Z ostatniej chwili
Hakerzy z Lazarus atakują za pomocą LinkiedIn. 16-latek złamał zabezpieczenia Twittera. To narzędzie wykryje każdy przekaz „deepfake”
Hakerzy z Lazarus atakują za pomocą LinkiedIn. 16-latek złamał zabezpieczenia Twittera. To narzędzie wykryje każdy przekaz „deepfake”

Hakerzy z Lazarus atakują za pomocą LinkiedIn. 16-latek złamał zabezpieczenia Twittera. To narzędzie wykryje każdy przekaz „deepfake”

Hakerzy z Lazarus atakują za pomocą LinkiedIn

Okazuje się, że słynna grupa hakerska Lazarus atakuje branżę kryptowalut za pośrednictwem LinkedIn, ostrzega F-Secure.

Ekspercie, Lazarus bierze cię na celownik!

Lazarus, grupa hakerów rzekomo wspieranych przez Koreę Północną, obecnie podobno atakuje ekspertów związanych z kryptowalutami i blockchainem za pośrednictwem sieci społecznościowej LinkedIn…

Więcej dowiesz się u źródła >

16-latek złamał zabezpieczenia Twittera

15 lipca, podczas największego cyberataku na Twittera, hakerzy zdołali włamać się na około 130 kont, w tym na profile znanych osobistości i organizacji.

We wtorek 1 września zdołano zidentyfikować kolejną osobę odpowiedzialną za masowy atak hakerski na Twitterze. Tym razem władze federalne namierzyły 16-latka z Massachusetts, który najprawdopodobniej również odegrał znaczącą rolę w lipcowym ataku na Twittera. W lipcu aresztowano 17-letniego Grahama Clarka z Florydy, którego nazwano ,,mózgiem” całego planu…

Więcej dowiesz się u źródła >

To narzędzie wykryje każdy przekaz „deepfake”

Microsoft wydaje wojnę fałszywym multimedialnym treściom typu „deepfake” (znanym też pod nazwą mediów syntetycznych) charakteryzującym się tym, że w ich preparowaniu brała udział sztuczna inteligencja. Korporacja opracowała nowe narzędzie, zdolne stwierdzić, czy zaprezentowana mu multimedialna treść (zdjęcie lub film) nie została wytworzona w ten sposób.

Narzędzie noszące nazwę Microsoft Video Authenticator jest w stanie analizować w czasie rzeczywistym każdą klatkę wyświetlanego filmu wykrywając w niej nawet najmniejszą próbę fałszerstwa, analizując tak subtelne próby fałszerstwa, których ludzkie oko nie jest w stanie wychwycić…

Więcej dowiesz się u źródła >

Jak autorzy phishingu obchodzą wieloczynnikowe uwierzytelnienie?

Ataki phishingowe to już codzienność, a obrona przed nimi może polegać wielu czynnikach. Jednym ze sposobów na skuteczne uchronienie się przed skutkami phishingu jest MFA, ale czy zawsze jest ono w pełni skuteczne?

Uwierzytelnienie wieloskładnikowe (MFA) przedstawiane jest jako zabezpieczenie przed 99,9% ataków phishingowych (jak twierdzi Microsoft) i powinno być stosowane wszędzie, gdzie jest to możliwe. Jednak w niektórych przypadkach, przy wdrożonym zabezpieczeniu tego typu może okazać się to jedynie złudnym poczuciem bezpieczeństwa, gdyż coraz częściej atakujący znajdują niedoskonałości w systemie, w którym wdrożono MFA…

Więcej dowiesz się u źródła >

Województwo świętokrzyskie – 39-latka oszukana „na amerykańskiego żołnierza” – straciła ~350 000 PLN

Ostatnio coraz głośniej o grubych oszustwach ocierających się o cybersecurity czy socjotechnikę. Wczoraj pisaliśmy o akcji z duplikatem karty SIM (poszkodowany rolnik stracił  ~400 000 PLN), dzisiaj dwa słowa o akcji socjotechnicznej, o której donosi świętokrzyska policja:

Pod koniec lipca, 39-latka za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę, który podawał się za amerykańskiego żołnierza, pełniącego misję w Afganistanie. Przez pewien czas prowadzili korespondencję. Aby uprawdopodobnić swoja legendę oszust pisał po angielsku. Pewnego dnia mężczyzna wysłał 39-latce wiadomość, iż zostaje przeniesiony w inne miejsce pełnienia służby. Oszust poprosił kobietę o pomoc, a chodziło o nadanie do niej paczkę z zawartością dokumentów, uniformu, nagród, notatek i pieniędzy.  Kobieta zgodziła się pomóc rozmówcy i przechować paczkę do czasu jego przyjazdu do Polski…

Więcej dowiesz się u źródła >

Wyciekły dane setek tysięcy użytkowników

Większość naszych czytelników zdaje sobie raczej sprawę z tego, że w momencie gdy wrzucamy coś do internetu, to automatycznie przestaje być to „tylko nasze”. Sieć pełna jest zarówno osób, jak i botów, które skrzętnie ją archiwizują.

Co innego jednak, gdy mowa o zdjęciu w postaci ładnego zachodu słońca albo w towarzystwie znanej osoby, którym chcemy się pochwalić wśród znajomych w portalu społecznościowym, a co innego gdy mowa o prywatnych danych jak nasze hasła, adresy e-mail czy numery telefonów. Te informacje w rękach niepowołanych osób mogą napsuć nam sporo krwi. A wygląda na to, że znany polski serwis technologiczny w postaci benchmark.pl miał wyciek danych setek tysięcy użytkowników. Na szczęście publicznie dostępne w sieci są „tylko” hasła, a w dodatku są one zahashowane…

Więcej dowiesz się u źródła >

Poważna wpadka mBanku: klienci mieli wgląd w cudze rachunki

Wygląda na to, że mBank zaliczył dziś kolejną wpadkę. O ile poprzednia była dość zabawna i raczej nieszkodliwa (poza sparaliżowaniem na długą chwilę serwerów banku) to obecny problem już jest z gatunku tych jeżących włosy na głowie. I dział PR banku wiele tu nie załagodzi…

Jeden z naszych Czytelników, przesłał nam dziś taką wiadomość:

Dzisiaj założyłem swoje pierwsze konto w mBanku. Już podczas zakładania okazało się że w ich bazie widnieje już nr mojego dowodu jako właściciela subkonta mimo że nie miałem z nimi do tej pory do czynienia a właściciel konta jest mi obcy. Następnie [kiedy] założono mi konto [okazało się że] mój nr tel został przypisany do innej osoby która dostała powiadomienie że jej numer został zmieniony na mój, ja w międzyczasie otrzymałem SMS z hasłami do realizacji transakcji (…) były to hasła tej osoby…

Więcej dowiesz się u źródła >

Bezpieczeństwo strony www – porównanie pluginów do WordPressa

Czy chcesz, aby Twoja strona www oparta o system CMS WordPress była bezpieczna? WordPress jest jednym z najpopularniejszych CMSów dlatego ilość ataków na strony oparte o WordPressa jest bardzo duża i wciąż rośnie. Niestety, wielu właścicieli witryn wpada w pułapkę polegającą na myśleniu, że hakerzy atakują tylko duże firmy lub popularne blogi, więc nie dba o odpowiednie zabezpieczenie swojej strony internetowej.

Jednym z lepszych sposobów na poprawę bezpieczeństwa strony www opartej na WordPressie jest zainstalowanie jednej z wielu dostępnych wtyczek zabezpieczających witrynę. W tym wpisie postaram się porównać kilka najpopularniejszych wtyczek zabezpieczających do WordPressa…

Więcej dowiesz się u źródła >

Malware znalezione w Xcode – komputery Mac poważnie zagrożone!

A ponoć komputery od Apple nie mają problemu z wirusami. Niestety dzisiejszy przypadek udowadnia, że to nie prawda.

Inżynierowie z zakresu bezpieczeństwa z firmy Micro Trend odkryli nowy rodzaj złośliwego oprogramowania na komputery z systemem operacyjnym macOS, który potrafi przejąć całkowitą kontrolę nad oprogramowaniem…

Więcej dowiesz się u źródła >

Google usunął w pilnym trybie błąd narażający użytkowników dwóch usług na ataki hakerów

Korporacja usunęła przedwczoraj w ekspresowym tempie błąd (bo już po kilku godzinach od momentu pojawienia się informacji o jego istnieniu) znajdujący się w programach zarządzających serwerami obsługującymi usługi Gmail i G Suite.

A jest to bardzo niebezpieczna podatność, gdyż pozwalająca np. hakerom wysyłać spreparowane przez nich fałszywe wiadomości pocztowe, podstawiając jako nadawcę dowolnego klienta usługi Gmail lub G Suite…

Więcej dowiesz się u źródła >

Niespodziewany wzrost ataków typu „cryptojacking”

To zdarzenie zaskoczyło ekspertów do spraw bezpieczeństwa. Chodzi o zagrożenie znane pod nazwą „cryptojacking”, czyli atakowanie przez hakerów przeglądarek i instalowanie w nich szkodliwego oprogramowania, które kopie – czy jak kto woli wydobywa – kryptowalutę. Symantec donosi bowiem, że po wielu miesiącach względnego spokoju, „cryptojacking” znowu atakuje.

Firma opublikowała taką informację w raporcie zatytułowanym Threat Landscape Trends – Q2 2020. Można w nim przeczytać, że liczba ataków tego typu (polegających na nieautoryzowanym wykorzystywaniu mocy obliczeniowej czyjegoś komputera do wydobywania wirtualnych walut) wzrosła w drugim kwartale tego roku – w porównaniu z poprzednim – aż o 163%…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga. Uwaga na fałszywe SMS-y. Mogą dotyczyć banków lub Urzędu Skarbowego

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga. Uwaga na fałszywe SMS-y. Mogą dotyczyć banków lub Urzędu Skarbowego

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga Sprawa jest poważna, ponieważ mowa o modelach, które nie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA