Z ostatniej chwili

Bezpłatny roaming podczas wakacji, na co Nam pozwala? Usuniesz złośliwe aplikacje w trybie paniki – Android 7.1

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Co daje bezpłatny roaming na wakacjach?

Dużo szumu w ostatnich miesiącach wywoływały doniesienia o zniesieniu opłat roamingowych na terenie Unii Europejskiej. Wielu dostawców technologicznych na to czekało, innym z kolei niekoniecznie podoba się ten fakt. Ale co, poza tańszymi rozmowami oznacza to dla Kowalskiego? Zwłaszcza takiego, który wybiera się na wakacje samochodem?

Coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie samochodów podczas zagranicznych urlopów. Zapewnia ono zdecydowanie większą swobodę. I co ważne, nie zawsze, by poruszać się autem, trzeba nim na wakacje wyjechać. Znacznie tańsze ceny w wypożyczalniach samochodów czy rozwój usług typu carsharing, stymulują rozwój mobilności w europejskich miastach.

Jednak jako, że erę papierowych map mamy już dawno za sobą, korzystając z auta, zwłaszcza w obcym mieście/państwie, trzeba zdać się na technologie. Dotąd swobodne z nich korzystanie na przykład w Niemczech, Włoszech czy Francji było ograniczone ryzykiem wysokich opłat roamingowych. Czemu? Bo w dobie Internet of Things, najbardziej sprawdzone i wiarygodne informacje to te, które podawane są w czasie rzeczywistym. Nawet najlepsza nawigacja bez ostrzeżeń o korkach czy kontrolach policji, może popsuć humor na wakacjach i znacznie uszczuplić portfel, a każdy przewodnik, który nie zawiera opinii użytkowników jest z pewnością mniej wiarygodny.

Poniżej zatem 5 aplikacji, z których wręcz trzeba korzystać na urlopie w krajach UE, bez obawy o rachunek telefoniczny.

1) Wyszukiwarka Google – jedna z najbardziej popularnych wyszukiwarek na świecie. Wśród polskich internautów zdecydowanie numer jeden. Jednak, żeby była skuteczna – musi być online. Wówczas nie ma rzeczy, której byśmy w niej nie znaleźli. A będąc za granicą – wiedza na temat atrakcji, cen biletów, aptek, lekarzy czy miejsca, w którym się obecnie znajdujemy lub do którego udajemy – jest bezcenna. A jeśli dodamy jeszcze jedną funkcjonalność Google – Mapy – z całą pewnością w obcym mieście się nie zgubimy.

2) Translator – kiedyś oprócz papierowych map, na każdy zagraniczny wyjazd trzeba było zabrać rozmówki. Taki kieszonkowy tłumacz to była niemal pozycja obowiązkowa każdego urlopowicza. Dzisiaj technologie zastępują wszystko, co drukowane. Dlatego warto zawczasu pościągać różnego rodzaju aplikacje tłumaczące. Wiele z nich działa online, zwłaszcza ten sygnowany logo Google. Teraz bez obaw można z niego również korzystać i to nie tylko w miejscach, gdzie dostępne jest bezpłatne wifi. A dla tych, którzy nie chcą zajmować sobie zbyt dużo czasu wpisywaniem trudnych zwrotów – mamy dobrą wiadomość. Niektóre z translatorów tłumaczą już tekst ze zdjęcia. Zatem wystarczy zrobić foto, by aplikacja przetłumaczyła tekst na nim się znajdujący…

Czytaj więcej na: http://di.com.pl

Android 7.1 w trybie paniki pomoże pozbyć się złośliwych aplikacji

Google nie ustaje w kolejnych sposobach na walkę ze złośliwym oprogramowaniem. W najnowszej wersji Androida jest nawet funkcja tzw. trybu paniki (panic mode), która pozwala przerwać działanie wszystkich aplikacji i wrócić na pulpit urządzenia. Została ona zaimplementowana właśnie po to, by móc szybko pozbyć się złośliwych aplikacji.

Google i Android postanawiają oddać w ręce użytkowników więcej narzędzi do walki ze złośliwym oprogramowaniem i zainfekowanymi aplikacjami. Jak donosi XDA Developers, Android 7.1. będzie dostarczany z tzw. panic mode (tryb paniki), czyli funkcją, która wypluje nas na pulpit urządzenia i zamknie wszystkie działające właśnie aplikacje.

Aby uruchomić panic mode wystarczy nacisnąć kilkukrotnie (przynajmniej cztery razy) i szybko przycisk znajdujący się na tylnej części telefonu…

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Najlepsze aplikacje pocztowe. Na temat wdrożenia zasady “Roam like at home”. Gdzie najlepszy abonament? Zamykania aplikacji w tle na iOS

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Najlepsze najlepsze mobilne aplikacje pocztowe Poczta w telefonie to …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA