Z ostatniej chwili
Dane może wykraść ładowarka do laptopa. Wirusy na Androida pojawiają się co 7 sekund. IBM, złośliwy kod z SI odporny na antywirusy.

Dane może wykraść ładowarka do laptopa. Wirusy na Androida pojawiają się co 7 sekund. IBM, złośliwy kod z SI odporny na antywirusy.

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Ładowarka do laptopa może wykraść dane

Jeden z badaczy cyberbezpieczeństwa, posługujący się w sieci pseudonimem MG, zaprezentował nową metodę przechwytywania haseł. Polega ona na wykorzystaniu przez ofiarę przerobionej ładowarki do laptopa używającego portu USB-C.

Złącze USB-C jest uniwersalne i jest to jego wielka zaleta, ale też wada. Okazuje się bowiem, że fakt, że zasilacz kończący się wtyczką USB-C może być użyty do zasilania wielu różnych urządzeń może być niebezpieczny. Zdarzyło się Wam skorzystać z ładowarki udostępnionej np. w kawiarni? Jeżeli tak, miejcie się na baczności. MG zaprezentował metodę przechwytywania danych wykorzystującą właśnie taki zasilacz…

Więcej dowiesz się u źródła >

Nowy wirus na Androida pojawia się co 7 sekund. Tak źle jeszcze nie było

Eksperci z firmy G Data alarmują i ostrzegają przed bardzo szybko rosnącą ilością złośliwego kodu. Tylko w drugim kwartale 2018 roku specjaliści odnotowywali nowe zagrożenie na Androida co 7 sekund. Przykładów złośliwego oprogramowania na system od Google naliczono w pierwszej połowie roku w liczbie ponad 2 milionów.

Android jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na smartfony. Nie dziwi więc, że cały czas znajduje się na celowniku hakerów i cyberprzestępców. Ci nie próżnują i ciągle szukają nowych sposobów na ataki wycelowane w użytkowników telefonów z oprogramowaniem od Google…

Więcej dowiesz się u źródła >


DeepLocker napisany przez IBM – złośliwy kod z SI odporny na antywirusy

Zespół IBM pracujący nad uczeniem maszynowym stworzył niewykrywalnego dziś wirusa. DeepLockera nie wyłapią aktualne techniki antywirusowe. Może służyć do szpiegowania i w konsekwencji do szantażu.

IBM opracował nowego wirusa po to, aby pokazać zagrożenie, które pojawi się prawdopodobnie w ciągu najbliższych 2-3 lat. Tzw. DeepLocker potrafi pobrać z sieci złośliwy kod i ukryć go przed programem antywirusowym oraz zaporą sieciową…

Więcej dowiesz się u źródła >

Microsoft przygotowuje dla Windows 10 nową funkcję z zakresu bezpieczeństwa

Microsoft pracuje nad funkcją o nazwie InPrivate Desktop. Zostanie ona wprowadzona do systemu Windows 10 i w ten sposób administratorzy dostaną nowe możliwości z zakresu uruchamiania oprogramowania. Dzięki temu aplikacje będzie można włączać w odizolowanym środowisku, czyli w tak zwanej piaskownicy…

InPrivate Desktop to nowa funkcja dla Windows 10, nad którą pracuje Microsoft. Informacje na jej temat dostrzeżono w hubie opinii dla Insiderów. Tam można znaleźć krótki opis tego mechanizmu…

Więcej dowiesz się u źródła >


Podłączanie telefonu do samochodu nie zawsze jest dobrym pomysłem

Teraz to już nie są te same samochody, co kiedyś, czyli historia o tym, jak branża motoryzacyjna podatnościami stoi. W samochodzie połączonym z telefonem zostaje więcej informacji niż nam się wydaje.

Dożyliśmy czasów, w których można podłączyć się zdalnie do samochodu z odległości kilku kilometrów i przejąć nad nim kontrolę, a kradzież auta – według najczarniejszego scenariusza – jest nie tylko problemem z mobilnością i stratą pieniędzy, ale może równać się utracie tożsamości. Pęd do nowoczesnych technologii wprowadzanych przez producentów w celu zwiększenia komfortu kierującego pojazdem jest ogromny, producenci prześcigają się w udostępnianiu nowości. Jednak powoduje to, że powstają luki, które można wykorzystać. Stąd warto zapoznać się z przedstawionymi historiami, które pozwolą wyrobić własny pogląd na kwestie nowoczesnych technologii w samochodach, choć na pierwszy rzut oka wygląda, że parowanie telefonu i samochodu nie jest dobrym rozwiązaniem…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Ataki zero-click Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA