Z ostatniej chwili
Facebook zbierał dane połączeń oraz SMS-y. Windows BitLocker, co to Firewalle następnej generacji. Wyciek z chmury ponad miliona rekordów

Facebook zbierał dane połączeń oraz SMS-y. Windows BitLocker, co to? Firewalle następnej generacji. Wyciek z chmury ponad miliona rekordów

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Facebook zbierał dane połączeń oraz SMS z urządzeń z Androidem

Użytkownicy Twittera zaczęli donosić o tym, że znaleźli miesiące jeśli nie lata historii połaczeń w swoim ściągalnym na telefon pliku Facebooka. Wszystko to wyszło na jaw w kontekście ostatniego skandalu serwisu społecznościowego, czyli sprawy Cambridge Analytica. Rezultaty tych poszukiwań nie nastrajają optymizmem.

Niektórzy użytkownicy Twittera donoszą, że ich pliki Facebooka zawierają wszystkie telefony oraz wiadomości tekstowe, które napisali przez ostatni czas. Inni z kolei znaleźli zapisy kontaktów z bliskimi…

Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl

Messenger i Messenger Lite zbierały dane o połączeniach telefonicznych i SMS-ach

Dylan McKay poprosił Facebook o dane, jakie portal przechowuje o nim na swoich serwerach. Ku zaskoczeniu programisty, w obszernej dokumentacji znalazł SMS-y, MMS-y i rejestr rozmów jakie prowadził. McKay twierdzi, że podczas instalacji nie zezwolił Messengerowi na wysyłanie SMS-ów. Po swoim odkryciu, zdecydował się na odinstalowanie aplikacji.

Przedstawiciele portalu tłumaczą, że korzystanie z książki telefonicznej i innych danych zapisanych w telefonie jest powszechnie stosowaną praktyką. Mimo to, post McKaya udostępniło na Twitterze 40 tysięcy osób…

Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl

Wszystko o Windows BitLocker

Windows 10 zabezpiecza nośniki, wykorzystując funkcję BitLocker. Pozwala ona na szyfrowanie partycji sektor po sektorze, stosując algorytm AES (128 lub 256 bit). Możemy zaszyfrować partycję systemową, jak również i każdą inną. W przypadku systemowej partycji proces jest bardziej skomplikowany.

Uwaga! Funkcja BitLocker jest wbudowana w Windows 7 Ultimate i Enterprise, Windows 8 Pro i Enterprise oraz Windows 10 Pro i Enterprise…

Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl


Firewalle następnej generacji – więcej niż ochrona przedsiębiorstwa

Jakie są zagrożenia dla sieci przemysłowych ICS/SCADA oraz sieci mobilnych wykorzystujących protokół GTP. Czy można im zapobiec wykorzystując zapory sieciowe NGFW? Na pytania te odpowiadał podczas konferencji SEMAFOR 2018 Robert Dąbrowski z Fortinet.

W miarę ekspansji sieci IP na obszary wykraczające poza przedsiębiorstwa pojawiła się potrzeba kontroli ruchu w strukturach przemysłowych oraz operatorów telekomunikacyjnych. Od współczesnych zapór NGFW wymaga się nie tylko rozpoznawania i zabezpieczania aplikacji w internecie czy sieciach firm, ale także aktywnej ochrony protokołów wykorzystywanych do sterowania procesami produkcyjnymi oraz przepływem danych w sieciach mobilnych…

Więcej dowiesz się na: https://www.computerworld.pl

Wyciek z chmury na ponad milion rekordów

Zakup złotych kolczyków czy diamentowego naszyjnika może znacznie uszczuplić budżet.  Jednak mało kto spodziewa się, że przy tego typu transakcjach można ponieść dodatkowe koszty.

Klienci amerykańskiej firmy jubilerskiej Limoges Jewelry nie kryli zdziwienia, kiedy dowiedzieli się, że ich wrażliwe dane są dostępne w przestrzeni publicznej. Prawdopodobnie słabe zabezpieczenia serwisu Amazon Web Services S3 sprawiły, że przestępcy otrzymali na tacy 1,3 miliona rekordów zawierających nazwiska, adresy, kody pocztowe, numery telefonów, a także hasła tekstowe…

Więcej dowiesz się na: http://di.com.pl

Ekspres do kawy zainfekował komputery firmy paliwowej

W czasach internetu rzeczy nawet tak niepozorne urządzenie jak ekspres do kawy może pozwolić hakerom na włamanie. Przekonała się o tym firma, która ucierpiała w związku z „surface attack”, czyli atakiem skierowanym na najsłabsze ogniwo w organizacji. Opisujemy jak został przeprowadzony.

Jeden z pracowników europejskiego przedsiębiorstwa z branży paliwowej opisał w serwisie Reddit atak na swoją firmę. Gdy lokalna serwerownia przestała działać, okazało się, że jej komputery zostały zainfekowane oprogramowaniem ransomware, choć nie były podłączone do internetu…

Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl

Jak oficer rosyjskiego wywiadu wojskowego raz zapomniał włączyć VPN-a

Historia hakowania wyborów prezydenckich w USA nieprzerwanie stanowi kopalnię ciekawostek z branży bezpieczeństwa. Właśnie ujawniono kolejny szczegół pozwalający na atrybucję tych ataków.

Amerykańskie wybory prezydenckie stały pod znakiem regularnych wycieków informacji z komitetu wyborczego Demokratów. Za sporą częścią z nich stał niejaki Guccifer 2.0, który „sam” opublikował wiele dokumentów, a resztę przekazał WikiLeaks. Co do jego tożsamości od dawna nie mieliśmy już wątpliwości – jednak dzisiaj wygląda na to, że amerykańskie służby mają konkretne dowody…

Więcej dowiesz się na: https://zaufanatrzeciastrona.pl

Uwaga na oszustów, którzy grasują na OLX, „wysyłają DHL-em” i każą płacić przez Dotpaya

Metody stosowane przez oszustów działających za pośrednictwem OLX nie są może wyrafinowane, ale podlegają zmianom, by nie dało się ich za szybko zdemaskować i wciąż przynosiły zyski. Oto jeden z najnowszych scenariuszy ataku.

„Za namową kolegi przesyłam schemat postępowania oszusta, być może sprawę da się nagłośnić” – napisał w mailu do redakcji jeden z naszych Czytelników, dodając, że sam niejednokrotnie czytał podobne ostrzeżenia, co najprawdopodobniej uchroniło go przed utratą sporej sumy…

Więcej dowiesz się na: https://zaufanatrzeciastrona.pl

Wrocławskie biletomaty “zastrzegają” karty płatnicze pasażerów

Wrocław wdraża kodowanie biletów przez karty płatnicze (zbliżeniowe). Pisaliśmy już o tym rozwiewając mity i lęki związane z ewentualnym okradaniem pasażerów przez “fałszywych kanarów” w dwóch artykułach, Czy można kogoś zbliżeniowo okraść w autobusie i tramwaju oraz Karta płatnicza jako bilet autobusowy przeraża i bulwersuje mieszkańców Wrocławia

Więcej dowiesz się na: https://niebezpiecznik.pl

Revolut wprowadza wirtualne karty ze zmiennym numerem

Revolut się nie zatrzymuje, ostatnio oficjalnie wystartowali w Polsce z deklaracją, że chcą do końca tego roku zdobyć 150 tysięcy polskich użytkowników. Plany ambitne, ale jak najbardziej realne, bo usługa jest naprawdę bardzo dobrze przyjmowana w naszym kraju. Teraz dostaliśmy informację, że w imię bezpieczeństwie transakcji online wprowadzają karty wirtualne ze zmiennym numerem.

Pierwszy raz o Revolut pisaliśmy Wam pod koniec września zeszłego roku, wtedy miałem okazję porozmawiać z jednym z jego pracowników, który przybliżył nam zasadę i ideę przyświecającą tej aplikacji mobilnej…

Więcej dowiesz się na: http://antyweb.pl


Revolut chce zapobiegać oszustwom. Wprowadza karty ze zmiennym numerem

Revolut stara się dostarczać innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i ogłosił, że wprowadza wirtualne karty ze zmiennym numerem. To oznacza, że numer będzie się zmieniać przy każdej transakcji dokonywanej w trybie online. Fintech wierzy, że w ten sposób będzie w stanie skutecznie zapobiegać oszustwom.

Revolut wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i ogłosił, że wprowadza wirtualne karty ze zmiennym numerem. To oznacza, że numer nie będzie stały i będzie się zmieniać przy każdej transakcji dokonywanej w internecie…

Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Ataki zero-click Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA