Najlepszy darmowy antywirus na Androida
Darmowy antywirus na Androida to podstawa bezpieczeństwa tego mobilnego systemu. Polecamy 5 najlepszych.
Coraz częściej da się słyszeć o złośliwym oprogramowaniu i atakach cyberprzestępczych na urządzenia z systemem Google Android. Nawet jeżeli w dużej mierze ostrzeżenia są przesadzone, warto dmuchać na zimne i zawczasu zabezpieczyć swojego smartfona lub tablet. Podpowiadamy, jakie aplikacje sprawdzą się w tym celu najlepiej – to godne polecenia antywirusy na drugą połowę 2017 roku…
Czytaj więcej na: http://www.benchmark.pl
Zapomnij o bezpieczeństwie sieci WiFi – wszystkie połączenia da się zhakować
Naukowcy opublikowali właśnie szczegóły ataku, o którym plotki krążyły już od jakiegoś czasu. Okazuje się, że każdą sieć WiFi opartą na najpopularniejszym standardzie WPA2 można łatwo zhakować.
Od wczoraj świat bezpieczeństwa trwał w oczekiwaniu na wielkie ogłoszenie. Plotki krążące po sieci wskazywały na odkrycie o bardzo poważnych konsekwencjach – i się nie myliły. Większość sieci WiFi, z których do tej pory korzystaliśmy i uważaliśmy za bezpieczne, można zhakować. Na szczęście przed tym atakiem można się zabezpieczyć.
KRACK
Atak KRACK opracowany został przez Mathy Vanhoefa, naukowca z Uniwersytetu w Lowanium (Louvain) we współpracy z kilkoma innymi osobami…
Czytaj więcej na: https://zaufanatrzeciastrona.pl
KRACK, atak na który podatne są prawie wszystkie urządzenia z Wi-Fi. Jak bardzo powinieneś się go obawiać?
Wczoraj przez internet przetoczyła się fala paniki i ostrzeżeń, że “wszystkie sieci Wi-Fi zostały zhackowane” i że w ogóle koniec świata. Poniżej przedstawiamy szczegółową analizę ujawnionego wczoraj ataku o nazwie KRACK i wskazujemy kto (i jak bardzo) powinien się obawiać. W skrócie: problem jest poważny, ale możliwość wykorzystania go do przeprowadzenia dotkliwego ataku jest bardzo ograniczona.
KRACK: Key Reinstallation Attacks, czyli atak na WPA2
KRACK został odkryty i ujawniony przez Mathy’ego Vanhoefa. Szczegóły zostały opublikowane na dedykowanej stronie internetowej i towarzyszącej jej pracy naukowej…
Czytaj więcej na: https://niebezpiecznik.pl
KRACK – nowy atak potrafiący rozszyfrować/złamać każde WiFi
Atak dotyka wszystkich nowoczesnych implementacji WPA2, a jest szczególnie niebezpieczny na Androidzie 6+ / Linuksie – można zmusić połączenie WiFi doużycia klucza sesyjnego składającego się z samych zer… A to wszystko przez to, że te platformy chciały być bardziej bezpieczne, ale o tym trochę dalej.
W zależności od używanego modelu zabezpieczeń można: deszyfrować komunikację, fałszować komunikację (czyli podszywać się pod wysyłającego pakiety), wstrzykiwać pakiety…
Czytaj więcej na: https://sekurak.pl
HBO już wie, jak zapobiec wyciekowi scenariuszy
Spoilery to najgorsza rzecz na świecie. W przypadku tak kultowego serialu jakim jest „Gra o Tron” potrafią zepsuć całą przyjemność z oglądania. HBO wyciągnęło jednak nauczkę z poprzednich lat i opracowało metodę, która ma uniemożliwić przeniknięcie do sieci historii przed oficjalną premierą odcinka.
Nikolaj Coster-Waldau, którego widzowie „Gry o Tron” powinni kojarzyć z roli Jamiego Lannistera, zdradził ostatnio, że twórcy serialu zrobią bardzo dużo, by uniknąć przecieków w sprawie fabuły ósmego sezonu…
Czytaj więcej na: http://www.chip.pl
Kolejny niebezpieczny wirus na Androidzie
DoubleLocker zmienia kod PIN i szyfruje dane przechowywane w pamięci wewnętrznej smarfona. Cyberprzestępcy żądają zapłaty 0,0130 bitcoina.
Jeśli chodzi o kwestie dotyczące bezpieczeństwa, Google Android nie ma najlepszej opinii. Niestety dość systematycznie pojawiają się doniesienia, które wyjaśniają nam dlaczego…
Czytaj więcej na: http://www.benchmark.pl
Korea Północna zainfekowała antywirusa z którego korzystała Korea Południowa
i w ten sposób zainfekowała wojskową sieć Południowej Korei i wykradła jej tajne dokumenty. Żeby było śmieszniej, “zhackowany” przez Północnokoreańczyków antywirus (firmy Hauri) był zainstalowany w sieci odciętej od internetu, która jednak przez rok była do internetu podłączona.
Na skutek błędu ludzkiego — po pracach serwisowych nie odpięto kabelka, który łączył intranet z internetem… To umożliwiło kradzież danych…
Czytaj więcej na: https://niebezpiecznik.pl
Microsoft ukrył kradzież bazy danych swoich niezałatanych błędów
Kilka lat temu nad wyraz profesjonalna grupa włamywaczy wykradła z Microsoftu bazę danych, zawierającą informacje o niezałatanych błędach w systemach i aplikacjach. Informacja o tym zdarzeniu dopiero teraz wyciekła do mediów.
Na początku 2013 opisywaliśmy niezwykle ciekawą serię włamań, których ofiarami padły największe firmy technologiczne świata. Włamywacze najpierw przejęli kontrolę nad forum dla programistów iphonedevsdk.com i osadzili w nim kod nieznanego wcześniej exploita na Javę, atakującego maszyny z OS X…
Czytaj więcej na: https://zaufanatrzeciastrona.pl
FinSpy – malware dostaje się na komputer przez kolejną lukę we Flashu
Choć Adobe Flash znajduje się już na ostatniej prostej, nie oznacza to, że znikł on ze stron internetowych. Adobe nie do końca radzi sobie z łataniem swojego oprogramowania, a wciąż także można znaleźć w nim pewne dziury, a tym samym wyrządzić jakieś szkody użytkownikom. Reuters donosi o kolejnej wpadce firmy i kolektywie hakerskim, który zaraża komputery m.in. oficjeli ONZ.
Najnowszy raport podany przez Reuters dotyczy hakerów, którzy mogą zainstalować złośliwe oprogramowanie na naszym komputerze osobistym. Malware to zostało odkryte przez Kaspersky Lab i nazywa się FinSpy lub FinFisher…
Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl