Z ostatniej chwili

Czy grozi nam krach na giełdzie kryptowalut? Nowy program Bitfury na Blockchain. Ostrzeżenie NBP i odpowiedź Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. BTC co to?

PROGNOZY: Czy kryptowalutom grozi krach?

Ostatnie 30 dni to czas zwiększonego zainteresowania Bitcoinem. W rzeczywistości jednak rynek kryptowalut zalał szereg nowych jednostek walutowych, stanowiących konkurencję dla oryginalnego produktu. Obecnie na rynku jest 800 kryptowalut.

Wszystko zaczęło się od Bitcoina

Pierwsza emisja tej wirtualnej, zdecentralizowanej cyfrowej waluty przypadła na rok 2009. Początkowo zjawisko spotykało się ze sporym sceptycyzmem i było postrzegane tylko jako chwilowa moda. Dziś, obserwując kolejne notowania Bitcoina, osiągającego na rynkach rekordową wartość 2500 dolarów, w porównaniu do zaledwie 11 w roku 2011, wielu analityków chętnie wycofałoby swoje ówczesne ekspertyzy i publikacje.

Ostatnio w branżowej publicystyce bardzo popularna jest opinia, że zainwestowane w 2010 roku w Bitcoina 1000 dolarów, dziś uczyniłoby z tak odważnego inwestoramilionera. W rzeczywistości sztuka ta udała się młodemu Erikowi Finmanowi, który w wyniku takiej operacji zyskał majątek w wysokości 1,9 miliona dolarów.Tego rodzaju historie to jednak kolejna opowieść z cyklu „co by było, gdybym prawidłowo obstawił numery na ubiegłotygodniowej loterii, uprzednio je znając”.

Przyszłość rynku wirtualnych walut pozostaje niewiadomą, tym niemniej wielu zastanawia się, czy inwestycjaw kryptowalutę dziś również może przynieść taki zysk, jaki przypadł w udziale młodemu inwestorowi.

Kryptowaluty i mechanizm ICO

Obecnie na rynku funkcjonuje ponad 800 kryptowalut, których łączna kapitalizacja wynosi ponad 100 miliardów dolarów, jednak większość tej wartości stanowią najbardziej wycenione jednostki: Bitcoin (do 40.1% wartości całego rynku) i Ethereum (28.3%). Każdy miesiąc to premiera około 20 nowych ofert na rynku Initial Coin Offerings (ICO). ICO to podobna do crowdfundingu metoda emisji nowej kryptowaluty.

Start-upy chcące wprowadzić na rynek nową cyberwalutę starają się pozyskać kapitał, przedstawiając na wstępie białą księgę, która szczegółowo wyjaśnia projekt. Inwestor w zamian za zainwestowane środki otrzymuje od emitenta token. Prowadzona jest też kampania zachęcająca do inwestycji w nową jednostkę, w trakcie której potencjalni gracze rynkowi kuszeni są perspektywą stałego wzrostu. Przykładem sukcesu jest Bancor, który w ciągu kilku godzin pozyskał dofinansowanie rzędu 153 milionów dolarów. Mechanizm ICO jest bardzo popularny ze względu na przykład Bitcoina – inwestorzy liczą po prostu na podobny zysk…

Czytaj więcej na: http://biznes.interia.pl

Bitfury przedstawia nowy program oparty o Blockchain

Bitfury, które od dłuższego czasu utrzymuje pozycję drugiego co do wielkości gracza na rynku kryptowalut, wydało pierwsze oprogramowanie Blockchain dla firm komercyjnych

Zaangażowanie Bitfury w innowacje Bitcoina

Od początku 2016 r. Bitfury wraz z zespołem ds. Rozwoju skupili się na testowaniu, rozwijaniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań opartych o platformę Blockchain. Bitfury jest w czołówce rozwoju, jeśli chodzi o Bitcoina i Blockchaina w ciągu ostatnich kilku lat, rozwijając aplikacje wokół Bitcoina i dwuwarstwowych rozwiązań, w tym Lightning Network…

 

Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin odpowiada na ostrzeżenie NBP

Kolejna instytucja związana z polskim światem wirtualnych walut i technologii blockchain postanowiła zareagować na niedawne ostrzeżenie Narodowego Banku Polskiego i Komisji Nadzoru Finansowego przed wirtualnymi walutami. Poniżej przeczytać można oświadczenie Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin.

„Siódmego lipca br. na stronie internetowej Narodowego Banku Polskiego opublikowano
komunikat zawierający wspólne ostrzeżenie NBP i KNF przed ryzykiem związanym z „walutami” wirtualnymi, w tym konkretnym przykładzie z kryptowalutami. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin wyraża zdumienie i zaniepokojenie informacjami zawartymi we wspomnianym oświadczeniu.
Stosunek obu instytucji do kryptowalut jest sprzeczny z oficjalnymi działaniami obecnego
rządu względem technologii Blockchain, którego bitcoin jest obecnie najbardziej znanym elementem.

Wyrazem poparcia dla kryptowalut było utworzenie w minionym roku przy Ministerstwie Cyfryzacji Strumień Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe, którego celem jest dostosowywanie polskich warunków prawnych dla rozwoju start-upów opartych na tej innowacyjnej technologii. Na temat technologii będącej u podstaw bitcoina wypowiadali się w pozytywnym kontekście m.in. wicepremier Morawiecki czy nowy szef Giełdy Papierów Wartościowych. Ważną inicjatywą realizowaną przez stronę rządową jest także program „Od papierowej do cyfrowej Polski”, w ramach którego zorganizowano grupę ekspercką pod nazwą „Blockchain i kryptowaluty”, będąca częścią zespołu zadaniowego odpowiedzialnego za realizację założeń programu.

Rośnie liczba krajów, które dostosowują prawo do technologii Blockchain oraz kryptowalut, w tym zwłaszcza bitcoina. Wystarczy wymienić choćby przykłady z ostatnich kilkunastu miesięcy:

1. W kwietniu br. bitcoin stał się równoprawną walutą w Japonii.
2. W lipcu br. władze Korei Południowej zapowiedziały ujęcie prawne kryptowalut w obowiązujących przepisach fiskalnych.
3. Szwajcarskie miasto Zug od maja minionego roku jest pierwszym, gdzie za podatki lokalne i usługi komunalne można płacić bitcoinami.
4. Pozytywne dla rozwoju Bitcoina przepisy podatkowe uchwaliły lub mają w planach uchwalić w swoich krajach władze m.in. Szwajcarii, Indii, Australii i Meksyku oraz części stanów USA.
5. Pozytywnie o kryptowalutach i technologii, na której są one oparte, wypowiedzieli się w oficjalnych raportach specjaliści Europolu, Światowego Forum Gospodarczego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz największych firm doradczych i informatycznych na świecie…

Czytaj więcej na: http://www.bitcoinpolska.pl

Kto stworzył Bitcoina

Obecnie prawie wszyscy słyszeli o Bitcoinie – cyfrowym systemie płatniczym. Który jest pierwszą zdecentralizowaną siecią płatniczą typu peer-to-peer (P2P) zarządzaną tylko przez użytkowników

Pierwszy krok został postawiony w 2007 r., wraz z napisaniem kodu. Później, w listopadzie 2008 r., został opublikowany Blockchain przez programistę lub grupę programistów, przedstawiających się jako Satoshi Nakamoto…

 

Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl

Zobacz również

Co to jest BitCoin, z czym się to je, i gdzie go kupić? Prawdziwe Kopalnie kryptowalut, dla każdego i na każdą kieszeń

 

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Nowe szczyty Bitcoina przed nami. Bitcoin osiągnie 200 000 USD Prognozy ekspertów kryptowalut na 2025

Nowe szczyty Bitcoina przed nami. Bitcoin osiągnie 200 000 USD? Prognozy ekspertów kryptowalut na 2025

Nowe szczyty Bitcoina przed nami Bitcoin wydaje się być gotowy na nowy rekord wszechczasów (ATH), …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA