Z ostatniej chwili

Android Market kończy się wsparcie ze strony Google. Play roaming krajowy tylko na nadajnikach Plusa. Raport PMR – Przychody z Internetu mobilnego

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Google wycofuje wsparcie dla aplikacji Android Market

Aż trudno uwierzyć, że platforma działała tak długo. Google zapowiedziało właśnie zakończenie wsparcia dla aplikacji Android Market, która pozwalała użytkownikom starszych smartfonów na pobieranie dodatkowych programów. Z rozwiązania korzystali właściciele urządzeń z systemem w wersji do 2.1.

Google już od około 5 lat promuje platformę Play, za pomocą której można pobierać i instalować software na urządzeniach z Androidem. Nie wszyscy pamiętają jednak, że nie była to pierwsza aplikacja firmy służąca do ściągania dodatkowego oprogramowania dla smartfonów i tabletów. Program jest bowiem kompatybilny z systemem w wersji 2.2 lub nowszej, podczas gdy starsze urządzenia wciąż korzystają z poprzedniego rozwiązania, aplikacji Android Market. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że w końcu nadszedł jej koniec…

Czytaj więcej na: http://pclab.pl

Roaming krajowy w Play już tylko na nadajnikach Plusa?

Dostaliśmy dziś kolejne zgłoszenie od naszego Czytelnika, z którego wynika, że samo ograniczenie prędkości transferu danych w roamingu krajowym do 1,5 Mb/s, to nie jedyny problem, z którym muszą się borykać teraz klienci Play.

Jak można się dowiedzieć z forum Play, operator ten, według własnego uznania wyłącza w ogóle roaming krajowy poprzez swoich partnerów, takich jak T-MobileOrange.

Witam, ma ktoś z Was dziś taki problem jak ja, że nie możecie się zalogować do roamingu od T-Mobile? Z Plusa działa, ale niestety tam gdzie obecnie przebywam bardzo słaby zasięg a nadajnik z T-Mobile mam 300 metrów od mnie. Ręczne wybieranie TM też nie działa.

Z dostępnych opcji pozostaje jedynie roaming w Plusie lub własne nadajniki Play. Wszystko jest ok, dopóki klienci są w zasięgu ich nadajników.

Witam. Na forum znalazłem już podobny temat ale nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie. Otóż od jakiegoś tygodnia mam problem z roamingiem od Tmobile, który jest mi niezmiernie potrzebny, bo na wsi, gdzie często jestem mam odbiornik Tmobile w zasięgu wzroku. Dodam, że przy ręcznym wyszukiwaniu nie znajduje mi tej sieci, tylko play i plus. Telefon resetowalem już do ustawień fabrycznych. Co robić? Wybrać się do salonu? Proszę o odpowiedz.

@Play4You zbiera numery zgłoszeń ale nie cieszcie się, nic z tego ponadto nie wynika. Mnie już drugi raz wyłączyli T-Mobile w ciągu kilku dni. Tym razem obawiam się, że zgłoszenie będzie leżało znacznie dłużej, bo fala odłączeń od T-Mobile wzmaga – wiem po znajomych którzy mają podobną sytuację jak ja. Chciałbym tylko wiedzieć czy T-Mobile zostanie udostępnione przynajmniej dla tych, którzy nie mają zasięgu Plusa czy jednak będzie sukcesywnie i nieodwołalnie likwidowane. Jeśli ta druga opcja to proszę o info, żeby nie czekać niepotrzebnie z przeniesieniem numeru.

Według innych doniesień klientów, wynika, że Play po prostu wyłącza ten roaming wszystkim klientom, których uzna, za będących w zasięgu ich własnych nadajników…

Czytaj więcej na: http://antyweb.pl

Przychody z Internetu mobilnego to 1/5 całkowitych wpływów operatorów komórkowych w Polsce. Raport PMR

Wstępne szacunki pokazują, że w 2016 r. wartość rynku telefonii komórkowej mierzona przychodami operatorów wyniosła ponad 25 mld zł (wzrost o 1% rok do roku). Jedną piątą tej wartości stanowiły wpływy telekomów z segmentu usług mobilnego Internetu. Udział ten stale rośnie, w przeciwieństwie do segmentu mobilnych usług dodanych (VAS) – pokazuje prognoza PMR.

Według raportu „Rynek mobilnego Internetu i usług dodanych (VAS) w Polsce 2017. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2017–2022” szacowana wartość polskiego rynku Internetu mobilnego i mobilnych usług dodanych (VAS) w 2016 r. wyniosła około 6,6 mld zł. Była o 14% wyższa niż rok wcześniej.

W kontekście spadku przychodów operatorów komórkowych z usług tradycyjnych (usługi głosowe i SMS) oznacza to diametralnie różne otoczenie dla rozwoju istniejących usług i wprowadzania nowych.

PMR ocenia, że w 2016 r. przychody operatorów z tytułu świadczenia usług mobilnego dostępu do Internetu oraz mobilnych usług dodanych wygenerowały przeszło 1/3 wartości całego rynku telefonii komórkowej w Polsce. Wartość ta jest szacowana na poziomie ponad 25 mld zł. Jednocześnie partycypacja przychodów z usług mobilnej transmisji danych (20%) wyraźnie przewyższała analogiczny wskaźnik segmentu VAS (6%).

Różnica w udziałach pokazuje, gdzie operatorzy koncentrują działania i szukają poprawy wyników. Wartość rynku mobilnej transmisji danych kształtowana jest przez 2 wyraźne trendy konsumenckie. Rośnie zarówno zapotrzebowanie na zwiększanie prędkości transferu, jak i sama konsumpcja danych na użytkownika.

Dzieje się tak ze względu na korzystanie z materiałów audio i wideo w modelu streamingowym oraz zwiększoną konsumpcję innych treści multimedialnych, aplikacji, gier online czy usług chmurowych. Popyt przekłada się na wyższe przychody. Zmusza też operatorów do poprawy jakości oferowanych usług i inwestycji, zwłaszcza że jest to jedno z głównych narzędzi zwiększania lojalności klientów…

Czytaj więcej na: http://www.marketing-news.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Najlepsze aplikacje pocztowe. Na temat wdrożenia zasady “Roam like at home”. Gdzie najlepszy abonament? Zamykania aplikacji w tle na iOS

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Najlepsze najlepsze mobilne aplikacje pocztowe Poczta w telefonie to bardzo …

Jeden komentarz

  1. A to szkoda. Google non stop coś wycofuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA