Z ostatniej chwili

Blockchain to więcej niż Bitcoin. Bitcoin GOLD, RoadMap 2018 r. Chiny i zamknięcie usług psełdogiełdowych? Bitcoin i przestępstwa, ale czy anonimowe?

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Blockchain to nie bitcoin. To coś znacznie więcej

Łańcuch bloków —blockchain  został użyty w 2008/2009 do stworzenia aktualnie najpopularniejszej kryptowaluty na świecie — bitcoina. Niewiele osób jednak interesuje się tą technologią, a według mnie w najbliższym czasie zmieni ona bezpieczeństwo baz danych, jakie znamy.

Idea blockchaina przedstawiona została światu w 1991, jednak to Satoshi Nakamoto (człowiek lub grupa, która stworzyła bitcoina i pozostaje anonimowa) doprowadziła do pierwszej implementacji tej technologii.

Block chain (tak oryginalnie się nazywała) bazuje na… łańcuchu bloków. Bloki połączone są ze sobą za pomocą wskaźników. Każdy kolejny blok, ogniwo wskazuje na swojego poprzednika. Dzięki temu nie ma możliwości fałszowania informacji, ponieważ łańcuch bloków po niedozwolonej operacji już zawsze będzie inny. Mówiąc szczerze, to w teorii da się to zrobić, jednak w praktyce jest to nie wykonalne, ale o tym w dalszej części…

Więcej dowiesz się na: https://dailyweb.pl

Bitcoin GOLD – prawdziwy Bitcoin GPU – RoadMap 2018 r. !!

Dzisiaj dla fascynatów waluty Bitcoin GOLD dość istotny dzień. Za namową naszego wspólnego przyjaciela, który dość mocno angażuję się również w rozwój naszego portalu Bitcoin.edu.pl postanowił o fakcie wspomnieć i zamieścić opublikowany przez Team Bitcoin Gold RoadMap.

W oryginale: https://bitcoingold.org/roadmap-2018/

Widząc, jak daleko zaszliśmy, łatwo jest zapomnieć, że zaledwie kilka dni temu, byliśmy zadowoleni z dwumiesięcznej rocznicy premiery 12 listopada 2017 r. Od tego czasu moneta Bitcoin Gold (BTG) została wymieniona na 46 działa na 26 giełdach i jest wspierany przez najlepsze platformy wymiany natychmiastowej ( ShapeShift i Changelly ), co nie byłoby możliwe bez naszej rosnącej sieci obsługiwanych portfeli (w tym najlepszych portfeli sprzętowych i rosnącej liczby portfeli mobilnych i stacjonarnych), a także usługi powiernicze, które umożliwiają wymianę zdań, takie jak Uphold . Jesteśmy wdzięczni za ich wsparcie, ale nadal ciężko pracujemy i mamy duże plany na ten rok…

Więcej dowiesz się na: http://www.bitcoin.edu.pl

Chiny: po zakazie handlu, władze spróbują zamknąć „usługi podobne do giełd”

Według anonimowych źródeł cytowanych przez Bloomberga w poniedziałek, 15 stycznia, chińskie władze po cichu przyspieszają swoje działania na niekorzyść giełd kryptowalut, by stłumić podobne usługi

Ponieważ uwaga skupia się na bitwie regulacyjnej Korei Południowej z transakcjami kryptowalut, Bloomberg donosi, że tuż obok, w kraju, gdzie oficjalne giełdy kryptowalutne są zakazane od września, “usługi podobne do giełd” są teraz również wyłapywane przez radar urzędników…

Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl

Przestępstwa z użyciem Bitcoina są wysoce scentralizowane

Wspólny raport Centrum ds. sankcji i nielegalnego finansowania oraz firmy Elliptic, wskazał, że pranie brudnych pieniędzy i nielegalna działalność narkotykowa za pomocą kryptowalut jest wysoce scentralizowanym procesem

Autorzy raportu, Yaya Fanusi i Tom Robinson, wskazują, że wiele bitcoinów jest “pranych” przez “miksery”, mówiąc…

Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl

Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 15.01.2018

Wykopano już 80% wszystkich bitcoinów, Bank Centralny Niemiec: Kryptowaluty powinny być globalnie regulowane

Wykopano już 80% wszystkich bitcoinów

Protokół bitcoina, bazujący na opublikowanym w 2008 roku manifeście jego twórcy Satoshiego Nakamoto, zakłada iż całkowita podaż bitcoina ma wynosić docelowo dokładnie 21 milionów jednostek. Liczba 16 800 000 wykopanych już bitcoinów oznacza, iż przekroczyliśmy właśnie pułap 80% tej wartości…

Więcej dowiesz się na: http://bitcoin.pl

PUMP AND DUMP: JAK TO DZIAŁA?

Schematy pump and dump są w świecie kryptowalut codziennością. Różne grupy sztucznie zwiększają wartość kryptowaluty (pump), aby następnie porzucić ją (dump) z zyskiem. Społeczności takie najczęściej funkcjonują w obrębie takich komunikatorów jak Telegram i Discord. Na swoje “ofiary” najczęściej wybierają kryptowaluty małe, niepopularne. Często są to tak zwane “shitcoiny” – nie mające wartości i przyszłości projekty.

JAK DZIAŁAJĄ TAKIE GRUPY?

Portal BitFalls zaprezentował szczegółową analizę funkcjonowania tych społeczności. Zazwyczaj są to drugorzędne grupy podporządkowane innym społecznościom. W rezultacie grupa młodsza jest wykorzystywana do realizacji zysków…

Więcej dowiesz się na: https://dowbit.pl

KOREKTA NA RYNKU: ZAKAZ W KOREI POŁUDNIOWEJ CIĄGLE MOŻLIWY

Wszystkie kryptowaluty zaliczyły drastyczny spadek wartości po informacji przekazanej przez koreańskiego ministra finansów. Według niego zakaz handlu kryptowalutami jest cały czas możliwym rozwiązaniem. W wywiadzie w lokalnej radiostacji TBS, minister powiedział, że rząd rozważa zmuszenie ludzi do korzystania z prawdziwych imion przy handlu kryptowalutami oraz stworzenie mechanizmu do opodatkowania obrotu kryptowalutami. Możliwym rozwiązaniem jest także zamknięcie giełd, ale rządowe ministerstwa muszą bardzo poważnie to rozważyć.

Cena Bitcoina w tym momencie wynosi poniżej $12.000, natomiast Ethereum zbliża się do granicy $1000…

Więcej dowiesz się na: https://dowbit.pl

Alibaba chce, pomimo regulacji, wystartować z platformą do wydobywania kryptowalut

Chiński gigant handlu elektronicznego, Alibaba, uruchomił niespodziewanie platformę do wydobywania kryptowalut, o czym świadczą niepotwierdzone źródła

CnLedger, lokalny dostawca informacji o kryptowalutach na Twitterze, przekazał raport z chińskiego serwisu internetowego qq.com, stwierdzając, że platforma “P2P Nodes” Alibaby “została uruchumiona” po rejestracji w październiku 2017 r…

Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl

Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 16.01.2018

Powstanie grupa robocza ds. regulacji kryptowalut we Francji, milenialsi wolą inwestować w bitcoina niż w obligacje.

Francja – powstanie grupa robocza ds. regulacji kryptowalut

Jak wynika z zapowiedzi ministra ekonomii Francji, Bruno Le Maire’a, francuski rząd miałby utworzyć specjalną grupę roboczą, której zadaniem byłoby  „wprowadzanie wytycznych”, jak również „nakreślanie ram prawnych” w obszarze regulacji sektora kryptowalutowego.

Celem istnienia takowej grupy, jak podkreśla Le Maire, miałoby być „zapobieganie niewłaściwemu wykorzystaniu technologii” kryptowalut…

Więcej dowiesz się na: http://bitcoin.pl

Niemiecki bank centralny opiniuje zasady regulacji kryptowalut

Niemiecki bank centralny uznaje, że zasady regulacji kryptowalut powinny być bardziej międzynarodowe niż krajowe. Joachim Wuermeling, dyrektor Bundesbanku stwierdził na wydarzeniu w Frankfurcie, że bezgraniczne kryptowaluty łatwiej byłoby oprzeć na zasadach globalnych niż lokalnych (np. krajowych) ponieważ trudno jest wdrożyć lokalne przepisy do czegoś tak globalnego.

„Skuteczna regulacja byłaby możliwa do osiągnięcia tylko dzięki międzynarodowej współpracy, ponieważ siła regulacyjna poszczególnych krajów jest oczywiście ograniczona” – stwierdził dyrektor…

Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl

Bitcoin w liczbach w 2017 roku

Wiele osób twierdzi, że rok 2017 był rokiem Bitcoina. Najpopularniejsza kryptowaluta wzbudziła niespotykane dotąd zainteresowanie mediów i regulatorów. Trafiła na pierwsze strony gazet. Nad regulacjami Bitcoina debatują najpotężniejsze państwa i instytucje finansowe świata. Niektórzy komentatorzy nadal twierdzą, że Bitcoin i inne kryptowaluty to bańka spekulacyjna, która niebawem pęknie. To wszystko pokazuje jak bardzo świat zaczął się przyglądać Bitcoinowi. Można więc uznać, że miniony rok był najlepszym pod względem adopcji oraz wzrostu popularności. Aby mieć cały ogląd sytuacji warto zwrócić uwagi na liczby oraz dane. Co w takim razie mówią nam one o Bitcoinie w 2017 roku?

Bitcoin dojrzewa i umiera?

W mediach dość często można spotkać negatywne opinie na temat kryptowalut i ich rosnącego fenomenu. Komentarze zazwyczaj zawierają słowa typu „bańka”, „oszustwo” czy „piramida finansowa”. Są też tacy, którzy wieszczą śmierć kryptowalutom oraz spadek ich cen do poziomu bliskiemu zero. Poniżej możemy zobaczyć ile razy w danym roku przewidywano śmierć samego Bitcoina i drastyczny spadek jego wartości (dane: www.99bitcoins.com)…

Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl

„Regulacje powinny być ustalane międzynarodowo” – głos Niemiec i Francji

Zamieszanie związane z przypuszczalnymi regulacjami i zakazem handlu kryptowalut w Chinach i Korei Południowej odbijają się szerokim echem zarówno na kursach walut jak i w polityce państw europejskich. W poniedziałek dyrektor generalny niemieckiego banku stwierdził, że regulacje kryptowalut powinny odbywać się na międzynarodowych zasadach. Tego zdania jest również Francja, która chce poruszyć temat kryptowalut na najbliższym zjeździe grupy G-20.

Regulacje według Francji

Francuski minister gospodarki, Bruno Le Maire, ogłosił utworzenie grupy mającej na celu opracowanie regulacji dotyczących krypto walut. Jak donosi francuski dziennik Les Echos grupa będzie odpowiedzialna za zaproponowanie wytycznych i opracowanie ram regulujących kryptowaluty, których celem będzie zapobieganie niewłaściwemu wykorzystaniu technologii…

Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl

KOREKTA NA RYNKU: CHINY PLANUJĄ ZAOSTRZYĆ REGULACJE KRYPTOWALUT

Jak już donosiliśmy wcześniej dzisiejszego dnia, powróciło widmo zakazu kryptowalut w Korei, powodując panikę na rynku kryptowalut. Wiadomości o podobnie negatywnym wydźwięku docierają także z Chin, gdzie regulatorzy zastanawiają się nad zaostrzeniem restrykcji dotyczących kryptowalut w kraju. W momencie publikacji, większość wirtualnych walut straciła od 10% do ponad 30% wartości w ciągu ostatnich paru godzin.

REGULACJE W CHINACH

Bloomberg donosi, że chińskie władze zaczynają wprowadzać więcej regulacji dotyczących przedsięwzięć związanych z kryptowalutami…

Więcej dowiesz się na: https://dowbit.pl

Chiny – dalsze restrykcje rządu wobec kryptowalut

Wicedyrektor Ludowego Banku Chin, Pan Gongsheng wzywa do wprowadzenia w kraju szerszych ograniczeń dla wszelkich usług związanych z kryptowalutami – podaje agencja informacyjna Reuters.

Według Gongshenga działania tego typu są konieczne, aby zlikwidować „narastające ryzyko w sektorze finansowym” oraz „opanować działania spekulacyjne” w sektorze kryptowalut. Jak wynika z notatki sporządzonej podczas jednej z narad na szczeblu rządowym, którą przeanalizowali pracownicy Reutersa, chińscy ustawodawcy mieliby w dalszym ciągu wywierać silną presję na tamtejsze giełdy kryptowalutowe…

Więcej dowiesz się na: http://bitcoin.pl

4 miliony Bitcoinów przepadło, mówi analiza Chainlysis

W sobotę świat kryptowalut obiegła informacja, że wydobyto już ponad 16,800,000 BTC co stanowi 80% całkowitej podaży. Rzeczywista ilość Bitcoinów w obiegu jest jednak zdecydowanie mniejsza, gdyż prawie 4 miliony monet przepadły bezpowrotnie. O ile waluty fiducjarne można „dodrukować” poprzez zmianę polityki monetarnej Państwa, to taka sama sytuacja nie może mieć miejsca w sieci Bitcoin.

Analiza Chainalysis

Pod koniec 2017 roku Chainalysis, firma dostarczająca rozwiązania do branży Fintech, przeprowadziła badanie, podczas którego starano się ustalić ile z BTC wydobytych przez górników można uznać za „zaginione”. Według analityków od 2,78 milionów do 3,79 milionów Bitcoinów nie można już ponownie przesłać. Stanowi to od 17% do 23% całkowitej podaży…

Więcej dowiesz się na: https://kryptopomocnik.pl

Kucoin dodaje BitClave (CAT) – do wygrania 5 BTC i 524 tys. CAT

Zagraniczna giełda kryptowalut Kucoin uruchomiła handel kryptowalutą BitClave (CAT), w parach z BTC i ETH. Z tej okazji giełda zorganizowała konkurs, w którym do wygrania jest 524 000 CAT. Dodatkowo za przekazanie dalej na Twitterze informacji o konkursie, można wygrać 5 BTC.

BitClave jest notowany na CoinMarketCap na 1131 pozycji, z ceną jednostkową 0,18 $…

Więcej dowiesz się na: https://gieldykryptowalut.pl

GDAX w środę uruchomi handel Bitcoin Cash/BTC

Zagraniczna giełda kryptowalut GDAX otworzy w środę 17 stycznia o godz. 9:00 czasu PST (18:00 czasu polskiego), handel Bitcoin Cash w parze z Bitcoinem…

Więcej dowiesz się na: https://gieldykryptowalut.pl

Datum Coin (DAT) wchodzi na Kucoin

Dziś o godz. 16:00 czasu polskiego, zagraniczna giełda kryptowalut Kucoin otworzy handel kryptowalutą Datum Coin (DAT), w parze z BTC i ETH.

Datum znajduje się obecnie na 241 miejscu w rankingu CoinMarketCap z kapitalizacją ponad 58 mln $ i ceną jednostkową 0,07 $…

Więcej dowiesz się na: https://gieldykryptowalut.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

itcoin emoji, czyli inicjatywa kryptowalutowej społeczności! Bitcoin w obliczu korekty według Glassnode

Bitcoin emoji, czyli inicjatywa kryptowalutowej społeczności! Bitcoin w obliczu korekty według Glassnode

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Bitcoin w obliczu korekty według Glassnode Zdaje się, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA