Z ostatniej chwili

Ethereum i Zcash spada, czy to już koniec gorączki? Koparka kryptowalut Rambox

Wartość kryptowaluty Ethereum i Zcash spada – koniec gorączki?

Kryptowaluty to temat bardzo na czasie, jednak nie tylko z powodu ich popularności samej w sobie, ale również, a może przede wszystkim, wpływu na rynek konsumencki. Dokładniej zaś chodzi o ceny większości kart graficznych, używanych do kopania tego pseudo pieniądza, które osiągają poziom astronomiczno-absurdalny. Dzisiaj z rozrzewnieniem wspominamy niezbyt odległe czasy, kiedy GeForce GTX 1060 6 GB oraz Radeon RX 580 8 GB kosztowały około 1200 złotych, bowiem teraz trzeba wyłożyć minimum 50% więcej na upatrzony sprzęt. Jednym słowem – patologia. Zwykli użytkownicy z utęsknieniem czekają na spadek kursu Ethereum, a patrząc na aktualne zawirowania, może się wreszcie doczekają.

Spadek cen kryptowalut jeszcze nie oznacza, że rynek kart graficznych wraca do normalności. Zanim pojawią się świeże dostawy i sprzedawcy oprzytomnieją, zleci minimum kilkanaście dni.

Cena kryptowalut Ethereum (ETH) i Zcash (ZEC) zaczęła gwałtownie rosnąć od połowy marca 2017 roku, osiągając swoje apogeum w połowie czerwca, co wielu interpretowało jako sztuczne nadmuchiwanie balona spekulacyjnego. Wydobywanie jednak trwało w najlepsze, wszak w szczytowym momencie ceny ETH i ZEC sięgały niemal 400 dolarów amerykańskich. Od kilku dni obserwuje się natomiast spadek wartości Ethereum i Zcash, które wyceniane jest obecnie na ~280-300 dolarów, tracąc 13-15% względem ostatniego notowania. To również najgorszy wynik od tygodnia, chociaż daleki od punktu wyjścia, gdzie w kwietniu bieżącego roku obydwie kryptowaluty kosztowały zaledwie 50-60 dolarów. Czy tendencja spadkowa będzie się dalej utrzymywać, trudno powiedzieć, ale największy szał górniczy chyba powoli przemija…

Czytaj więcej na: https://www.purepc.pl

Rambox chwali się swoją koparką kryptowalut

Firma Rambox Technology z siedzibą w Hong Kongu postanowiła pochwalić się swoją koparką kryptowalut zbudowaną z dziesiątek tradycyjnych karty graficznych. Akceleratory są pogrupowane po sześć, mimo, iż płyta główna od MSI, którą wykorzystano jako podstawę dla całej konstrukcji, ma aż osiem interfejsów PCI-Express. Ze względu na niewielkie odległości między slotami do połączenia kart wykorzystano tzw. Risery. Całość wygląda imponująco, ale nie mimo wszystko nie sposób opędzić się od myśli, że to właśnie przez takie firmy jak Rambox na rynku kart graficznych mamy niedobór akceleratorów.

To z kolei wpływa negatywnie na ceny windowane przez wysoki popyt na najpopularniejsze modele.

Źródło: http://twojepc.pl

 

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Bitcoin czy przed nami nowe horyzonty BlackRock rozpoczyna zakupową gorączkę BTC

Bitcoin: czy przed nami nowe horyzonty? BlackRock rozpoczyna zakupową gorączkę BTC

Bitcoin: czy przed nami nowe horyzonty? Wzywaliśmy do cierpliwego podejścia HODLing, jeśli chodzi o Bitcoin. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA