Z ostatniej chwili

Firefox zablokuje aplikacje kopiące kryptowaluty. Apple: blokada czujnika ruchu w Safari, aktualizacja macOS 10.14.3, dane o rosyjskich klientach

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Firefox planuje blokowanie aplikacji kopiących kryptowalutę / budujących profil użytkownika (fingerprint)

Te nowe funkcje zauważono w deweloperskich wydaniach Firefoxa:

Add cryptomining and fingerprinting protection options to custom content blocking preferences…

Więcej dowiesz się u źródła >

Apple zablokuje w Safari dostęp do czujników ruchu

W aktualizacji iOS-a 12.2 pojawi się funkcja domyślnie blokująca dostęp do akcelerometru i żyroskopu w Safari. Niektóre strony internetowe wykorzystują bez wiedzy użytkownika dane z czujników m.in. do lokalizowania smartfonu.

Obecnie z orientacji w terenie korzystają tysiące stron internetowych. Akcelerometr i żyroskop wykorzystywany jest w interaktywnych reklamach m.in. filmów. Taki efekt możemy zaobserwować na przykład na stronie promującej filmy „Spider-Man: Uniwersum” i „Pierwszy człowiek”. Po wprowadzeniu aktualizacji systemu operacyjnego Apple 12.2, Safari domyślnie będzie blokowała dostęp do czujników ruchu, co znacznie utrudni tworzenie interaktywnych stron…

Więcej dowiesz się u źródła >

Apple wydaje aktualizację uzupełniającą macOS 10.14.3

Apple wydaje aktualizację uzupełniającą do macOS 10.14.3 naprawiającą błąd grupowych rozmów FaceTime

Firma Apple w czwartek wieczorem wydała aktualizacje do iOS oraz macOS naprawiające błąd umożliwiający podsłuchiwanie grupowych rozmów FaceTime przed dołączeniem do konwersacji…

Więcej dowiesz się u źródła >


Apple będzie przechowywać dane o rosyjskich klientach na lokalnych serwerach

Aby spełnić wymogi stawiane przez prawo obowiązujące w Federacji Rosyjskiej, amerykański gigant IT zaczyna przechowywać dane rosyjskich użytkowników korzystających z jego usług na serwerach zlokalizowanych fizycznie w tym kraju.

Dla firmy Apple to nie nowość, gdyż podobna sytuacja miała miejsce w Chinach. Tu również Apple musiał podporządkować się przepisom obowiązującym w „Państwie Środka” i przechowuje dane o swoich chińskich klientach na lokalnym serwerze należącym do jednej z lokalnych firm telekomunikacyjnych. Chodzi tu o dane zawierające informacje o klientach korzystających z usługi iCloud…

Więcej dowiesz się u źródła >

Apple usuwa przełącznik „Proś o nieśledzenie mnie” z Safari, ale robi to z dobrego powodu

Apple usuwa przełącznik „Proś o nieśledzenie mnie” z Safari, lecz tak naprawdę niewiele to zmienia.

Safari było jedną z pierwszych przeglądarek, które dodały do ustawień prywatności funkcję proszenia stron internetowych o nieśledzenie użytkownika, a teraz stanie się jedną z pierwszych, które zaprzestały jej stosowania. Zgodnie z informacjami w Safari 12.1 – które pojawi się wraz z nadchodzącymi aktualizacjami iOS 12.2 i macOS 10.14.4Apple usunie przełącznik z Safari w celu zachowania bezpieczeństwa danych u źródła…

Więcej dowiesz się u źródła >


Jak ukraść kilka milionów z polskiej firmy – przykłady udanych scenariuszy

Około czterech milionów złotych straciła duża polska firma, ponieważ ktoś przysłał e-maila (lub dwa). W e-mailu była informacja o zmianie rachunku, na który miał pójść przelew. To nie pierwszy i nie jedyny taki incydent w Polsce. Opowiemy Wam o kilku innych.

Dzisiaj RMF FM ogłosił, że Polska Grupa Zbrojeniowa, a konkretnie jej spółka Cenzin, straciła 4 miliony złotych wysłane na konto przestępców. Nie było włamania, nie było hakowania serwerów, nie było przejmowania SMS-ów, był po prostu e-mail od dostawcy. I wystarczyło. Tak, to takie proste. I często działa. Opowiadamy o takich atakach na naszych wykładach i może czas także o kilku z nich napisać na stronie…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Ataki zero-click Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA