplikacjami, które zbyt późno usunięto ze sklepu, jest dniem straconym. Tym razem będzie historia o adware o nazwie BeiTaPlugin.
Wszechobecny adware na Androidzie
Szkodliwe oprogramowanie w pakiecie z aplikacjami to problem nie tylko Androida, ale również iOS. To jednak w przypadku tego pierwszego i jego Sklepu Play gorzej wychodzi oczyszczanie go z tych niebezpiecznych elementów. Zdaje się, że pod tym względem Google ma jeszcze sporo do nadrobienia…
Więcej dowiesz się u źródła >ONET WPROWADZA NOWE ZABEZPIECZENIE W SWOJEJ POCZCIE
Onet Poczta wprowadza dodatkowe zabezpieczenie konta w postaci fizycznego klucza bezpieczeństwa. To innowacyjne rozwiązanie jest kolejnym krokiem mającym zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.
Onet Poczta w ramach Pakietu Bezpieczna Poczta proponuje klucz bezpieczeństwa U2F jako dodatkową metodę uwierzytelniania tożsamości użytkownika. W połączeniu z niedawno wprowadzoną dwuetapową weryfikacją, klucz stanowi najlepszy sposób na zabezpieczenie konta przed nieautoryzowanym dostępem. Onet Poczta to jeden z nielicznych dostawców poczty elektronicznej, który oferuje takie rozwiązanie…
Więcej dowiesz się u źródła >Komenda Główna Policji ostrzega
Komenda Główna Policji w komunikacie opublikowanym na swojej stronie ostrzega przed otwieraniem fałszywych e-maili, wysłanych rzekomo przez policję.
W związku z pojawiającymi się telefonami i wiadomościami od obywateli o otrzymywanych wiadomościach wysyłanych rzekomo przez funkcjonariuszy Policji informujemy, że Polska Policja w przesyłanych, drogą elektroniczną, wiadomościach, nigdy nie wysyła żadnych linków do stron, czy też spakowanych plików, które odbiorca powinien sam rozpakować…
Więcej dowiesz się u źródła >Firefox od dziś automatycznie blokuje skrypty śledzące
Na stronach znajdują się skrypty, które śledzą wasze ruchy. Jeśli chcecie zadbać o swoją prywatność, możecie zainstalować dziś Firefoksa – blokuje je automatycznie.
Mozilla Firefox jest przeglądarką, której autorzy przywiązują dużą wagę do prywatności. Postanowili dać temu wyraz, decydując się na domyślne blokowane wszelkiego rodzaju skryptów śledzących…
Więcej dowiesz się u źródła >Microsoft oficjalnie: nie powinno się wymuszać okresowej zmiany haseł! Zmiany w Windows 10 i 2016 server
W Rekomendowanych ustawieniach dotyczących bezpieczeństwa Windows 10 i Windows Server 2016: „Security baseline (FINAL) for Windows 10 v1903 and Windows Server v1903” Microsoft napisał tak:
Więcej dowiesz się u źródła >
- Dropping the password-expiration policies that require periodic password changes…
Zestawienie ataków na AD/Kerberosa: brute-force, ASREPRoast, Kerberoasting, Pass the key, Pass the ticket, Silver ticket, Golden ticket
Wszystkie te rzeczy zobaczycie w tym opracowaniu(łącznie z opisem narzędzi działających on-line czy offline – raptem kilka z nich:
Impacket, Mimikatz, Rubeus, PsExec). Jeśli ktoś chce zapoznać się z teorią dotyczącą Kerberosa (i toną dodatkowych linków – warto zerknąć tutaj)…
Więcej dowiesz się u źródła >Te szkodliwe programy atakowały najczęściej polskie firmy w zeszłym roku
FortiGuard (laboratorium należące do firmy Fortinet) sprawdziło, jakie narzędzia były w ostatnim czasie wykorzystywane najczęściej przez cyberprzestępców do atakowania polskich firm. Znalazły się wśród nich zarówno znane na całym świecie zagrożenia (takie jak GandCrab czy Zeroaccess), jak i nasz rodzimy malware, taki jak np. Prosiak.
Przedstawione poniżej dane pochodzą z czujników laboratorium FortiGuard rozmieszczonych na terenie Polski i zostały zebrane od 1 czerwca do 31 grudnia 2018 r…
Więcej dowiesz się u źródła >