Z ostatniej chwili

Co to jest BitCoin, z czym się to je, i gdzie go kupić?

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Bitcoin to innowacyjna waluta Internetu. Bitcoin to waluta zdecentralizowana czyli bez centralnej instytucji emisyjnej, niezależna od banków, rządów i instytucji. To waluta nieznająca granic, dostępna wszędzie tam gdzie dostępny jest Internet (lub telefonia komórkowa). Bitcoin jest walutą którą możesz błyskawicznie wysłać do dowolnego miejsca na świecie z ominięciem banków i pośredników a co za tym idzie kosztownych prowizji, limitów i ograniczeń.

Monitor ogólny programów

Bitcoiny to rewolucja na rynku internetowym. Umożliwiają nie tylko wygodne i szybkie dokonywanie płatności przez Internet, ale także zarabianie pieniędzy. I nie chodzi tutaj o tzw. mining, czyli wydobywanie nowych bitcoinów, w czym specjalizują się „kopalnie” – firmy zatrudniające najzdolniejszych programistów i mogące sobie pozwolić na inwestowanie w długotrwały i skomplikowany proces „wykopywanie” nowych bitcoinów.

A więc – jak inaczej zdobyć bitcoin? Możliwe jest np. zarabianie poprzez utrzymywanie swoich bitcoinów na wirtualnej giełdzie. Ta forma inwestycji zapewnia nam zarobek poprzez udostępnianie środków innym inwestorom. Są to tzw. kontrakty swap, dzięki otwarciu których otrzymujemy bitcoiny z opłat tych użytkowników giełdy, którzy wcześniej je od nas pożyczyli. Należy jednak pamiętać, że oprocentowanie bitcoinów na giełdach jest zmienne i zależy od aktualnego popytu na kryptowalutę, zawsze jednak jest zdecydowanie wyższe niż na tradycyjnym koncie oszczędnościowym w banku.

Jak Działa Bitcoin?

Wydawałoby się, że takie waluty jak złoto, diamenty, a nawet papierosy czy banknoty są pewniejsze niż Bitcoin, ale czy na pewno? BTC jest walutą opartą na modelu peer- to-peer czyli równouprawnienie użytkowników sieci. Waluta nie ma banku emisyjnego oraz nie ma nadzoru rządowego.  Wydobywanie tej wirtualnej waluty odbywa się przez tzw kopalnie i nie tylko.  Koparki, czyli po naszemu komputery  wyposażone są  w program na którym opiera się algorytm protokołu Bitcoin. Taka koparka wykopuje tzw. bloki, które zawierają transakcje na bitcoinach od momentu wykopania poprzedniego bloku. Blok powstaje co 10 min, aby nie było zbyt szybkiej podaży BTC . Każdy wykopany blok jest warty aktualnie 25BTC (kiedyś 50), jednak co 4 lata wielkość bloku zmniejsza się o połowę. Maksymalna podaż BTC nie przekroczy 21mln.

Więc Czy Bitcoin Można Nazwać Walutą?

Myślę, że to zależy od konkretnej osoby. Ci co kupują, sprzedają czy obracają BTC powiedzą, że tak. Inni mogą mieć sceptyczne nastawienie np. są ludzie, którym zależy na obaleniu tej waluty oraz wymyślają ciągle nowe sposoby ograniczania tej kryptowaluty. W Polsce i nie tylko Bitcoin nie jest traktowany jako środek płatniczy, ale nikt nie zabrania jego stosowania. Są też kraje jak Japonia, gdzie BTC jest akceptowany jako druga waluta tego kraju.

Dlaczego Bitcoin Zyskuje Taką Popularność?

Największy wpływ ma moda, prostota oraz coraz większa ilość firm, które akceptuja płatności tą kryptowalutą. Największy wpływ ma jednak izolacja od globalnej gospodarki i rozgłos o kwotach, które można zarobić na handlu tą walutą. Bitcoin jest poza prawem, czyli ani bank centralny ani inne potężne instytucje nie mają na niego wpływu. Moneta ta jest napędzana przez użytkowników oraz bardzo wygodna. Najważniejszą cechą BTC jest szybkość transakcji, bo są one realizowane w ciągu maksymalnie kilku minut. Jak wiadomo Banki nie są aż tak szybkim sposobem  na transakcje, a tym bardziej przelewy zza granicy. Płacąc Bitcoinem nie ma znaczenia skąd i gdzie będzie szła transakcja, zawsze jest to ekspresowe. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko zależy od tego ile firm i ile ludzi będzie akceptowało Bitcoiny, jak na razie idzie wszystko w dobrą stronę.

Największe zalety Bitcoina!

  •  Błyskawiczne transakcje w dowolne miejsce na świecie. Koniec z kilkudniowym czekaniem aż, środki trafią do odbiorcy np. w Chinach czy USA.
  •  Bardzo małe prowizję lub ich całkowity brak. Możesz dobrowolnie wnieść opłatę za przelew wspierając w ten sposób górników dzięki którym istnieje sieć.
  •  Anonimowość transakcji. Twój adres bitcoin jest zupełnie anonimowy i możliwy do zmiany z każdym przelewem.
  •  Brak pośredników przy przelewach. Przelew trafia bezpośrednio do odbiorcy pomijając banki i inne instytucje finansowe.
  •  Liczba monet jest ograniczona. Nie ma możliwości dodrukowania monet ponad ich maksymalną liczbę dzięki czemu bitcoin jest dużo bardziej odporny na inflację niż tradycyjne waluty.
  •  Nie ma możliwości by ktoś zablokował Ci konto. System działa w sieci p2p więc nie ma właściciela ani zarządcy.
  •  Jest banalnie prosty w obsłudze. Robienie przelewów jest szybsze i mniej skomplikowane niż przelewy bankowe.
  •  Nie ma możliwości cofnięcia transakcji. Jeżeli ktoś zapłaci Ci za towar masz 100% pewność, że nie może cofnąć przelewu jak to ma miejsce w bankach czy w znanych systemach e-płatności.
  •  Bezpieczeństwo. Przy zachowaniu niezbędnych środów bezpieczeństwa i szyfrowaniu portfela poziom ryzyka utraty monet jest marginalny.
  •  Niesamowita wygoda. Tuż po instalacji programu klienta możesz korzystać z bitcoin bez żadnych rejestracji, bez zakładania konta bez zbędnej biurokracji. To banalnie proste. Sprawdź sam!

  1. Bitcoin rozwiązuje problem długich i kosztownych przelewów krajowych czy też międzynarodowych, nawet tam gdzie bankowość jest dość ograniczona (np. kraje Afryki). Świetnie sprawdza się w mikropłatnościach internetowych i handlu międzynarodowym. Bitcoin jest walutą cyfrową i najlepiej sprawdza się właśnie w Internecie.
  2. Bitcoin to waluta internetu, to waluta przyszłości.  Bitcoin to waluta zdecentralizowana, waluta bez centralnej instytucji emisyjnej, nie podlega bankom, rządom i instytucją finansowym. To waluta nieznająca granic, dostępna wszędzie tam gdzie mamy dostęp do Internetu .
  3. Bitcoin jest walutą którą możesz przesłać w dowolne miejsce na świecie bez udziału banków i pośredników a co za tym idzie kosztownych prowizji, limitów i ograniczeń.
  4. Bitcoin jest zabezpieczony przed inflacją, nie ma możliwości dodrukowania Bitcoina, powstanie go z góry określona ilość 21 000 000 szt.

Z tego względy Bitcoin jest świetną alternatywą inwestycyjną.

Transakcje na rynku BitCoin obsługiwane są przez niezależnych, tak zwanych „górników”, którzy posiadają własny sprzęt do wydobywania Bitcoina oraz przez zrzeszenia „górników”, które posiadają tak zwane kopalnie Bitcoin.

https://legiobiznes.pl/I/skyllex-program-inwestycyjny-godny-zaufania/

Czemu z nich korzystać?

Bitcoinów można używać z takich samych powodów, co wysyłać e-maile, streamować film czy pobierać piosenkę. Jest to szybsze, tańsze, bardziej bezpieczne i stałe.

A wykorzystywać je można na wiele więcej sposobów niż tylko płatności między stronami. W wielu miejscach bitcoiny są mniej zmienne niż waluta lokalna, więc niektórzy używają ich, by zachować wartość, podczas gdy inni płacą nimi u setek tysięcy kupców na całym świecie i online.

Do posiadania BitCoina potrzebne są specjalne portfele.
Portfele BitCoin są niezwykle potrzebne przy prowadzeniu biznesu online.

BITBAY (portfel BitCoin)

Do posiadania BitCoina potrzebne są specjalne portfele. Portfele BitCoin są niezwykle potrzebne przy prowadzeniu biznesu online. Ja korzystam z BitBay.

Wypłacaj BitCoiny w BANKOMACIE

Konto na platformie BitBay.net daje Ci możliwość WYPŁATY BitCoin poprzez:

  • wypłatę gotówki w tradycyjnym bankomacie (bez posiadania karty płatniczej),
  • płatności w sklepach, restauracjach, na stacjach paliw, hotelach (kartą płatniczą MASTERCARD powiązaną z Twoim kontem w BitBay.net),
  • płacenie tradycyjnych rachunków (abonament telefoniczny, prąd, rata kredytu, wynajem mieszkania, itp),
  • wymianę na inne waluty Ether (ETH) oraz LiteCoin (LTC).

Chcesz wypłacić swoje BitCoin z bankomatu?

BitBay.net to polska strona umożliwiająca błyskawiczny zakup BitCoina. BitCoina możemy zakupić poprzez; Ekspresowy Przelew Bankowy, Zwykły PrzelewPocztę Polską. BitBay oferuje również specjalną Karte Master Card do płatności BitCoinem na całym świecie. Strona umożliwia wypłatę naszych środków poprzez; Ekspresowy Przelew Bankowy, Zwykły PrzelewBankomat

Otwórz darmowe konto na BitBay i wypłacaj BitCoin na całym świecie.

Do wypłaty gotówki z bankomatu (zamiana BitCoin na gotówkę) nie będzie nam potrzebna nawet karta płatnicza, bo dzięki możliwościom portalu BitBay możemy wypłacać gotówkę z bankomatu używając do tego kodów jakie przyjdą nam na nasz telefon komórkowy oraz adres email.

Jak szybko kupić BitCoiny?

REJESTRACJA BITBAY <<< kliknij

Kliknij załóż konto

Podajesz email

Na Twoją skrzynkę email zostanie wysłana aktywacja konta.

Po dokończeniu rejestracji i zalogowaniu przechodzisz do Menu ukrytego po lewej stronie ekranu. Klikasz wpłaty i robisz zwykły przelew na podane konto(księgowanie odbywa się pn-pt najczęściej w godz. 13-16.).Polecam bardziej opcje : Ekspresowy Dotpay (pieniądze ma się w kilka chwil).Zakładka Ekspresowy Dotpay jest obok

Po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie przejdź do zakładki Giełda a następnie szybka transakcja. W polu CHCE KUPIĆ wpisujesz ilość dostępnych PLN i kupujesz BTC.

https://legiobiznes.pl/I/wiarygodny-program-inwestycyjny-xabo-io-zarobki-wieksze-niz-recyclix-skyllex/

BitCoin na YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=XFV24MXgF3M

 

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Jak używać PanCakeSwap -farma, pool, swap ! EnergiSwap – tanie transakcje, dodawanie płynności. Aktualizacja wypłat zysku z węzłów YieldNodes

Jak używać PanCakeSwap -farma, pool, swap ! EnergiSwap – tanie transakcje, dodawanie płynności. Aktualizacja wypłat zysku z węzłów YieldNodes

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Jak używać PanCakeSwap -farma, pool, swap ! Kolejny protokół DeFi …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA