Bitcoin przekracza 50% dominacji rynku kryptowalut
Bitcoin, najbardziej popularna i zarazem najstarsza kryptowaluta, stanowi obecnie 50% całej kapitalizacji rynku kryptowalut. Po raz ostatni, gdy dominacja Bitcoina wzrosła do aktualnego stanu, zakończyliśmy na najwyższym notowanym poziomie cenowym, który brnął BTC do 20000$…
Więcej dowiesz się u źródła >>David Marcus (Facebook) rezygnuje z bycia członkiem zarządu w Coinbase
Szef specjalnej grupy ds. Blockchain Facebooka, David Marcus, ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska członka zarządu giełdy kryptowalutowej Coinbase…
Więcej dowiesz się u źródła >>David Marcus opuszcza Coinbase. Facebook rozwija zespół ds. blockchainu
David Marcus, szef specjalnej grupy ds. blockchainu największego portalu społecznościowego na świecie, Facebooka, zrezygnował z członkostwa w zarządzie Coinbase, którego był członkiem od grudnia 2017 roku. Marcus dołączył do zarządu Coinbase, aby wspierać i rozwijać platformę, głównie o rozwiązania blockchain. Jak sam mówi, zdecydował się opuścić zarząd z powodu nowego zespołu blockchain, który buduje na Facebooku…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Kryptowaluty powinny zastąpić dolara w ramach rozliczeń międzynarodowych
Wiceprzewodniczący Komitetu Rady Federacji Rosyjskiej ds. Polityki Gospodarczej uważa, że państwa powinny wykorzystywać kryptowaluty do wzajemnych rozliczeń, a nie dolara amerykańskiego. Siergiej Kałasznikow stwierdził, że dolar amerykański (jako waluta globalna) uzależnia kraje od systemu monetarnego Stanów Zjednoczonych, a neutralna i uniwersalna kryptowaluta zniwelowałaby rolę jednego kraju jako globalnego kolosa, zarządzającego światowymi rynkami finansowymi…
Więcej dowiesz się u źródła >>Pomimo spadku popularności miningu, Nvidia zwiększa przychody w tym kwartale
Analitycy ankietowani przez FactSet sugerują, że Nvidia odnotuje w tym kwartale wzrost przychodów pomimo “wyczerpywania się” wydobycia kryptowalut, sugerowany wzrost wynika z dużego popytu na urządzenia do gier i centra danych…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Indie: Rząd rozważa dopuszczenie tokenów kryptograficznych, ale nie kryptowalut
Rząd Indii zastanawia się, czy zezwolić na używanie tokenów kryptograficznych w kraju, pomimo twardego stanowiska wobec kryptowalut…
Więcej dowiesz się u źródła >>CEO Binance uderza pięścią w stół w kwestii opłat za notowanie coinów na giełdzie
Potocznie panuje przekonanie (zwłaszcza w szeroko pojętej branży rynków finansowych), że jeśli nie wiadomo o co chodzi, zapewne w grę wchodzą duże pieniądze. W marcu pisaliśmy o raporcie opracowanym przez dziennikarzy z serwisu Business Insider na temat kontrowersyjnej kwestii opłat za przywilej notowania projektów świeżo po ICO na największych scentralizowanych giełdach kryptowalut. W ramach badania wysłano ankiety do największych giełd. Reporterzy nie otrzymali wówczas odpowiedzi od Binance. Częściowo poznaliśmy ją teraz, i to od samego jej CEO – Changpenga Zhao. Pojawiła się jako riposta na zarzuty współtwórcy projektu Expanse (EXP) – Christophera Franko, o rzekomo bajońskich sumach, jakich zespół Binance życzy sobie za to, by klienci mogli handlować coinem o symbolu EXP …
Więcej dowiesz się u źródła >>
Kryptowaluty na weekend – “Bitcoin może stanąć w obliczu kryzysu egzystencjalnego”
Po lipcowych wzrostach, pierwsze dwa tygodnie sierpnia przyniosły zdecydowane ochłodzenie na rynku kryptowalut. Większość walut cyfrowych znacząco traciła w tym okresie na wartości. Deprecjacji tej uległ również Bitcoin – najstarsza, największa i najpopularniejsza z walut wirtualnych. Okazuje się jednak, że w jego przypadku spadki te były znacznie mniejsze niż w przypadku pozostałych coinów. Fakt ten sprawił, że pomimo spadku wartości cyfrowego złota, jego udział w całym rynku znacząco wzrósł…
Więcej dowiesz się u źródła >>Kryptowaluty nie potrzebują Wall Street – uważa Ryan Taylor z Dash
CEO Dash i były dyrektor z Wall Street, Ryan Taylor, wypowiedział się na temat zależności kryptowalut od Wall Street. W swojej wypowiedzi wyjaśnił też, dlaczego opuścił Wall Street, aby przejść do świata Blockchain…
Więcej dowiesz się u źródła >>Przedsiębiorca Kim Dotcom: Inwestuj w Bitcoina i złoto
Przedsiębiorca Kim Dotcom, który w przeszłości stworzył udaną platformę do udostępniania plików Megaupload, niedawno opublikował tweet na swoim profilu dla ponad 734 000 obserwujących, w którym zachęca, aby ludzie zaczęli inwestować w złoto oraz kryptowaluty takie jak Bitcoin. Twierdzi, że dolar amerykański “stanie się bezwartościowy”, ponieważ rząd USA dodaje co roku 1 bilion dolarów do swojego długu, który nigdy nie zostanie spłacony. Zadłużenie zniszczy USA i doprowadzi do załamania gospodarczego na świecie…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Wietnam przestał importować sprzęt wydobywczy dla BTC
Wietnamskie firmy i osoby prywatne przestały importować urządzenia do wydobywania Bitcoinów do kraju od początku lipca, zgodnie z decyzją Departamentu Celnego w Ho Chi Minh City. Wynika to z wysiłków rządu, by uchwalić ustawę zakazującą importu urządzeń wydobywczych Bitcoin do Wietnamu…
Więcej dowiesz się u źródła >>Bitmain posiada 600 milionów dolarów w Bitcoin Cash
Bitmain, największy na świecie producent sprzętu do wydobywania kryptowalut w oparciu o układy scalone ASIC, jest w posiadaniu ponad 1 000 000 coinów Bitcoin Cash, zgodnie z ujawnieniem udziałów finansowych firmy. Oznacza to, że Bitmain posiada obecnie 6% wszystkich Bitcoin Cash, co czyni ich największym posiadaczem BCH. Firma ujawniła udziały finansowe, ponieważ planuje pozyskać 18 miliardów dolarów podczas IPO (pierwsza oferta publiczna) na giełdzie papierów wartościowych w Hongkongu…
Więcej dowiesz się u źródła >>Kryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 13 sierpnia
Etherum
Spoglądając na notowania Ethereum zauważymy, że na skutek ostatnich spadków kurs osunął się znacząco poniżej (zielonej) strefy wsparcia pomiędzy 400-360 USD. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się nawet pogłębienia spadków, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 150 USD…
Więcej dowiesz się u źródła >>